Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Co


szewcuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Koleżanka mieszka w małym domku. Są tam dwa pokoje, lazienka, kuchnia.

No i w tej chwili robilmy remoncik strychu, na poddasze uzytkowe. Trzeba doprowadzic ogrzewanie do góry. Na poddaszu (tam gdzie remontujemy) jest również taki maly stryszek - antresola, zmiesci sie tam tylko materac do spania :) No i tam chcę umieścic grzejnik.

Problem polega na tym że przy obiegi otwartym nie mam gdzie zamontować zbiornika przelewowego ( bo musi być wyrzej od ostatniego grzejnika). Chciałem zamontować zbiornik ciśnieniowy oraz zawór bezpieczeństwa oczywiscie . Przyszedł fachowiec (podobno) powiedział że z tym piecem nie można zrobić zbiornika cisnieniowego. Jest to zwykly piec w którym sie pali tylko drewnem.

Co poradzicie ?? :)

Wiem że troche haosu w moim poscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś poszukał na tym forum to bardzo szybko byś się dowiedział, że w przypadku takiego pieca w Polsce układ zamknięty jest zabroniony, oczywiście na własną odpowiedzialność możesz zrobić układ zamknięty i nikt ci nic za to nie zrobi aż do momentu ewentualnej awarii (szkód większych lub mniejszych). W każdym takim przypadku ktoś kto ci wykona niezgodnie z przepisami taką instalacje odpowiada prawnie za nią i dlatego dobry fachowiec nie podpisze ci się po takim pomysłem pomimo tego, że są już takie zabezpieczenia układu zamkniętego, że jest ono raczej bezpieczne (zawór bezpieczeństwa to nie wszystko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dało by się naczynie wzbiorcze dac nieco ponad najwyższym grzejnikiem a przy tym grzejniku odpowietrznik automatyczny. Pompa pchnie, odpowietrznik odpowietrzy i grzejnik będzie grzał. Tylko podłączenie tego grzejnika zrobiłbym na końcu jakiejś gałązki żeby w razie zagotowania para nie waliła bezpośrednio do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Na to wychodzi że chcąc mieć tam grzejnik naczynie wyrównawcze miałbym bezposrednio nad grzejnikiem (jakieś 30 cm), czy wtedy ten grzejnik nie będzie słabo grzał?? Z jakimi piecami można stosować obieg zamknięty tak żeby był bezpieczny(pytam z ciekawości i chęci wiedzy :) ), bo w takim przypadku wolę zrezygnować z grzejnika niż spać na bombie :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg otwarty tylko przy kotłach na paliwo stałe. Generalnie chodzi o zanik prądu. Kotły gazowe, olejowe czy elektryczne przy braku prądy wyłączają się. W UE kotły retortowe też mogą pracowac w obiegu zamkniętym bo przy braku zasilania też właściwie wygasają .No ale u nas jeszcze nie. Co do grzejnika to będzie grzał dobrze tylko zasilanie go trzeba pociągnąc nie bezpośrednio z rury do naczynia tylko z od grzejnika który jest kawałek od rury wzbiorczej. A tak w ogóle to napisz coś o instalacji ( stara czy już z miedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek111 napisał ci najlepsze i zgodne z przepisami rozwiązanie a co do kosztów to nie jest aż tak tragicznie ... no i każdy wykonawca bez problemu powinien ci to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A tak w ogóle to napisz coś o instalacji ( stara czy już z miedzi)

Jest to stara instalacja, na obiegu samoczynnym z rurami ocynk. .

Grzejniki sa blaszane takie dwupłaszczowe (nie wiem czy dobrze tłumaczę bo słaby ze mnie hydraulik). Teraz beda w calym domu wymieniane grzejniki na panelowe( rury zostaja stare) tylko do góry na 4 grzejniki bedą ciągniete nowe rury miedziane 22mm, bedzie tez wmontowana pompka.

Zrób układ zamknięty na wymienniku ciepła (piec będzie chodził w układzie otwartym) i będzie super

Możecie trochę przybliżyć jak to zrobić. :)

Jakieś linki do materiałów, ja nie bardzo wiem jak to znaleźć. :)

Z zawodu jestem elektryk, fajnie by było coś więcej wiedzieć o hydraulice :) zwłaszcza że kiedyś pomagałem ojcu w robieniu wody w miedzi i co ale polegało to tylko na powieszeniu grzejników i kuciu bruzd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.