Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Scienne Z Kotłem Kondensacyjnym Nowość ?


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o ogrzewaniu sciennym w połączeniu z kotłem kondensacyjnym gazowym . 

Dzis instalator zaproponował mi zebym w jednym z pokoi zamiast grzejników zainstalował ogrzewanie sceinne. Nie umiem znalezc zadnych opinii na internecie na ten temat bo on wytłumaczył mi ze to jest cos takiego jak płyta gipsowo/ kartonowa o grubosci 16 mm w ktorej sa przewody wodne i to podłącza sie do instalacji i grzeje na zasadzie promieniowania .

Zasada działania "tego" ma byc podobna do ogrzewania podłogowego ale boje sie takiej innowacji ale z 2giej strony byłoby to najrozsadniejsze rozwiazanie w tym pokoju w ktorym nie ma miejsca na grzejniki . 

 

Mógłby sie ktos wypowiedziec w tym temacie ? 

Jak szukac tej technologii w internecie nazywa sie to jakos ?

Wystrzegac sie tego czy moze w to wejsc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zrobić ogrzewanie podłogowe w tym pomieszczeniu? Czy to ścienne czy podłogowe to obydwa to są ogrzewania płaszczyznowe które wymagają niższej temperatury czynnika grzewczego niż grzejniki. Zapytaj się instalatora jak zamierza to zrealizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłogowe czy ścienne, zasada dzialania ta sama. Jest to ogrzewanie niskotemperaturowe. Zapytaj się swojego fachmana jak zamierza zrealizowac zasilanie tego układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.