Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę zmieniać tylko u siebie całkowity czas. Teraz mam 15s. Nie mogę tych dwóch elementów składowych dowolnie zmieniać tylko całkowity czas pracy podajnika. Musiałbym może ze stoperem w kotłowni przeprowadzić próby jaki jest czas podawania i przerwy przy różnych czasach cyklu. No chyba, że znacie prosty sposób przeliczenia

 

Jeśli chodzi o parametr kaloryczności to pośrednio chyba ma wpływ na spalanie bo zmienia mi sie ilość podawanego na godzine  paliwa. Jeśli będzie go za dużo to zauważyłem, że palnik ma problem ze całkowitym spaleniem i dużo niedopalonego do końca pelletu spada do popielnika, za mało też nie dobrze. Wszędzie jest wskazana równowaga, jak w przyrodzie.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wpływu. Strumień paliwa [kg/h] zależy tylko od czasu podawania i przerwy oraz zmierzonej wydajności podajnika kg/h. Dopiero iloczyn strumienia i kaloryczności pelletu daje moc. Bardziej obrazowo - wsypujesz cyklicznie powiedzmy 50g pelletu i jeśli zmienisz jego kaloryczność to dawka pozostaje wciąż taka sama, sterownik natomiast wyświetli inną moc palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie w sterowniku jak już wcześniej napisałem mogę zmienić tylko cały cykl pracy, bez możliwości wpływania na czas podawania czy przerwy, sterownik sobie sam to nie wiem jak ale przelicza, na wyświetlaczu bo już sprawdzałem robiłem próby dla 10s, 15s, 20s cyklu pracy, a na wyświetlaczu cały czas (akurat wtedy miałem nastawiony strumień na 4,7kg/h) wielkość tego strumienia sie nie zmieniała - myślałem (po waszych wcześniejszych  wpisach), że powinna , a tu nic. Dopiero jak zmienię parametr kaloryczności to ulega zwiększeniu lub zmniejszeniu dawka paliwa/h. Może u mnie to inaczej działa. Sterownik mam Plum ecoMax860P3

 

Oczywiście  przy różnych dawkach zmienia się moc palnika. Zmieniam również każdorazowo po zmianie nowego pelletu parametr wydajności podajnika

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź co masz dostępne w ustawieniach serwisowych, ja nie posiadam instrukcji do 860, ale być może jest tak, że masz 'wymuszony' automat - sterownik ma wbite przez producenta moce (min i max) i jeśli Ty zmieniasz kaloryczność to sterownik zwiększa lub zmniejsza czas podawania, żeby uzyskać oczekiwaną wartość - sposób wyliczania pozostaje tak czy inaczej ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam takie pytanko trochę z innej beczki. Interesuje mnie dokupienie palnika do kotła MPM ds 8-10 kw. Tylko mam dylemat czy zakupić palnik Kipi czy Pellas revo mini. Preferowałbym Kipi ze względu na nizszą cenę. Czy są jakieś znaczące różnice między nimi i czy warto dopłacić do Pellas revo mini. Interesują mnie te dwa ze względu między innymi na samoczyszczenie i możliwość spalania gorszego pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to poszukaj jakiegoś palnika z mechanicznym czyszczeniem! zwykły zgarniak paleniska (wtedy Ci żadne kiepskie pellety nie straszne), który zgarnie szlakę do popiołki po paleniu lub nawet jak gorszy pelet to ustawia się żeby słownik w trakcie wywalił szlake - kwestia ustawienia takie rozwiązanie ma podobno najnowszy kocioł ht:

HT DasPell LuxGL z ich autorskim palnikiem....Ale zadzwoń do nich i zapytaj czy można gdzieś to zobaczyć i czy sprzedają same palniki bez kotła jakbyś miał okazję nagraj film bo sam jestem ciekaw.....

Serwis ich polecam bo mam ich kocioł i mam dobrą opinię

 

albo

 

Biawar na filmie poniżej też ma podobne rozwiązanie niestety nie wiem czy można kupić sam palnik bez kotła

 

https://youtu.be/Fr1EpygJh58

 

 

Revo odradzam to już lepiej pellas X mini, który ja mam - palnik praktyczne bez awaryjny ale bez zgarniaczki mechanicznej tylko wiatrem czyści

:-P

nie masz kasy to go bierz jak paliwo ok.to raz na tydzień czy po 10 dni czyszczenie, a jak dupne paliwo to najwyżej co 2 -3 dni pójdziesz i wygarniesz 20-30 sekund roboty ja co dziennie chodzę....

 

na forum jest zadowolony użytkownik Revo ale na zdrowy rozum wyobraź sobie palenisko co się wciąż obraca przecież popiół zasypuje w jakimś stopniu palący się pellet mimo że to się wolno obraca, a jednocześnie podrywa palenisko ...

 

 

przy na prawdę kiepskim pellecie zwykly zgarniak załatwi każdą sprawę niestety to trochę kosztuje....

 

Yasek

Edytowane przez jackjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrol, @Sambor

Chciałem coś zapytać odnośnie reklamacji takiego pelletu co się spieka?

 

od chłopa brałem 2 raz z rzędu po 5 ton!

polecilem go sąsiadowi z ulicy wziął 6 ton!

Widziałem że inny sąsiad z mojej wioski też od niego brał....bo kierowca przywiózł do mnie myśląc że to dla mnie....

 

jak można podejść po ludzku do takiej reklamacji? Nawet jak mi uwzględni to nie chce mi się taszczyć 5 ton na auto i kolejnych 5 spowrotem do kotłowni

 

W takiej cenie 580 zł/tona nigdzie tu na miejscu nie kupię inny pobliski dostawca ma po 620 zł/tona ale 8 mm nie wiem jak mój palnik z czymś takim się zachowa bo producent kotła zaleca 6mm...

 

Zastanawiam się co zrobić bo w kolejne lato znowu będę kupował ale chciałbym taki jak w 1 roku....

 

Yasek

Edytowane przez jackjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku

No pewnie din plus 7A229

:-P

19b32ada46b39b7bf85f2407633383de.jpg

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to poszukaj jakiegoś palnika z mechanicznym czyszczeniem! zwykły zgarniak paleniska (wtedy Ci żadne kiepskie pellety nie straszne), który zgarnie szlakę do popiołki po paleniu lub nawet jak gorszy pelet to ustawia się żeby słownik w trakcie wywalił szlake - kwestia ustawienia takie rozwiązanie ma podobno najnowszy kocioł ht:

HT DasPell LuxGL z ich autorskim palnikiem....Ale zadzwoń do nich i zapytaj czy można gdzieś to zobaczyć i czy sprzedają same palniki bez kotła jakbyś miał okazję nagraj film bo sam jestem ciekaw.....

Serwis ich polecam bo mam ich kocioł i mam dobrą opinię

 

albo

 

Biawar na filmie poniżej też ma podobne rozwiązanie niestety nie wiem czy można kupić sam palnik bez kotła

 

https://youtu.be/Fr1EpygJh58

 

 

Revo odradzam to już lepiej pellas X mini, który ja mam - palnik praktyczne bez awaryjny ale bez zgarniaczki mechanicznej tylko wiatrem czyści

:-P

nie masz kasy to go bierz jak paliwo ok.to raz na tydzień czy po 10 dni czyszczenie, a jak dupne paliwo to najwyżej co 2 -3 dni pójdziesz i wygarniesz 20-30 sekund roboty ja co dziennie chodzę....

 

na forum jest zadowolony użytkownik Revo ale na zdrowy rozum wyobraź sobie palenisko co się wciąż obraca przecież popiół zasypuje w jakimś stopniu palący się pellet mimo że to się wolno obraca, a jednocześnie podrywa palenisko ...

 

 

przy na prawdę kiepskim pellecie zwykly zgarniak załatwi każdą sprawę niestety to trochę kosztuje....

 

Yasek

Ja mam revo i nic się dzieje złego spieki spadaj fakt nie ma ich wiele ale człowiek który ma ten sam pellet w palniku kostrzewy musi ściągać go ręcznie bo temp podajnika rośnie. W popiele są tylko spieki nie ma niedopalonego peletu.

Palnik nie obraca się cały czas tylko co jakiś czas i tylko trochę nie mam porównania do innych ale ze spiekajacym pellletem radzi sobie dobrze.

 

Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam revo i nic się dzieje złego spieki spadaj

Cześć

Ja nie twierdzę, że REVO TO zły palnik, ale w mojej ocenie jakbym miał dopłacić kasę za mechaniczne samoczyszczenie (bo Revo jest znacznie droższy niż zwykły prosty palnik rynnowy ) to wolałbym kupić prosty palnik ze zgarniaczem szlaki prosto do popiołki albo sprawdzoną konstrukcję bez niczego jak x mini tego samego producenta

 

...i tak doradziłem....

 

Widzę jak to się pali u mnie w chwil obecnej i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żeby REVO dał radę bez żadnego doczyszczania z tym pelletem co mam teraz....

 

rozmawiałem o palniki revo z kimś kto na tym się zna i na o nim pojęcie, stąd również ta opinia a kolega przeczyta i zrobi co będzie chciał. Napisałem co ja bym zrobił gdybym miał wybierać po roku palenia w X Mini - też jestem zadowolony ale zawsze może być lepiej....

 

:-P:'(:-P

 

Pozdrawiam

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ja jestem otwarty wyślij woreczek wsypie i zrobimy test. Tak jak pisałem innego palnika nie miałem więc nie wiem jak by działał. Mam palnik w piecu olejowym a pellas pasował idealnie w otwór tak jak zresztą kipi ale wybrałem pellasa czy dobrze? Nie wiem nic się nie dzieje a czy mogło by być lepiej raczej się nie dowiem bo teraz zmieniać nie będę.

 

Jakby co możemy się wymienić workami pelletu via kurier i zrobić test chyba że jesteś z okolicy (Siedlce - sokolow podlaski)

 

Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło na priv ale

1. Pelet jest podobnie jak węgiel tańszy latem 50-150 zł a może i więcej....

2. Mieszkam na północy kraju okolice Ostróda - Olsztyna więc transport będzie kosztował pewnie dużo....

3. Jak się spieka to nie wiem czy warto ja mam plan na gościa teraz na skoczyć a latem jak będę kupował wyrwać parę worków więcej, albo dobrą cenę wynegocjować, ale dopiero lipiec sierpień jak będzie miał normalną cenę....

4. Tak udało mi się ostatnio zbić cenę bo mu się zgrzewarka rozpitolila i 1 dostawa prawie każdy worek musiałem sklejać taśma to mi z szedł 20 zł na tonie jak ten spiekajacy kupowałem....

 

Yasek

 

 

Jakby co możemy się wymienić workami pelletu via kurier i zrobić test chyba że jesteś z okolicy (Siedlce - sokolow podlaski)

Szkoda pary na kuriera co masz za pelet zrób zdjęcie worka i wrzuć po ile

 

- choć ciekawy jestem bardzo.....jak to by fruwalo u Ciebie....

 

jak będę miał trasę to wrzucę worek albo dwa i za lecę do Ciebie chyba że masz trasę w okolice Olsztyna czy Ostródy?

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4. Tak udało mi się ostatnio zbić cenę bo mu się zgrzewarka rozpitolila i 1 dostawa prawie każdy worek musiałem sklejać taśma to mi z szedł 20 zł na tonie jak ten spiekajacy kupowałem....

 

Czyli on jest producentem?

 

Napisz do nich http://www.biomasapartner.pl/

 

Gdzie produkują i opisz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie generalnie ktoś używał pelletu Biomasa Partner? Nie wiedziałem szczerze, że to jest jakaś tam marka...traktowałem to kupując raczej jako noname może przez cenę jak płacę....

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Twój dostawca jest np. podwykonem producenta - jeśli tak to psuje mu opinie

a swoją drogą worek jest tylko workiem i przyjmie wszystko jak papier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem od mojego super pelletu, twierdzi że to korund ze szlifowania połączony z pyłem, który jest generalnie jak piasek - podobno niepalny.... Kojarzy jakieś jedno auto które mogło coś takiego przywieźć....Powinno to być segregowane już na stolarni jako nie do produkcji pelletu , a nie było....ktoś go wprowadził w błąd... Miał już informację od jakiegoś jednego klienta..... Masakra trafiło akurat na mnie....Zdarzyło się to podobno tylko od jednego dostawcy surowca i to tylko w tym okresie co ja brałem. Twierdzi że wytwarza tylko jeden rodzaj pelletu - sosna i nie dodaje niczego jako lepiszcza bo rozwalił by maszynę.... Przed i po wszystkim było ok. Obiecał mi super cenę w następnym roku....zobaczymy myślę że każdemu może zdarzyć się wtopa.... Obiecał że nie będzie już brał surowca od tego dostawcy zobaczymy...

 

Sam nie wiem .....nie chce mi się szukać niczego droższe ale trochę mnie drażni ta sytuacja....

 

Sąsiad brał od niego na jesieni a ja w lipcu i sąsiad nie ma problemu....

 

Yasek

Edytowane przez jackjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na jakiejś fotce widać było jakbyś miał właśnie piasek na tacy..

przy następnej partii obniży Ci cenę o 50-70pln na tonie i być może tyle będzie z 'super' i jeszcze bardziej się rozdrażnisz;

Ty masz tego kilka ton zdaje się? ja bym rozmawiał w kierunku wymiany towaru z obawy o uszkodzenie palnika (i nie ważne jakie jest tego prawdopodobieństwo).

taki przykład pokazuje ile warte są certyfikaty - zad sobie można tym podetrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrol

Myślisz że jest ryzyko uszkodzenia palnika?

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwar. zwykle nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku złej jakości paliw

Ty akurat czyścisz palenisko, więc nic się nie stanie, ale jakby komora została zapchana to może być różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze słomy to powinno być napisane AgroPellet

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.