Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet Kwp 12Kw I Sterownik St-480Zpid


Kysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu został zainstalowany mi piec Galem KWP 12kW ze stałą retortą i sterownikiem Tech ST-480 z PID. Jedyny problem polega na tym, że podajnik przerzuca węgiel. Raz dziennie wyciągam pełną kopiastą szufladę w której jest dosłownie garść popiołu, reszta to węgiel. Wszystko jest dobrze podłączone, eko groszek jest naprawdę dobrej jakości. Sterownik pracuje na PIDzie, zmniejszyłem współczynnik podawania eko groszku (do -30), ale jest niewielka różnica. Średnio groch podawany jest co 1-2 min przez 1-4 sek, dlatego tyle go wywala. W ciągu tego tygodnia piec spalił (a właściwie wyrzucił) ok 90 kg węgla.

 

Mogę wyłączyć PIDa i ustawić sterownik na pracę jako zwykły dwustanowy, ale czy wtedy będę miał możliwość ustawienia pompy cyrkulacyjnej czy tygodniówki i pogodynki? Albo czy istnieje możliwość wyłączenia PIDa tylko dla podajnika (np. w menu serwisowym)? Wentylator w tym trybie działa bez zarzutów.

 

Piec pracuje w trybie letnim (czyli tylko woda), bojler 300 l, temperatura zadana: 57 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem edytować postu, piszę ponowny:

Głównie chodzi o to, że w przypadku pracy na algorytmie zPID eko groszek jest podawany co ok. 40 (!) sek przez 1-4 sek, co za tym idzie po prostu go przerzuca. Zmniejszenie współczynnika podawania nic nie daje. Nie wiem, czy ten algorytm tak działa (na taką stratę?) czy też jest jakaś wada sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granulacja zmniejszona. Retorta nie uszczelnione - hydraulik który to montował po prostu tego nie zrobił... Jutro rano tym się zajmę. Zauważyłem też pewien problem z wiatrakiem - na wyświetlaczu przy ikonie wiatraka miga na zmianę litera H z wykrzyknikiem (!), wiatrak jest prawidłowo podłączony, pan który montuje takie piece powiedział że to jakiś błąd wiatraka - zamówiłem serwisanta, będzie w ciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie mam dokładnie taki sam problem, a mianowicie uszczelniłem już retorte więc jest ok. Cały czas mi miga na przemian ! oraz H co to znaczy ????niemam już więcej pomysłów gdzie szukać ...czy to cos poważnego ? W każdej instrukcji nie ma wzmianki o i H .…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie mam dokładnie taki sam problem, a mianowicie uszczelniłem już retorte więc jest ok. Cały czas mi miga na przemian ! oraz H co to znaczy ????niemam już więcej pomysłów gdzie szukać ...czy to cos poważnego ? W każdej instrukcji nie ma wzmianki o i H .…

Mam identyczne pytanie... Mruga litera H i wykrzyknik. Ktos znalazl odpowiedz co to oznacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

H-oznacza czujnik halotron,

!-oznacza alarm

czyli brak połączenia/odczytu z tym czujnikiem. I teraz, u mnie są dwa takie czujniki- przy dmuchawie i w podajniku. Mam inny sterownik (ale też TECH) i inny piec, ale oznaczenia są te same. Pytanie czy u Ciebie też masz te czujniki lub ile. Bo jak nie masz na przykład czujnika podajnika, a jest aktywny w sterowniku to będzie wyświetlał błąd "H !"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kontakt wtyczki sterownik wentylator (wyciagnij i wloz wtyczki w gniazda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z forumowiczów może podać mi ustawienia sterownika st 480n z PID. Chodzi konkretnie o menu Serwis - granulacja paliwa drobna oraz gruba: nie spisałem tych ustawień ale je poprzestawiałem. 

min. czas podawania, max. czas podawania, min. przerwa podawania, max. przerwa podawania oraz min. i max. obroty wentylatora.

Proszę także o wyjaśnienie do czego służy parametr : impuls wzrostu : w chwili obecnej ustawiony jest na 0 oraz do czego służy parametr moc kotła: u mnie fabrycznie ustawiony na 100 a min. to 10 a max. 125 i czy należy to zmieniać. Mój kocioł to Galmet 12 KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.