Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ariston - Cares Czy Clas Czy Genus


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze powiedzcie mi tak na szybko czy odczuja jakas róznice w tych kotłach .? czym one sie róznia i czy jest sens brac genusa skoro mozna najtanszego caresa?

mieszkanie 42 metry 4 kaloryfery aluminiowe + 1 stalowy 

Czy do caresa podłącze sterownik SENSYS i czy wykorzystam wszystkie jego funkcje ? chodzi o to czy jest sens pakowac sie w tak drogi sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ potrzeby wiemy że ogrzewanie będzie grzejnikowe ale druga sprawa to podgrzew cwu. Może być przepływowy lub przez podgrzewacz. dla tak małego mieszkania myślę że raczej powinien być to kocioł dufunkcyjny z przepływowym podgrzewem cwu. Czym się różnią kotły które wymieniłeś? Generalnie możliwościami modulacji palnika. Myślę że nie wykorzystasz nigdy wszystkich funkcji sterownika, dla tak małego mieszkania kocioł sterowany stałotemperaturowo będzie optymalny a do niego prosty termostat pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przepływowy pogrzewacz . bez zasobnikia bo na to nie mam miejsca w takim małym mieszkaniu . 
Piszesz o mozliwosciach modulacji palnika ale mi to nic nie mowi . Wyczytałem kiedys ze chodzi o to zeby nie grzał od razu pełna moca skoro wode mam odkrecona na połowe . rozumiem ze to o to chodzi ? ale czym roznia sie te piece ? kazdy ma modulacje wiec co ten najdrozszy ma lepsza modulacje niz ten najtanszy ? 

Jezeli chodzi o sterownik . Sterownik SENSYS bardzo mi sie podoba a wiem ze bede patrzył na niego ciagle . poza tym lubie gadżety :) 
Co znaczy ze nie wykorzystam jego funkcji . Ustawic na nim da sie zakres temperatur oraz czasy w jakich ma pracowac kocioł to jest dla mnie wazne . 

Rozumiem ze takim sterownikiem ustawie ze np w pomieszczeniu w ktorym siedze ma byc o 16 temperatura 21 stopni a o 22 kiedy ide spac ma zmniejszyc mi do 19 i ten sterownik to wykona za mnie ? a jezeli bym miał zwykły sterownik to takich opcji juz nie bede miał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przepływowy pogrzewacz . bez zasobnikia bo na to nie mam miejsca w takim małym mieszkaniu . 

 

 

Rozumiem ze takim sterownikiem ustawie ze np w pomieszczeniu w ktorym siedze ma byc o 16 temperatura 21 stopni a o 22 kiedy ide spac ma zmniejszyc mi do 19 i ten sterownik to wykona za mnie ? a jezeli bym miał zwykły sterownik to takich opcji juz nie bede miał ?

 

 

To potrzebujesz kocioł 2 funkcyjny o mocy takiej aby   obsłużył minimum natrysk i najprostszy sterownik pokojowy z funkcją dobową lub tygodniową ceny od 100zł za przewodowy a ok 250 za bezprzewodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do czego Ci ten  SENSYS? Masz kilka obiegów grzewczych?NIE! Kocioł jednofunkcyjny z podgrzewaczem? NIE!Będziesz programował czas pracy podgrzewacza którego nie chcesz? NIE! Solar do współpracy z podgrzewaczem? NIE! To nawet jak na gadżet nie jest Ci potrzebny, co będziesz w nim kontrolował jak nie masz co kontrolować?,Za to przyda się termostat pomieszczenia. Niektóre też mają fajny wygląd. Poszukaj a znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyczytałem ze sensys jest termostatem pomieszczaenia z czujnikiem modulowanym . wiec to lepiej niz taki zwykły włącz wyłącz. wiec zdecydowanie chce sensys. 

prosze powiedzcie mi tylko co zyskam kupując kocioł GENUS zamiast CLAS . ?
modulacja w GENUS jest od 2,4 a w clas od 5 . ale czy to przelozy sie na ZNACZNIE mniejsze zuzycie gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli genus . one wszystkie maja 24 kw . ale genus ma ozliwosc zejscia z moca do 2,4 kw a clas tylko do 5 kw . czyli genus bedzie bardziej oszczedny ? ale jakie to beda oszczedności ? 10 % 20% ? czy 1 % mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak u mnie victrix w 50 letnim domu o powierzchni 150 m2 przez większość sezonu chodzi na mocy 5 kw (minimalna od 3), także u Ciebie zapotrzebowanie na moc 5 kw osiągnie przy arktycznych mrozach a większość czasu będzie taktował co przekłada się na większe zużycie, ja bym wziął tego z mniejszą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie u mnie w domu bede miał kaloryfery o łącznej mocy około 5 kw . powierzchnia 42 matry . spotkałem sie z opinia ze przy tak małym metrazu piec kondensacyjny nie bedzie kondensował tylko bedzie chodził jak zwykły piec . czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy od temp wody jaką będziesz puszczał na grzejniki, jak do 55 C to kondensacja będzie.

 

PS

Ja spotkałem się z opinią, że Ziemia jest płaska i wierzę w to - przecież to widać, że jest płaska. :P

PS2

Nie należy wierzyć we wszystkie bzdury :) co w necie można znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Wybieram Genua. Takich odpowiedzi mi było trzeba. Jeszcze jedno. Dostałem właśnie z gazowni warunki przyłączenia. Mam napisane że mogę podłączyć kociak gazowy o mocy 23 kW a Genus ma 24 kW. Czy to nie będzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Już wiem więcej. Zacznę działać i zdam relacje. Będę chciał żeby kociol kondensowal więc będę starał się by temperatura co była niska. Jeszcze tylko będę musiał ogarnąć temat tej krzywej grzewczej bo nie do końca to rozumiem w jaki sposób to pozwala zmniejszyć zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.