Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Daj sobie spoko z tym grupowym zakupem, lub nie rób za wodzireja.

Można przy okazji stracić kilku znajomych. Ja bym wolał zapłacić 500 zł. więcej

i nie brać na siebie ciężaru zakupu nie sprawdzonego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, w pytaniu wyraźnie jest napisane, że chodzi mi o pellet od sprawdzonych producentów. Co do oceny takiego zakupu każdy ma swoją, ale myślisz że będę dawał ogłoszenie do gazety i szukał przypadkowych ludzi? To będą 3-4 osoby z jednej ulicy.

Każdy lubi coś innego, a pytanie dotyczyło czy ktoś sie orientuje w cenach przy takich zakupach, w porównaniu do cen, jakie są na rynku w sklepach i u przedstawicieli, a nie tego czy warto czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym odświeżyć pytanie, ktoś ma namiary na dobry pellet w dobrej cenie w województwie kujawsko-pomorskim lub pomorskim. Dziękuję za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Podepnę się pod temat i zapytam także o sprawdzonych dostawców oraz sam pellet z okolic Górnego Sląska. Którego dostawcę możecie polecić. To mój pierwszy sezon z pelletem i szukam dobrego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tu zaglądają ludzie co mają jakiś problem i szukają rozwiazania lub tacy co reklamują swój towar więc ciężko będzie uzyskać wiarygodne polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem chyba najlepszy pellet jaki miałem. Od razu powiem, że barlinków czy lavy nie próbowałem nigdy, więc może to nie koniecznie miarodajne. Konkretnie Blue Pellets. Stronę www mają kiepską, ale na fejsie ich wyszperałem https://www.facebook.com/bluepellets/

Ja kupiłem 8mm, ale moja mała Tekla łyka bez zająknięcia. Wyraźny zapach drewna iglastego, spory rozkrusz na dnie worków ale w sumie to w każdym tak miałem. Płaciłem 880 za tonę, ale kupowałem w zeszłym tygodniu i w okolicy był taki deficyt, że cieszyłem się, że znalazłem cokolwiek. Spala się ok, popiołu mało ale to co mi się najbardziej rzuciło w oczy to, że w palniku zostaje minimalna ilość popiołu. Już dwukrotnie obniżyłem powietrze a nadal spala się ładnie, więc chyba to będzie mój docelowy pellet. Na razie miałem jakiegoś noname, mix plus z Żuromina (dobry, ale chyba gorszy od tego Blue) i Smile Pellets. Blue wyraźnie najlepszy, najmniej zostaje w palniku, bo tak to musiałem czyścić co 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie, no pellet no name całkiem dobry w cenie 650 gorszy i 750 lepszy (made in Ukraina) do końca grudnia paliły się bardzo dobrze, tylko, że opakowania słabe i załapały wilgoci. Teraz sporo pyłu i muszę raz na kilka dni wyczyścić w tego pyłu rurę przy palniku (łącznie 3 min pracy). Wcześniej pieca nie dotykałem prze 1,5 miesiąca. teraz to trochę wkurza. Teraz spróbuję Lavy 870 zł w Opolu.

Spróbuj plletu z Głubczyc firma Husar pale tym drugi sezon i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poczytałem trochę forum i proszę was, bardziej doświadczonych, o opinię. Czy wielkość granulatu pelletu ma duże znaczenie? Zobaczcie zdjęcie jaki pellet kupiłem.

To kupiłem.

Garść wyjęta z worka. Gdybym poza wyglądem miał go opisać to: mocno sprasowany, sprawia wrażenie kamiennego wręcz, wrzucany do wiaderka aż dzwoni, brak w worku mniejszych frakcji niż te na foto (nie ma pyłu). Zastanawiam się czy tak małe kawałki nie będą się zbyt szybko spalać?

Zdjęcia z moczenia po ok. 80 min.

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ktoś zauważył spadek ceny pelletu??

W moich stronach ceny wciaz takie same, wiec wracam do palenia drewnem w HG 1kpln a 2.6kpln to spora roznica...

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też spróbuję (jeśli nie miałeś z nim problemu). Do mnie jest około 60 km - ciekawe ile za transport wezmą. Jutro zadzwonię do nich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palilem bo i kotla nie mam, ale pokazywalem kuzynowi, ma kupić pare worków. Jak bede cos wiecej wiedział to zdam relację. Z tego co wiem to ten sprzedawca nie handlowal pelletem do teraz.

Edytowane przez Ksieciunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ksieciunio napisał:

Z tego co wiem to ten sprzedawca nie handlowal pelletem do teraz.

Zgadza się miałem przyjemność rozmawiać z gościem. Dopiero rozkręca interes.

Chce wozić własnym transportem a oprócz tego ma też Lavę i Olimp (STELMET)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam co do kupna paru worków od dostawcy to też ściema bujałem sie 200 km po próbki pelletu do producenta kupiłem 10 woreczków ,pellet sprawdziłem w piecu miodzio .Zamówiliśmy z kumplem całego Tira czyli posłał nam producent 20 ton i posłał nam całkiem coś innego co nawet koło pelletu nie leżało .To tak na szybko póżniej moge podać dla zainteresowanych namiary tych cwaniaków zeby nie wtopić z zakupem okolice Kielc .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 09:25, Ksieciunio napisał:

Wypróbowałem ten pellet. Spala się bardzo dobrze bez spieków. Zrobiony jest z dodatkiem płyt meblowych (wg sprzedawcy 2% domieszki)Zamówiłem na zimę 4 tony. Palę z sondą lambda i w porównaniu do poprzedniego z certyfikatem nadmuch podniósł się z 42% do 50% żeby utrzymać tą samą lambdę dlatego myślę że jest kaloryczny. I jeszcze ciekawostka obsypuje się w zasobniku do końca bez żadnej pomocy.

Edytowane przez Darek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.