Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Miloszyce 780zł.  Wiem bo kiedyś szukałem dla znajomego z okolic Jelcza.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.09.2018 o 17:38, Zbyszek2502 napisał:

Witam-możesz mi polecić jakiegoś dobrego dostawcę pelletu w okolicy(Dzierżoniów)

Ciepłowody p.Zbyszek 533 922 223

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie ponieważ jestem świeżym palaczem pelletu i poszukuję dobrego towaru w mazowieckim . Jestem przerażony podejściem niektórych userów , kiedy wy macie czas moczyc ten pellet a próbować organoleptycznie to już przesada wolę inne trunki . Zacząłem od pelletu noname za 750 i piec chodził góra dwa dni - kupa popiołu i alarm pusty zasyp . W Wołominie kupiłem za 15 pln za worek 6 szt na próbę jak więcej to 850 tona niby dębowy gość sam pakuje w garażu z big baga pewnie ua ale palił się dobrze tylko trochę dużo go szło . Następny kupiłem z Castoramy po 14 za worek marka Volcanica oznakowany itd. i wtedy zobaczyłem co to spiek , trafiały się jak pięść chyba łopatą piach dosypywali do produkcji . Wreszcie padło na lavę niestety 940 za tonę ale zapomniałem że mam piec . W moim piecu jest palnik szufladowy ze Stąporkowa więc nie mogę używać gorszej jakości pelletu ale będę jeszcze poszukiwał coś tańszego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem w szoku z tym badaniem, moczeniem itd. Swoją teklę odpalam w poniedziałek. Posłuchalem się częściowo producenta, częściowo innych użytkowników i wziąłem 5 x olczyk i 5 x maximer. Maximer jest w Łochowie za 800 ale to 45 km ode mnie więc wziąłem w Dębe Wielkie, 840 maximer a Olczyk 890 zobaczę jak się  spalają i pewnie wybór padnie na jeden albo drugi, obydwa maja diny więc powinno być git a lavy i czy Olimp za ponad tysiaka nie wezmę. Palnik podobno sam się cczyści, zobaczymy...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, widze ze jestes z moich rejonów. Ja pellet biore z Dobrego w tamtym roku go próbowałem byl ok. Na tą zime tez zakupilem. Wiekszosc z mojej okolicy tam sie zaopatruje, we wrzesniu bylo 800 za tonę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet najlepiej kupić grubo przed sezonem maj - czerwiec. Ja kupiłem w lipcu po 780 zł, i pomimo że "no name" póki co nie narzekam.

To mój pierwszy zakup i sezon więc trudno mi cokolwiek powiedzieć więcej bo nie mam porównania z innymi producentami, ale gdyby ktoś miał w moich okolicach - pogranicze podlaskie - warmińsko - mazurskie - namiary na dobrego dostawcę to bym chętnie sprawdził.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2018 o 06:59, kezorbz napisał:

Hej, widze ze jestes z moich rejonów. Ja pellet biore z Dobrego w tamtym roku go próbowałem byl ok. Na tą zime tez zakupilem. Wiekszosc z mojej okolicy tam sie zaopatruje, we wrzesniu bylo 800 za tonę. 

Jak namierzyć ten skład w dobrem? Teklą palę, może podjadę kilka worków dla testu wezmę☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert004 Co to jest? Bo ja na oczy czegoś takiego nie widziałem. A ten dostawca to przywiózł ten niby pallet w workach, czyli co "no name"? 

Ja bym takiego dostawcę z daleka omijał i sam niech tym czymś pali to od razu "zmięknie"

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś kusiło żeby kupić to podaję link do ogłoszenia. Koleś wysyła próbkę bardzo dobrą, a przy większej dostawie wysyła pellet który robi takie spieki. Przestrzegam przed sprzedającym!!!!!

https://www.olx.pl/oferta/pellet-pelet-CID628-IDx4OWZ.html

Oczywiście nie było mowy o żadnym zwrocie, gdyż wg sprzedającego pellet jest super. Szkoda słów.

 

Edytowane przez robert004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert004 kolego, jeśli sprzedawca wysłał Ci próbkę inną niż rzeczywisty towar to oszustwo i jest surowo karane. 
Jeśli nie chcesz się bawić w sądy to możesz mu wysłać wezwanie do zapłaty ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Napisz w nim, że w razie braku zapłaty skierujesz sprawę do sądu. Może się przestraszy, może nic to nie da. Ryzykujesz 5zł na wysłanie listu, a masz do zyskania tonę pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, robert004 napisał:

Mi dostawca przywiózł coś

Inaczej tego nazwać nie można. Z całym szacunkiem, ale nie odpuściłbym dziadowi. Kolega wyżej dobrze sugeruje, dołącz zdjęcia i nękaj, bo będzie bezkarnie oszukiwał innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2018 o 08:28, arek1263 napisał:

Ja również jestem w szoku z tym badaniem, moczeniem itd. Swoją teklę odpalam w poniedziałek. Posłuchalem się częściowo producenta, częściowo innych użytkowników i wziąłem 5 x olczyk i 5 x maximer. Maximer jest w Łochowie za 800 ale to 45 km ode mnie więc wziąłem w Dębe Wielkie, 840 maximer a Olczyk 890 zobaczę jak się  spalają i pewnie wybór padnie na jeden albo drugi, obydwa maja diny więc powinno być git a lavy i czy Olimp za ponad tysiaka nie wezmę. Palnik podobno sam się cczyści, zobaczymy...

Maximer można kupić prosto od producenta za 750 zł. Produkcja w miejscowości Nieskórz pod Ostrowia Mazowiecką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisali inni też próbowałem różnych pelletów, od różnych sprzedawców. Zacząłem od Olimpa ze Stelmetu, poprzez jakiś z dodatkiem dębu po 700zł i skończyłem na pellecie od lokalnego producenta z Kamieniecy Szlacheckiej (pomorskie) za 750zł z dostawą i wniesieniem (mieszkamy niedaleko siebie).

 

Robiłem testy moczenia w wodzie i Olimp i pellet z Kamienicy szybko się rozpuścił, zrobiły się tzw.kalafiory i żadnego syfu na górze, także jest ok. Ciemny pellet z dodatkiem dębu bardzo długo się rozpuszczał (może dlatego że był z dodatkiem trocin liściastych?) i pojawił się drobny syf pływający na górze słoika.

Po przełamaniu widać wyraznie sprasowane trociny i pellet nie jest piękny,gładki i świecący jak słone paluszki :) (taki był z dodatkiem dębu i powodował spieki).

 

Olimp wiadomo był najlepszy, najmniej popiołu, najbardziej kaloryczny, najszybciej osiągał zadaną temperaturę. 

Pellet za 700zł z dodatkiem dębu osiągał szybko temperaturę ale zostawiał spieki, niewielkie ale wkurzało to mnie, że muszę codziennie zaglądać i sprawdzać czy ich nie ma.

Najlepszy pellet w stosunku cena/jakość okazał się pellet z Kamienicy Szlacheckiej z firmy Kris Trans, jest dość kaloryczny, temperatura podchodzi trochę wolniej niż przy Olimpie, ale co najważniejsze nie ma żadnych spieków. Wziąłem od nich 3 razy po 20 worków na próbę i było fajnie. Teraz przywieźli mi 2 tony, bo musiałem czekać około 3 tygodni w kolejce, bo było zbyt wielu chętnych (nie robię reklamy tylko byłem trochę zdziwiony tak długim czasem oczekiwania, gdzie latem mieli od ręki).

 

Mój piec to Witkowski Biovert z palnikiem obrotowym Kipi. 

 

 

Pozdrawiam

1.jpg

Edytowane przez tomek3216
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wszystkich, którzy kupują kotły na pelet, w kraju w którym nie ma normy na jego produkcję.  Zwiedzałem fabrykę peletu w Austrii; nie największą, średnią. Ta peleciarnia miała własną bocznicę kolejową i 10 hektarowy plac składowy drewna. Takiego drewna, z jakiego u nas robi się repliki zabytkowych mebli. Z lewej buk, z prawej dąb. Niż z tego drewna robi się trociny, a potem elektrycznie suszy(!), zostaje niezwykle dokładnie okorowane i wyszczotkowane z piachu. Inaczej być nie może, trochę kory, o innych zanieczyszczeniach nie wspominam może spowodować przekroczenie parametrów właśnie austriackiej normy. Teraz proszę sprawdzić ile i jakie drewno może pozyskać z lasu na produkcję peletu polski producent czy też "producent". Zapewne wszyscy tu wiedzą, że dla wyprodukowania 1t peletu potrzebne jest 2 do 2,5 t drewna.  No to jeszcze tylko policzyć jakim cudem jednak tyle peletu jest w sprzedaży.

Wstawiam austriackie ceny peletów, które są mniej więcej równe cenom niemieckim. Tona peletu dobrego, bo normowanego musi kosztować nieco powyżej 1200 zł. To jest towar luksusowy, nie palą nim tam z biedy, ale z przekonania, jest Eco-friendly ;)

 

pelets.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może  ja się dołączę palę pelletem 4 sezon na paliku platinum bio Kostrzewy  no i właśnie zmieniam na kipi .Pellet zawsze kupowałem latem  teraz też problemy zaczęły się w zeszłym sezonie  3 dostawców i trzy spieki od małych do spiek gigant rozmowa z dostawcami kończyła się no negatywnie  w stylu winny piec ustawienia  i  cuda wianki  Jeden dostawca wymienił pellet chwała mu za to .Pierwsze sezony były ok brak spieku brak problemów z dojściem do temperatury .  Teraz niby wypróbowany dostawca ten który wymienił pellet zakup 4 tony i wtopa spiek gigant po 24 godzinach . Telefon i wyjazd do producenta rozmowa , co ja panu poradzę tak to jest teraz nie ma dobrej trociny podkupujemy sobie jako producenci   i bierzemy co jest . Zbyt mamy zapewniony mogę panu wymienić za dopłatą do ceny 980 zł kupiłem za 740 zł  albo zmieni pan sobie palnik na samoczyszczący i będzie ok . Ale ja przy dostawie mówiłem że nie chcę najtańszego ma być dobry najtańszy miał pan za 650 zł i go nie chciałem bo mówił pan ze mogą być problemy . No co ja panu poradzę  taki mieliśmy jak pan  zamawiał towar schodzi na bieżąco pan sprawdzi całą dostawę .No to wie pan ze już od pana towaru nie chcę stracił pan klienta . Producent na to, nie był bym taki pewny ja produkuję dla wielu dystrybutorów w różnych workach i nie ma pan pewności kto jest producentem a kto dystrybutorem . Rozmowa odbyła się u producenta i faktycznie wadziłem kilka wzorów nadruku na workach . Po powrocie do domu  przejrzałem  mój magazyn i faktycznie z tych 4 ton można powiedzieć ze mam co najmniej 2 gatunki pelletu patrząc na kolorystykę .Mam jeszcze 2 tony z certyfikatem niby włoski o wysokiej kaloryczności  5 tam czegoś chyba \GJ na wielkie mrozy ma być taki  super jak zapewnił dystrybutor nie producent .Teraz to zaczynam się zastanawiać, czy to worek ma certyfikat czy pellet aż boję się palić bo jak się okaże że to worek z certyfikatem to mnie szlak trafi że kupiłem sobie spiek za 950 zł . Na razie zmieniam  palnik w nim cała nadzieja .      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień palnik na samoczyszczący.Palę pierwszy sezon Teklą Tytan Bio 20 KW  z palnikiem samoczyszczącym i jest na razie ok.Pellet kupiłem bez certyfikatu u lokalnego dostawcy za 750 zł. tonę,sam popiół jest miałki,bez żadnych kawałków czy spieków.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę nie w temacie ale pokrewny Czy bierzecie od dostawcy rachunek , paragon za dostawę pelletu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 09:54, artus72 napisał:

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie ponieważ jestem świeżym palaczem pelletu i poszukuję dobrego towaru w mazowieckim

W dniu 23.10.2018 o 06:59, kezorbz napisał:

Hej, widze ze jestes z moich rejonów. Ja pellet biore z Dobrego w tamtym roku go próbowałem byl ok. Na tą zime tez zakupilem. Wiekszosc z mojej okolicy tam sie zaopatruje, we wrzesniu bylo 800 za tonę.  

Koledzy z mazowsza zapraszam do utworzonego przeze mnie wątku TUTAJ. Może wspólnymi siłami uda się nam utworzyć aktualną bazę dostawców dobrego i "taniego" pelletu w naszej okolicy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ma ktoś doświadczenie z pelletem Castorama? Volcanica

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy i koleżanki 

proszę o radę jaki najlepiej używać pellet do palenia  o średnicy 6 mm czy 8 mm ??

jedni wolą 8 mm  ale czytałem na jednej stron internetowych że 8 mm  to nadaje cię bardziej do celów przemysłowych 

jakie wasze zdanie ? 

na dzień obecny pale 8 mm firmy BARLINEK - nadmienię, że do tanich nie należy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.