Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet 12Kw Stała Retorta Skośny Podajnik St-480 Zpid


Robertooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam wielki problem i brak koncepcji co robić, a mianowicie żar zapada się w dół retorty i dalej do podajnika aż załącza się alarm tj., 70st co bym nie zrobić jakie bym ustawienia nie dał nic nie daje..... czy ktoś ma lub miał podobny problem ????? Jakie nastawy dac nadzoru??? Boiler 120l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje aktualne nastawy nadzoru: czas podawania 3s, przerwa 4m, czas pracy wentylatora 15s, przerwa wentylatora 9m, siła 30bieg. I za zapadniety żar po nocy

 

Na zdjęciach widać, że przerzuca nie spalony węgiel bo podajesz go zbyt często a za rzadko dmuchasz.

 

Proponuję nastawy:

 

czas podawania 5s, przerwa 30m, czas pracy wentylatora 30s, przerwa wentylatora 30m, siła 30bieg

 

Jeśli nadal będzie nie spalony węgiel na palniku wydłużaj przerwy podawania i dmuchawy do skutku - nawet do 120 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś nastąpi ponowny rozruch, będę go czyścił i uszczelniał oraz sprawdzę czy nie uszkodziła się żmijka od tych temperatur nastawie tak jak mówisz i zobaczę rezultaty będę pisał na bieżąco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Został przeprowadzony przegląd wszystko jest szczelne zmijka cała ustawiłem te nastawy i wygląda obiecująco po nocy 12h temperatura spadła na podajniki do 51 co prawda chyba powinna mieć jakieś 30-40° mniej ale juz nie jest 70° węgiel się wypala ale jest lekko zapadnięty kopczyk. wyglada to tak jak poniżej

post-68539-0-79176400-1471591404_thumb.jpg

post-68539-0-38345400-1471591464_thumb.jpg

post-68539-0-20287800-1471591513_thumb.jpg

post-68539-0-64443700-1471591567_thumb.jpg

post-68539-0-52440600-1471591642_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda po nocy 54° na podajniku, ale mocno za padniety kopczyk musiałem go wyciągnąć praca ręczna - podajnik, ale zauważyłem pewną zależność jeśli chodzi po nadzur to jest już ok przy tych na stawach, ale podawanie i wentylator w PID wogole nie reaguje na moje nastawy zwiekszylem do 20 podawanie i zero reakcji tak jak by on sam sobie dozowal i wiatr i węgiel jednak że mogę wyłączyć PID i nastawy ręczne ustawić tylko jakie ? I czy warto wyłączać PID-a?

post-68539-0-41833100-1471673986_thumb.jpg

post-68539-0-54084500-1471674042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni ma jak ręczne ustawienia a z automatu to dla nieznającej się ,,baby'' Bo komputer w automacie jest za głupi aby to ogarnąć :D

Jakoś krzywo jest talerz i  z prawej strony mniej dopala pewnie to wina

Aby był trochę większy kopczyk daj mu trochę wiecej podawania w postojach

Przeważnie podaje się od 10-20sek co 2 minuty wszystko zależy od podajnika kotła i odbioru ciepła  węgla

Przedmuch od 0,5h do 45 min kilka dziesiąt sekund podawanie kilka sek to tak zgrubsza lek dla babci

Potem korekty w zalezności od kopca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerz ewidentnie krzywo leży a z prawej aż widać szparę pod nim, którą pewnie leci część nadmuchu.

 

Proponuję kupić uszczelniacz kominkowy Soudal 1500 stopni C, wygasić kocioł, zdjąć talerz palnika, ostukać resztki uszczelniacza, od nowa uszczelnić talerz i to poskładać.

 

Dopiero po tej akcji ma sens ustawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie silikon odpadł dziś kupilem soudal 1500 i będę od nowa wklejal jakie nastawy dac dla ustawień pracy? Ustawienia w postoju dać 5s podawania i 30 m przerwy wiatrak 30s postuj 30m takie mam aktualnie dla pracy niemam żadnych gdyż pracować w PID i była dupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podawanie  10-20sek co 2 minuty, a ile wiatru jaka siła i jaki czas...? "Przedmuch od 0,5h do 45 min kilka dziesiąt sekund podawanie kilka sek" te ustawienia to podtrzymanie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 to powiedzmy dla lata  20 dla zimy sam musisz dojść Tak samo reszta od czegoś trzeba zacząć !

I zmieniać po 1 parametrze po się pogubisz jak ni masz pojęcia i zaczniesz żąglować kilkoma na raz

Praca to praca a podtrzymanie to podtrzymanie - Jak kocioł nie pracuje aby nie zgasł to jest podtrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Wczoraj został odpalony kociol. Retorta została całkowicie zdjęta oczyszczona i wlejona na soudal 1500 zdjęcie poniżej została wypoziomowana, kocioł ma nowe nastawy nadzór : czas podawania 9s postuj 10m, nadmuch 5s postuj 10m siła 30 bieg, dzwoniono do mnie z TECH-a po wielokrotnych moich telefonach i prosbach. Powiedziano mi że mam nie zmieniać nastawow pracy w PID ponieważ tak jest stworzony pięć !? Dziwne ale tak nastawilem jak mówił i PID sobie reguluje pracę a nadzór jak wyżej po nocy aktualnie wygląda tak jak na zdjęciach co prawda temp zmalała z 62 na 50 ale to wciąż dość dużo.... no i palenisko pozostawia wiele do zyczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewęglony palnik.

 

Proponuję nastawy:

 

czas podawania 5s, przerwa 30m, czas pracy wentylatora 30s, przerwa wentylatora 30m, siła 30bieg

 

Jeśli nadal będzie nie spalony węgiel na palniku wydłużaj przerwy podawania i dmuchawy do skutku - nawet do 120 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.