Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska Temperatura Kolektorów.


Krzysiek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W 2012 zostały u mnie założone kolektory słoneczne, po 3 latach zaczęły się problemy. W słoneczne dni temp. na kolektorze wynosiła 45 st.C a temp. wody w zbiorniku 22 st.C. Po przeglądzie, serwisant stwierdził, że wszystko jest OK. Po mojej prośbie o naprawę, przyjechał serwis i odpowietrzył,przelał glikol, wymienił anode w zbiorniku oraz czujnik T-1. Po czym uznał, że zrobił wszystko co mógł, lecz problem nadal pozostał.Teraz na kolektorze temp wynosi 60 st.C a temp. wody w zbiorniku 45 st.C. Czy to jest prawidłowa temperatura? Mogę też powiedzieć, że u sąsiada (z tymi samymi kolektorami) w te same dni temp. kolektorów wynosiła 75st.C a woda 73st.C. Jaka może być przyczyna tego problemu? Proszę o pomoc bo serwis nie chce już przyjechać w tej sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełnym słońcu, w południe rura próżniowa kolektora jest w dotyku chłodna, gdyż ciepło jest odbierane. Powinno być odbierane. Uszkodzona (rozszczelniona) rura nagrzewa się do tej samej temperatury co szyba wystawiona na promienie słoneczne. Dotyk nie powoduje oparzeń, a jest wyraźna różnica pomiędzy rurą sprawną i uszkodzoną. Nie ma potrzeby używania sprzętu pomiarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na początku kolektor pracował z dobrą wydajnością która potem gwałtownie spadła może to być spowodowane rozsadzeniem miedzianych końcówek rurek -tych wsadzonych do gniazd w kolektorze. Może kiedyś zabrakło prądu, upsa ?  i przegrzały się - problem dotyczy zwłaszcza tych tańszych bez atestów. Trzeba udać się na dach wyciągnąć kilka i zobaczyć. Przy montażu posmarować je pastą termoprzewodzącą . Jak rury straciły próżnię to zmieni się ich kolor na biały u dołu rury , podobnie jak w rozbitej lampie radiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.