Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości wszedłem i zagłębiłem się w ofertę kondrad33. Pozwolę sobie zacytować opis z Pellets Classic (850zł) :

" Pellet o ciekawej recepturze z wtrąceniami.... produkowany z surowców branży meblarskiej uszlachetniony najlepszą wyselekcjonowaną trociną drewnianą."

Pogrubiłem te trzy słowa celowo. Do tej pory byłem przekonany, że pellet jest uszlachetniany wtrąceniami, ale żeby wtrącenia uszlachetniać trociną? Dziękujemy, że ona w ogóle tam jest!

Mam wrażenie, że niebawem pellet będzie zawierał wszystko, tylko nie to, co powinien.

Edytowane przez laptop
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolega zaczął przygodę z peletem w tamtym roku.  Dzisiaj ma już obczajoną recepturę, kupił cały zestaw Gropela i trzepie porządny pelet. Skład to dąb,  olcha, sosna i tylko jego trocina, ma duży zakład stolarsko-pogrzebowy. Chłopak dba o opinie, zaraz przytoczę temat.  Kupił pierwszy i ostatni raz trocine sosnowa, jak się okazało po czasie była ożeniona pyłem płytowym. Zrobił tego 2 tony i klienci dzwonili że z peletem coś nie halo, kopci na czarno, smoli i szlakuje. Chłopak cofnął klientom obie partie do czasu aż nie zrobił ze swojej trociny i zamienił. Pellet za 700zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 12:14, kozik123 napisał:

Ja pale pelletem od lokalnego dostawcy bez certyfikatow itp, jakas tam nazwa na worku jest ale to malo istotne. Cena 700zl kupowany w lecie. Workow nie wazylem, spiekow nie ma, problemu z rozpalaniem tak samo brak, srednie spalanie to 20-30kg przy kiepsko ocieplonym domu 150m2. Na 4 tonach oszczednosc 1200zl wzgledem markowych pelletow to sporo. Jezeli ktos ma jakiegos lokalnego dostawce w woj swietokrzyskim ( Staszow, Polaniec,) lub Mielec to chetnie przetestuje cos innego dla porownania. Ja skurat pale pelletem ze Staszowa (Rzedow).

Serio w takim domu takie spalanie? ja w podobnym metrażu dom piętrowy nie ocieplony z 'grubą' instalacją miałem w niedawne mrozy spalanie powyżej 40 kg i bez mocnego grzania.. a pale pelletem dosyć dobrym dębowym.

Wracając do wątku, a w lubelskim są jacyś lokalni producenci pelletu? bo z tego co widzę to wszyscy pokolei którzy nim handlują biorą z Ukrainy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damianlisek sorry, nie dam, bo tam jest kolejka, w której sam stoję już na nowy sezon, a biorę w sumie 14 ton dla 3 osób a nie chcę żeby mi zabrakło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

U mnie w okolicy Wrocławia pellet lava za 975 kg 1030 zl, wiecej o 100 zł niż w zeszłym roku. Zamówiłem teraz palete 1000kg/870 zł z dowozem gratis czegoś takiego: https://www.olx.pl/oferta/pellet-gold-premium-6-15kg-dab-buk-18-5mj-dostawa-lava-olczyk-barlinek-CID628-IDt2kvj.html#e8aecf5be1

 

Parametry na worku lepsze. Kolor w stosunku do LAVY bardziej szary jest. W wodzie po minucie opada na dno i lekko puchnie, ale jest dalej dość twarde. Spieki na palniku podobne jak przy lavie, tzn. taka grutka, ale przy ruszeniu się rozsypuje. Popiół szary. Po przeważeniu wyszło mi 5,3 kg/h...tu duże zdziwienie. Nie wiem jak było przy lavie bo nie sprawdziłem. Pachnie też drewnem jak lava, ale troche inaczej :) trudno mi powiedzieć bo mam upośledzony węch. Nigdzie nie znalazłem, opinii na jego temat, co jest dziwne.

Ktoś miał może z tym styczność?

Przed lava miałem ukraiński, szary, dużo popiołu, spieki jak przy lavie, przy ruszeniu się rozyspują. Kocił HZ 15kW, palnik Xmini. Zużycie mega bo koło 40kg/dobę, dom dobrze ocieplony...

Zlewej lava z prawej ten premium po około 10 minIMG_20190130_184828.thumb.jpg.2092db2219fd3b9c974c9d766d4b273a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 20:23, saabik napisał:

 

Wracając do wątku, a w lubelskim są jacyś lokalni producenci pelletu? bo z tego co widzę to wszyscy pokolei którzy nim handlują biorą z Ukrainy :D.                                          

Wpisz na oxl pellet Uścimów ,producent ma tartak i stolarnie ,produkuje pellet w dużych ilościach, o jakości nic nie napiszę bo nie palę pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ace2 napisał:

No nie daje fakt choć certyfikowany. Jak czytam to jednak Olimp, Lave i Olczyk są uchwalone i chyba najczęściej wybierane. Moim problemem jest brak miejsca na składowanie i tylko 2t mi się mieszczą. Zmusza mnie to do dodatkowego zakupu w sezonie grzewczym.

Możesz chyba ta się umówić,że zapłacisz mu przykładowo za 4 tony od razu,przywiezie ci 2,a pozostałe 2 tony dowiezie ci zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem ostatnio na próbę 2 pelety z firmy Libero ze Straszew. Smile Pellet i Happy Pellet. Odpowiednio 750 i 930zł. Ten drugi z Dinem. 

https://swiatopalu.pl/products/smile-pellet

https://swiatopalu.pl/products/happy-pellet

Mam do fabryki 15km. Palilem jednym i drugim i akurat na moim kotle mogę łatwo sprawdzić jaką łapie mi temp maksymalna i w jakim czasie do niej dochodzi. Skoro różnicy nie widać. ... Fakt że Smile ma trochę lisciaka i ma 1MJkalorii mniej oraz daje więcej popiołu ale różnicy w kotle nie widzę. Dzisiaj oproznilem popielnik,  zasypalem zbiornik i powiem wam potem dokładnie jak to dokładnie wychodzi procentowo ten popiół.  Generalnie pelet jest genialny i przy tym ich przerobie, m pewno powtarzalny. Najwaznjejsza rzecz, wszystkie worki mają między 15,2-15,3kg. Bo ostatnio znajomy kupił to na tonie był 160kg w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką marżę narzucają firmy sprzedające to już inny temat, a potem to pellet drogi. W Brico u mnie Smile kosztuje 880zł np. Ja biorę prosto z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 20:23, saabik napisał:

Serio w takim domu takie spalanie? ja w podobnym metrażu dom piętrowy nie ocieplony z 'grubą' instalacją miałem w niedawne mrozy spalanie powyżej 40 kg i bez mocnego grzania.. a pale pelletem dosyć dobrym dębowym.

Wracając do wątku, a w lubelskim są jacyś lokalni producenci pelletu? bo z tego co widzę to wszyscy pokolei którzy nim handlują biorą z Ukrainy :D

Takie spalanie, wieksze mrozy dzien/noc 30-35kg , temp 0-10stopni 20-25kg . palone na regulatorze pokojowym i grzane 200l cwu, zadana w domu 21st. Cala dobe. Pellet bez certyfikatow za 700zl kupowany w lecie, nie mam porownania do innych bo innymi nie palilem( kupowane 4tony), spiekow brak wiec nie narzekam. Ponizej wyglad wymiennika, popiolu i krzywej pracy kotla.

20190204_155902.jpg

20190117_140417.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam chyba takiej opcji, zapytałem gdzie to szukać lub czy czasem czegoś nie należy dokupić. Nie wiem czy mój chodzi prawidłowo ale teraz przy tych temperaturach ze 20 razy dziennie a moze wiecej jest w postoju.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie ma w opcji, odczytu i podglądu bieżącej temperatury kotła? Chyba sobie żartujesz?. Poza tym szukaj pomocy w tematach dotyczących swojego kociołka bo tu raczej mówimy o paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa trmp pracy kotla dodalem odnosnie tego ze kociol odpala mi sie 4xdoba, czytamy ja od prawej do lewej, jezeli skala rosnie to kociol pracuje, spada to jest wygaszony. Taki podglad to standard w sterowniku kotla apc3 . Jak bede mial okazje kupic kilkacworkow jakiegos "markowego" pelletu na probe to tak zrobie i dam znac, chociaz to nie bedzie miarodajne porownanie z moim obecnym za 700zl bo musialy by panowac takie same warunki na zewnatrz podczas tych prob itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Kiedyś udało mi się trafić na niego i wziąłem 2 t, chciałem jeszcze 2t ale nie mogłem się doprosić i straciłem kontakt, a pellet był niezły. Mają jakoś stronę www?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.