Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że jest wszystko drogie, ale dla mnie 880zł za pelet no name to nadal cena nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się- dobry pellet w dobrej cenie może produkować tylko ten, co posiada własny surowiec, czyli stolarnię/tartak. Ja takiego znalazłem, jeśli potwierdzę opinie że ten towar faktycznie jest dobry, to będę chyba rekordzistą, jeśli chodzi o koszt tony  opału w przyszłym sezonie :))

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,  ew.  dobrze kupiona trocina bo 500 netto to jest przegięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteśmy z tej samej okolicy, ja brałem też Olczyka od http://eko-man.pl/sklep-online.html, zadzwoń również do http://www.drewnomark.pl/pelet.php też dobry pellet prosto od producenta - na zapisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daleko macie to? http://pellecik.pl Masa pozytywnych opinii na grupie peletowej.

 

I jak już piszemy szczerze to kolega tą trocine kupuje bardzo drogo albo nie mówi nam całej prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na brak prawdy. Chyba że w sytuacjach krytycznych w pełni sezonu kupuje drogo bo musi.

Kielce to z 300km.

Edytowane przez ace2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, 570 + amortyzacja i dowóz z 50zł czyli 620 do tego zysk 100zł i już jest 720 chyba że właściciel chce mercedesa i basen mieć to kolejne 100 i mamy ponad 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ace2 napisał:

no tak, 570 + amortyzacja i dowóz z 50zł czyli 620 do tego zysk 100zł i już jest 720 chyba że właściciel chce mercedesa i basen mieć to kolejne 100 i mamy ponad 800

Amortyzacja trochę więcej sama regeneracja rolek I matryc to koszt 100 zł.A po za tym jeśli mam rozwijać produkcję/firme to 100 zł zysku to myślę że to malo , A też za coś muszę żyć.

Edytowane przez Canti
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, radik81 napisał:

to już szaleństwo, jeszcze las zasadź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Canti ile jesteś w stanie wyprodukować peletu na godzinę czy tam w trakcie zmiany 8h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi małymi pelleciarkami to różnie bywa zależy czy to chińskie,czy polskie.Robote swoją robią, ale niektóre szybko się psują.Nie wytrzymują wysokiego obciążenia chyba że będziesz robił z samej sosny to myślę że spokojnie dadzą radę 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81 Ty pisałeś że paliles tym Husarem i nie miałeś problemów.  Dałem kumplowi (kocioł Stalmark Ekosilver) parę worków peletu na próbę, tego co mam teraz i wezmę go na przyszły sezon. W popielniku znalazł spiek wielkości dłoni.  Byłem w szoku, trochę teraz zglupialem.Generalnie mówił że moc jest, ale jeśli zdecydował by się na niego to musieli byśmy chyba z kotłem powalczyć  I zacząć od obniżenia powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Canti a czy trocina ze strugarek w postaci wiórów nadaje się do produkcji pelletu. Chodzi o to, że pracuje w firmie produkującej mable dla "Ikei" i miałbym dostęp do takiego surowca. Z trocin właśnie ze strugarek i z pilarek porzecznych produkują u nas w firmie brykiet i tu nie ma problemu ale czy z takiego towaru da radę w takich peleciarkach produkować pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks na workach nie było nadruku ale sprzedawca deklarował,  że to Husar. Parametrów żadnych nie przestawiłem, tak jak ustawił Wojtek tak jest do tej pory. Co prawda popiół był specyficzny ("grzebiąc" szpachelką czuć było jakgdyby piasek) ale spieków żadnych nie miałem. A tak to wyglądało;

A ten ciemny po prawej to 70% MDF i 30% trocina.

 

20181030_204900.jpg

20181030_211406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.