Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek Temperatury I Ciśnienia Wody W Viessmann Vitogas 100


aficio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyleciało powietrze to trzeba było wtedy sprawdzić ciśnienie na manometrze i ew uzupełnić.

Przypomniała mi się jedna sytuacja , która miała miejsce jakieś 2 miesiące temu . Zobaczyłem plamę wody na suficie w kotłowni , więc zacząłem szukać przecieku . Okazało się , że na piętrze po otworzeniu klapy chyba od podłogówki ( w ścianie mam kilka rurek niebieskich i czerwonych ) z jednej kapie woda . Dokręciłem nakrętkę , problem ustał . Przez dwa tygodnie chodziłem i sprawdzałem , czy nie ma nic mokrego . Było szczelnie , więc zamknąłem klapę i już . Ale właśnie od tego czasu nastapił spadek ciśnienia wody . Czy to może mieć coś wspólnego? Czy przy tych rurkach też są jakieś odpowietrzniki ? Może tam też tzreba zadziałać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak wrócę do domu to zrobię i wrzucę .

Chyba znalazłem wyciek . Wrzucę zdjęcie i proszęo info czy to moze być powód i co z tym zrobić jak uszczelinić ? A po zlikwidowaniu co zrobić ?

post-68012-0-68643800-1460646800_thumb.jpg

post-68012-0-27903300-1460646819_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie są odpowietrzniki, jeden z nich cieknie. najlepiej wymienić.

Naprawa może być trudna i nie opłacalna.

Czy mogę go wymontować zakręcając wczesniej czerwony zawór ? Żeby wziąć go do sklepu i pokazać i kupić taki sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy wczorajsza euforia nie była przedwczesna . Po wytarciu odpowietrzników , sprawdzałem nic już nie kapie . Ciśnienie na manometrze baniaka spadło do 0,6 bara , a ciśnienie sprawdzane manometrem sprężarki było na poziomie 0,5 bara . Jest lepiej niż było . Co robić dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś nie tak jest z tym czerwonym naczyniem - musi  trzymać ciśnienie na zadanym poziomie.

 

Czyli jak było w nim więcej ( nie podałeś ile) i spadło to wina wentyla i trzeba go wymienić - sprawdź czy tamtędy nie uchodzi powietrze?

Tam powinien być taki zaworek jak w kole  samochodowym,  sprawdź go i ew kup nowy i wymień

 

Oczywiście pomiary robisz na zimnym kotle a do uzupełnienia ciśnienia spuszczasz wodę tak jak już pisałem.

 

Wycieki na rozdzielaczu mogły powstać przy wysokim ciśnieniu w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , że dopiero dziś dzielę się wynikami prac . 

Nieszczelność znaleziona . Na parterze w skrzynce od podłogówki kapało porządnie ( zimna i ciepła) .

Po zlikwidowaniu nieszczelności piec hula aż miło . Ciśnienie trzyma bez spadków , czyli naczynie też ok.
 

Pozostał jednak jeden problem . Po odkręceniu wody w kranie ciśnienie jest dobre , jednak po chwili spada i leci sobie jak krew z nosa . 

Co może być przyczyną ? Na dole jest to mniej bolesne niż na pierwszym piętrze. 

 

Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimna i ciepła tak samo . 

Filtry skośne czyściłem , nie wiem jak pompki . Dolna gorąca i czuć że pracuje , ta wyżej ciepła i nic nie czuć przykładając rękę .

Czy są one odpowiedzialne za odpowiednie prowadzenie wody ? Ciśnienie chyba jest ok. Wskazania na manometrach . Dodatkowo ciśnienie czerwonego baniaka zmierzone manometrem sprężarki wynosi 1,2 bara. Parametry sie trzymają . Nic nie spada.

Co ew. jeszcze sprawdzić ? Odnoszę wrażenie , że woda zlatuje ze zbiornika z dużym ciśnieniem , jak się kończy to ciśnienie słabnie . To takie moje odczucie jak to obserwuję.

 

post-68012-0-97448300-1461343168_thumb.jpg

post-68012-0-56621700-1461343189_thumb.jpg

post-68012-0-45035800-1461343220_thumb.jpg

post-68012-0-61490500-1461343370_thumb.jpg

post-68012-0-27132400-1461343790_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak puścisz wodę to do jakiej wartości ciśnienie spada?
Do jakieś 0,22 MPa i włącza się pompa . pompuje do 0,4.

 


I cały czas słychać jak przelewa sie woda w tym niebieskim filtrze pomimo , że nie jest puszczona nigdzie woda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak puścisz wodę to do jakiej wartości ciśnienie spada? 

Czy jak zamkniesz obejście uzdatniania wody to jest lepiej z wodą na piętrze?

Zamknę obejście czyli te dwa zawory  otworzę i pozamykam zawory od filtrów , to ciśnienie spada całkowicie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak . Spuściłem wodę ze zbiornika . Dopompowałem do 0,25 MPa . Po włączeniu pompy , dopompowała sobie wody do 0,4 MPa . Teraz czekam i będę użytkował . Zobaczymy czy jest poprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.