Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Gazowy I Grzejniki Do Mieszkania 55 Metrów?


dxtro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad doborem pieca gazowego kondensacyjnego 2-funkcyjnego do mojego mieszkania które ma 55 metrów. Wstępnie wybrałem Immergas Victrix 24 TT 2 ERP oraz Termet ECOCONDENS CRYSTAL II 25kw badz Termet ecocondens gold 25kw ( nie wiem jaka jest różnica między tymi Termetami) do tego chcę dobrać grzejniki Purmo cv22 o łącznej mocy lekko pobad 6 kw na temp 75/65/20 ale oczywiscie mają pracować w temp 55/45/20 czyli ich moc w przeliczeniu to 2,6 kw. Który kocioł jest lepszy tzw bardziej żywotny oraz czy grzejniki są dobrze dobrane oraz jaki musi być zamontowany wkład kominowy do tych konfensatów?(typ rura w rurze czy inny?) Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kotła do komina rura w rurze w samym przewodzie kominowym pojedyńcza rura np.ze stali nierdzewnej do odprowadzenia spalin + odpowiednie zakończenie tej rury na dachu.Musisz też mieć możliwość odprowadzenia kondensatu w pobliżu kotła.Przy wyborze kotła powinno się też kierować między innymi dostępnością serwisu.Grzejniki nalezy dobrać przy kondensacie dla parametrów 55/45/20 (z katalogu Purmo) do każdego z pomieszczeń.Tylko należy się liczyć z tym ze grzejniki wielkościowo wyjdą x 2 w porównaniu gdyby były dobierane na parametrach 75/65/20.  Przy doborze dobrze byłoby znać straty ciepła dla poszczególnych pomieszczeń,zależy czy budynek jest ocieplony,jaka stolarka.

Nie sądzę abyś robił projekt OZC dlatego pewnie przyjmiesz orientacyjnie zapotrzebowanie na ciepło pomieszczeń w zależności od termoizolacji budynku.Co do sterowania to chyba dla tak małego metrażu pogodówka nie ma sensu czyli pozostaje termostat pokojowy podłączony do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwis to Immergas i Termet mam w odległości mniejszej noż 20 km tak więc z tym nie będzie problemu. Mieszkanie to po niemiecka kamienica. Mieszka ie na 1 piętrze wyżej jest jeszcze 1 poziom zamoeszkały. Ściany to gruby mur ponad 40 cm do tego ocieplony wełną 5cm. Sufity również obniżone i docieplone.2 pokoje mają po 10 m2 więc myślałem że tu pójdą grzejniki 600x1100. Kuchnia z pokojem i przed pokojem są połączone razem to daje 29 m2 i tu myślałem żeby dać 3 grzejniki (pod każdym oknem) 2 600x1000 i 1 600x800. Po za tym w łazience jakiś mniejszy. Czy mpc kotła 25 kw to jest akurat czy zs duży? Może 20 kw by starczyło? Po za tym te 3 kotły zaczynają pracować od 3 kw. Który z nich polecacie i dlaczego? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi zakwalifikować ten typ budynku jeżeli chodzi o termoizolację Raczej mam do czynienia z nowoczesnym budownictwem.Pozytywną informacją jest fakt że zarówno pod jak i nad Tobą są ogrzewane pomieszczenia co sprawia ze zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze.

Górna moc kotła na CO nie ma znaczenia(można ją ograniczyć)ważnijesze jest od jakiej dolnej mocy moduluje zwłaszcza dla tak małego mieszkania 3KW to nie jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.