Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawidłowy Dobór Mocy Kotła Zasypowego Na Miał?


Colinn211

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni po tym jak mój piec zaczął przeciekac zacząłem rozglądać się za nowym i trafiłem na mur! Mój dom został wybudowany w 1990 roku, nie jest ocieplony jedynie ma nowe plastikowe okna. Piec którym do tej pory grzalem miał moc 25 kw (zasypowy na miał) i na początku radził sobie dobrze z ogrzaniem około 200 metrów ( dom ma powierzchni użytkowej 240 metrów a może nawet trochę więcej ale nie wliczam pomieszczeń w piwnicy które nie są ogrzewane i nie wiem czy dobrze robię?) Piec który posiadam mam 11 lat i na początku przez Góra 3 lata potrafił grzać na zasypie 24 godziny a później max 13! Więc moje pytanie to jaką moc powinienem dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz nadal palił miałem,moc kotła dobiera  się średnio dobową.

W Twoim przypadku będzie to na pewno 35kW,żeby zasyp paliwa wystarczył w największe mrozy na dobę.

W pozostałym okresie zasyp wystarczy na 30-40h.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie sterownika z PID. oraz kocioł z poziomym wymiennikiem.(króciec powrotu jest w strefie żaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka ,troche przesadzilem z metraże i po ponownym obliczeniu pomieszczeń ktore  beda ogrzewane wyszlo mi 175 m.

Czy nadal bede potrzebowal 35kw? Jak to jest ,ze np piec uniwersalny w porownania do miałowego potrzebuje mniej kw do ogrzania takiego samego metrażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ja na brykiecie węglowym czyli inaczej mówiąc miale zlepionym w kulki nie osiągnę większej temperatury niż 40 st , jak grzeję cała podłogówkę ,natomiast na węglu jak się zagapię i zapomnę podłączyć miarkownik to 120st moment , jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu wróżka nie jest. Wypełnij rzetelnie kalkulator na cieplowlasciwie.pl i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij wstawić linka, żeby ew błędy wychwycić. Zdarzały się już ściany 12cm zewnętrzne, a potem wychodzi duże zapotrzebowanie i przewymiarowany kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu wróżka nie jest. Wypełnij rzetelnie kalkulator na cieplowlasciwie.pl i będziesz wiedział.

co prawda to nie mój temat , i sam wypełniłem ciepłowłaściwe.pl 2 x za pierwszym razem zaproponowano mi kocioł 13,5 km a za drugim razem 17 kw dla mieszkania 78 m2 , więc nie jest to tak ogólnie miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kalkulator ma pewne ograniczenia co do ksztaltu ogrzewanego budynku. Jest jeszcze kalkulator doboru grzejników i tu też możemy policzyć zapotrzebowanie na ciepło dla każdego pomieszczenia osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.