Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Luxus 4 - Wskazania Cwu - Kłopot


remidr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po kilku latach nieużywania czujnika CWU postanowiłem go podłączyć. I tu się pojawił kłopot . W bojlerze leci zimna woda a wskazanie na sterowniku temp cwu- 67C. Taki sam odczyt mam przy trybie serwisowym przy sprawdzeniu wejść.

Odległość od kapilary do sterownika to około 15metrów i w jednym miejscu jest łączenie kabelków. Sam czujnik chyba działa , bo jak rozpiąłem miejsce łączenia (rozwarcie) to na sterowniku miałem "temp cwu err". Gdy kapilar przytknąłem do rury z zimną wodą temperatura zmieniła się do 61C. Mam pytanie gdzie leży problem? Czy na wyskalowniu czujnika temperatury CWU (jak to zrobić ? pewnie jakoś rezystancją), czy w odległości kapilara sterownik (ale aż takie przekłamanie?). Oczywiście ten czujnik by mi się przydał by działała pompa CWU przy bojlerze.

Test , który moge jeszcze zrobić , to kapilarę podłączyć ze sterownika" na krótko" i przyłożyć do jakiejś gorącej rurki czy zostawić w powietrzu ( wyeliminuję wtedy podejrzenie z przekłamaniem na długości kabla )

Prośba o radę.

Pozdrawiam, 

remidr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serwis producenta sterownika nie pomógł na ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czujnik robi termistor , który przy 25C powinien mieć 10 kohm, trzeba miernik aby to sprawdzić.

W instrukcji jest tabela wartości rezystancji zależnie od temperatury.

 

Dobrze połączony kabel nie powinien mieć znaczenia, tym bardziej, że przy wyższych temp rezystancja czujnika się zmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdze dziś, - dzieki za kierunek poszukiwań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadam jeszcze , że oczywiście próbowałem wziąć inną kapilarę (od sterownika Luxus 3 ) problem nadal był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdze dziś, - dzieki za kierunek poszukiwań :)

pomiar 2kohm

Jade kupic 10kohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czujnik robi termistor , który przy 25C powinien mieć 10 kohm, trzeba miernik aby to sprawdzić.

W instrukcji jest tabela wartości rezystancji zależnie od temperatury.

 

Dobrze połączony kabel nie powinien mieć znaczenia, tym bardziej, że przy wyższych temp rezystancja czujnika się zmniejsza.

Wielkie dzięki za pomoc. Kupiłem czujnik termperatury NTC o rezystancji 10 kohm. To mnie zadowala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.