Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia Po Uzytkowaniu Kotła Witkowski Kmb-Rp Plus 12Kw Z Palnikiem Żeliwny


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

Uzytkuje w/w kocioł od pięciu tygodni różne fora i temat kotłów wałkowałem od pół roku miałem różne typy tzn ogniwo 10kw skam-p 7kw oraz kamen 10kw wybór był trudny ale padło na Witkowskiego i śmiało powiem że było warto. Ogrzewam powierzchnie ok. 110m po podłodze dom z poddaszem suporex plus 12 styro podłoga 8cm styro dach 20wełny 8grzejnikow i ok 60m podłogówka bardzo obawialem sie przewymiarowania kotła ale w/w jest jak uważam idealny w połączeniu ze sterownikiem skzp 02 który pięknie prowadzi palnik na małej mocy oraz reguluje siłownikiem zaworu czterodrogowego który uważam jest niezbędny w każdej instalacji. Temat jest głównie skierowany do przyszłych osób które również borykają sie z zamiarem kupna.sam kocioł należy do wysokich poprzedni tj. Per eko śmieciuch wyglądam przy nim jak zabawka w kotłowni lecz bezawaryjnie pracował przez 9 lat. Posiada naprawdę duży pojemnik na popiół ciężko jest znalezdz większy ja sie nie spotkalem duży 200 kilowy zasobnik na eko bardzo dobry palnik firmy żeliwny który ladnie pracuje na eko równomiernie dopala ja jako użytkownik pierwszego kociołka na eko nie mam totalnie żadnego problemu dzwoniłem kilka razy z zapytaniami do firmy Witkowski oraz producenta skzp jeden pan i drugi maja na imię Tomasz i powiem krótko kontakt natychmiastowy i bez tzw. spychu tylko wyczerpujaca i rzetelna odpowiedzi także dla ciekawskich co z serwisem??? No Problem. Nie jest to reklama dla niewierzących moj nick na forum to domelo27 gdzie bylem na etapie wyboru jest to moja prywatna opinia i odczucia po 5 tyg. Okresie palenia. Pozdrawiam forumowiczów i nadmienię ze dużą ilość wiedzy czerpalem od Panów Karoki Suspensera oraz Tomasza Brzozowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś, czytałeś i nie wiele z tego skorzystałeś ,mogłeś wybrać lepiej a kupiłeś kocioł z rusztem wodnym. Trudno, Twój wybór. Szkoda tylko że pomimo tylu informacji, nawet forumowych, umknęło to Twojej uwadze.

 

Jak napisałeś masz mały dom o małym zapotrzebowaniu, wybrałeś za duży kocioł, z rusztem wodnym i zakładasz temat z cudowną opinią "było warto". Przecież nie miałeś innego kotła z podajnikiem. Nie sądzę że Karoka i Suspenser polecili ten kocioł.

Mam nadzieję, że osoby stojące przed podobnym wyborem jak Ty, będą lepiej korzystać z rad i dokonają lepszego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W takim wypadku zmień opis, czyli usun końcówkę "plus" bo tym legitymuje się ruszt wodny. 

Sam mam stać w garażu czekający na montaż KMB-RP 25 ze sterem timela. Fakt ze nie mogę się juz doczekać montażu!  :P

Jeśli chodzi o kontakt telefoniczny z firma Witkowski, oraz wszelka pomoc, daję 6/6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CooLeR Karoka i Suspenser nie wspomnieli nawet o kotle Witkowskiego ale czy naprawdę nie można sie domyśleć co mam na myśli?? Czytając ich fora można nabyć jakąś wstępną wiedze na temat kotłów ale decyzja czy to ma być defro skam kamen itd. należy do klienta opinia tak jak napisałem jest bez pseudo reklamy Miłego dnia dla Pana i mniej nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro są kotły o mniejszej mocy, właściwej dla danego budynku to chyba nie ma potrzeby poszukiwać kotła, który wiadomo że będzie źle dobrany.

 

 czy naprawdę nie można sie domyśleć co mam na myśli??

 

Mistrz. Nie, nie można, bo nikt u Ciebie w głowie nie siedzi. Moja odpowiedź, post #2 dotyczyła innego kotła, tego którego nie posiadasz, a ja się nie domyśliłem, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Z tymi niedopracowanymi kotłami małej mocy to byłbym ostrożny bo później są tematy że nie mogą dogrzać budynku. Kocioł Witkowski choćby z opinii kol Kolanina to dobry kocioł i nie ma się co dziwić, że kolega domelo27 jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowe śledztwo wykazało że autor tematu napisał cudowną opinie o swoim kotle, a nie o kotle z tematu. Moja opinia była nt. kotła z tematu.

 

jacku61, przecież wiesz, że temat jest bardziej złożony i ogólne zadowolenie usera kotłowni jest pochodną kotła, instalacji i opału. Rzeczywistość jest bardziej brutalna, kocioł przewymiarowany z wadami w postaci rusztów wodnych i innych bzdetów, skopanej instalacji i cudownych paliw 28-30 Mj/kg w woreczkach za 1000zł/tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka i Suspenser to sprzedawcy i nie polecają kotłów których nie mają w swojej ofercie - to chyba jasne i oczywiste

 

Zgadza się :)

 

Dodam tylko, że mógłbym mieć w ofercie o wiele więcej marek kotłów, ale mnie nie przekonują, a że znam trochę więcej szczegółów i praktycznie każdy z tych znanych spotkałem na serwisie pozostaję przy wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wtrącić dwa słowa odnośnie kotła Kmb-Rp Plus który jest w temacie. Od kilku sezonów użytkuję ten kocioł a od kilku miesięcy do końca nie zgodzę się że ruszt wodny w tym kotle to samo zło w kontekscie produkcji sadzy. Wcześniej (przed zmianą sterownika) owszem, osadzała się sadza na tym ruszcie i na ściankach kotła, jednak nie były to aż tak duże ilości aby robić z tego problem. Jak autor tematu wspomniał, kocioł ten jest dość wysoki a co za tym idzie ten ruszt jest stosunkowo wysoko nad paleniskiem co skutkuje dużo mniejszym wytrącaniem się sadzy.

Od 6 miesięcy kotłem steruje inny sterownik i muszę powiedzieć że różnica jest znacząca. Nie ma już zupełnie czarnego nalotu ani na ruszcie ani na ściankach kotła, jest tylko w małych ilościach jasny pyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten sterownik dostałeś od producenta kotła gratis? w ramach przeprosin. Podejrzewam że nie, była to Twoja własna inwestycja, która była spowodowana konsekwencjami rusztu wodnego. To jak to jest z tym rusztem wodnym, pomaga czy przeszkadza?

 

maniek76, jakby zachowywał się kocioł w Twoim przypadku gdyby tego rusztu tam nie było?

 

domelo27, to są Twoje wybory, a błąd w temacie się niepotrzebnie wkradł i za to przepraszać mnie nie musisz, po prostu wyraziłem swoją opinię nt. rusztu wodnego, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sterownik kupiłem, jednak teraz producent kotła ma go już w swojej ofercie. Kupiłem go z innych względów niż pozbycie sie sadzy. Wspominałem już że problem sadzy był wcześniej ,jednak słowo problem to spore nadużycie.

Jakich przeprosin? Niby czemu miałby mnie przepraszać? 

Według mnie w tym konkretnym kotle i z obecnym sterownikiem, ruszt wodny w ogóle nie przeszkadza w prawidłowym procesie spalania. Ok, tak jak już wyżej wspomniałem, lekki biały nalot osiada na tym ruszcie, jednak nie ma go niewiadomo ile aby drastycznie spadła sprawność kotła,mówię to w kontekscie ok 2 tygodni bo co tyle czyszczę żeby nie powiedzieć omiatam w sezonie kocioł.

Widziałem kotły w których ta najniższa pozioma półka wymiennika była umiejscowiona na wysokości tego rusztu wodnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Serdecznie witam kolejnego kolegę zadowolonego z kotła Witkowski. Może w ten sposób to forum stanie się miejscem wymiany opinii o wielu kotłach a nie tylko miejscem sprzedaży jednego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

maniek76, jakby zachowywał się kocioł w Twoim przypadku gdyby tego rusztu tam nie było?

 

 

Nie wiem jakby sie mój zachowywał. Wiem natomiast jak zachowuje się u mojego brata identyczny kocioł bez rusztu wodnego. Prawdopodobnie po raz kolejny Cię zaskoczę ale u mnie spalanie jest czystsze co nie oznacza że u niego jest syf.

Oczywiście teraz generalizuje gdyż palimy innym groszkiem oraz inne sterowniki prowadzą kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam kolejnego kolegę zadowolonego z kotła Witkowski. Może w ten sposób to forum stanie się miejscem wymiany opinii o wielu kotłach a nie tylko miejscem sprzedaży jednego kotła.

zgadzam sie ogolnie jest malo opini na temat w/w kotła jako ciekawostka napisze ze byl dzisiaj u mnie hydraulik ktory montowal mi kociol przyjechal z klientem ktory jest na etapie zakupu a u mnie w okolicy dominuje defro i panu sie bardzo spodobal. dlaczego mialem nie napisac pochlebnej opini??? palilem dziewięć lat w smieciuchu per-eko ksx13 kociol sprawowal sie bez zarzutu ale teraz nie wiem co to jest codzienne rozpalanie na cwu zakup drzewa trzy dni ciecia ukladania non stop kazdego dnia caly rok. marnotrawienie urlopu. teraz mam spokoj kazdy palacz wie ze kotlownia w domu jednorodzinnym to serce budynku. a kociol chwale ze swojego punku widzenia i bez reklamy. i prosze o odpowiedz złosliwcow którzy wnikaja w szczegoly ktory kociol na eko posiada wieksza szuflade na popiół a nikt mnie nie przekona ze to nie jest zaleta .kazdy pisze o przewymiarowaniu i nie wiem czy sa to tak mlodzi ludzie ktorzy nie pamietaja chociazby zimy 2009 i 2010 kiedy zima trwala szesc miesiecy trzy sezony spowodowaly ze kazdy ma przewymiarowany a co to oznacza??? jak sie ma nazwa kotła do faktycznej oceny przez kupujacego tzn. pojemnosc wymiennika ogniwo 10kw wymiennik 1,6m palnik jama smoka kamen 10kw wymiennik 1,4m palnik kolejna japa smoka 15/25kw i mozna wymieniac dalej ale mi sie nie chce moj Witkowski 12kw wymiennik 1,2m palnik 15 jako calosc powtarzam nie jest przewymiarowany chodzi na malycdh mocach nie smoli pali na calym palniku i jestem luuuxxx zadowolony tez moglem kupic defro ale pomimo roznych zlych opini ktore kraza na temat kotlow z Pleszewa nie potwierdzam bede polecal pozdrawiam i jak znam zycie oczekuje super zjechanej odpowiedzi od ludzi ktorzy nie majac w/w kotła i tak wiedza lepiej ze bedzie sie zle palilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam kociol palnik i reszte osprzetu to jedno a jakosc wykonania naprawde porzadne rowniutkie spawy dobor umiejscowienia czopucha podajnika drzwiczek powrotu zasilania kurka spustowego doslownie na cm pod wymiar to drugie oraz naprawde super kontakt czego chciec wiecej od kotła. dla zainteresowanych dokupilem od razu 5l CARBOSMAR i napewno bede z niego korzystal co do spalania to narazie roznicy nie widze ale bankowo wycisza podajnik i niweluje nocne chrupanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaki ma przekrój rbr ,rozważałem zakup tego kotła. Pytanie moje było na zasadzie tych retorycznych.

 

Możesz powiedzieć dlaczego zdecydowałeś sie na zakup tego właśnie kotła, dlaczego pionowy wymiennik? Przecież generalnie krąży opinia ze kotły z poziomym wymiennikiem są mniej problemowe jeżeli wezmiemy pod uwagę czyszczenie kotła.

Myślę że podobnie ma się temat rusztu wodnego i żeby była jasność, nie jestem jego zwolennikiem ale nie taki diabeł straszny jak go malują.

 

Pozdrawiam i więcej dystansu życzę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.