Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła.. Jaka? Dobra I Niedroga


pablitos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kiedyś posta tworzyłem dom energooszczędny z piecem eko-groszek, teraz sytuacja się zmienia. Zbliżam się szybko do instalacji i fundusze są lepsze niż zakładałem i teraz uwaga.

Myślę o pompie ciepła powietrze - woda, jaką doradzacie firmę bo ich jest tak dużo, że nie da się samemu znać wszystkich, żeby była NIEDROGA!! bo fundusze mogą być na pompę ale nie na NIBE czy coś z tej półki. Dodam, że w moim domu co będzie profesjonalnym audytem potwierdzone nie powinna być większa jak 5-6 kw. Jeśli to ma znaczenie 100% podłogówki, instalacja wszędzie w podłodze co 10cm PEX, wentylacja z odzyskiem.

Proszę jak chcecie doradzić to nie piszcie o gruntowych pompach itp,

 

ROZSĄDNA KASA.... POWIETRZE-WODA

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość popularny u nas jest panas. Generalnie lepiej pytać na muratorze w dziale PC. Tam jest dużo użytkowników i sprzedawcow/instalatorów. Na moje oko pasowała by tam pompa 9kW t-cap, lub 12kW bez capa. Tyle, że to sprawa nie na oko. Znajdź kogoś kompetentnego, kto by ci wszystko policzył i dobrał pompę o odpowiedniej wydajności. Tak by nie było potrzeby korzystać z dodatkowych grzałek, czy mieć problemy z cwu. Typ, raczej split. Koszty montażu będą wyższe i wymaga uprawnionego montażysty, ale sprawność takiej pompy będzie wyższa i nie będzie potrzeby bawić się w glikole i dodatkowy wymiennik z dodatkową pompą obiegową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli zamierzasz kupić powietrzną pompę ciepła do ogrzewania wybrał bym na Twoim miejscu pompę marki Panasonic. Wysokie COP przy niskich temperaturach, dobrej jakości sprężarki. Najlepiej o mocy około 12 kW lub 9 kW jeżeli zamierzasz dodać dla wspomagania kolektory słoneczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.