Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na Ile Wam Wystarczy Zbiornik Groszku


kwinto30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Skoro to tylko  "taka zabawa"  to ja zapytam, czy koledzy może się orientują jaką ilość węgla możecie spalić, mając do dyspozycji tylko ilość powietrza odpowiadającą kubaturze wewnętrznej budynku, w którym ów proces spalania następuje.  

Trzeba tu inzynieara od cieplownictwa. Latwiej przewidziec jak dlugo bedzie sie to dzialo. Czyli do wygasniecia paleniska i uduszenia palacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam.

Kubatura ogrzewana ok 500m3 czyli mógłbym spalić 55kg węgla nie uwzględniając nadmiaru powietrza niezbędnego do jego poprawnego spalenia a który zwykle mieści się od 1,5 do 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak dawno temu , kolega tez zadał mi takie pytanie.  wyjaśnił ,że pracuje w delegacji tydzień /tydzień i nie chcę zostawiać żony z tym bajzlem na głowie. skończyło się pelecie. 

 

U mnie zasobnik standardowy wystarcza na 6-60 dni przy paleniu Wesołą.

 

To na ile wystarczy zależy od jego pojemności oraz użytego węgla.

 

Zawsze można zamówić powiększony to wystarczy na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, to prawda ale zostaje jeszcze kwestia popiołu. przy dobrym groszku jeden kosz liczony jest mniej więcej na jedno czyszczenie. przy pelecie jest dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz nie jest liczony na czyszczenie, a raczej dobierany wymiarem do kotła i podajnika.

 

Trudno byłoby go dobierać skoro jeden węgiel ma popiołu 2-3% a inny 10% a miał, którym w takich kotłach można palić jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry jestem tu nowy, ale temat bez sensu,

jeden ma dom 100 m2 ocieplony drugi nie

trzeci  ma 200 m2 ocieplony a czwarty nie

ja mam 240 m2 do ogrzania budynek ocieplony 

przy temperaturach dodatnich piec mocy 25 KW z Hefa spala mi 15 kg groszku przy grzaniu 120m2 i dogrzewaniu drugiej części 

przy ujemnych spala 1 worek czyli 30 kg (bynajmniej u nas w okolicach bo są też 25 kg) a to pewnie też ma znaczenie

 

Janek ma dom 100 m2 i spala 2 łopaty a zenek ma 80 m2 i spala 10 łopat, kolego zastanów się co za pytania zadajesz,

 

mi na sezon grzewczy przy małym dziecku starcza 4 tony a mój teść (emeryt 50 lat) sam mieszka żona zmarła 6 ton na budynek mieszkalny to za mało przy porównaniu gabarytu budynku mój 240 a jego 85 m2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz nie jest liczony na czyszczenie, a raczej dobierany wymiarem do kotła i podajnika.

 

Trudno byłoby go dobierać skoro jeden węgiel ma popiołu 2-3% a inny 10% a miał, którym w takich kotłach można palić jeszcze więcej.

czyli uważasz ,że konstruktor kotła nie zwraca uwagi na to by popiół z jednego załadunku mógł zmieścić się w popielniku?  i samo przez się --większy kocioł to większy kosz jak i popielnik .

porównując groszek i pelet , ten drugi pod względem ilości popiołu wypada lepiej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem ilości popiołu owszem ale pod względem kaloryczności i ceny już niekoniecznie.

pojemność kosza i popielnika sa zazwyczaj projektowane dla paliw podstawowych czyli dla ekogroszku. a i tutaj sa rozbieżności w ilości popiołu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu,   

w zimę starcza mi przeciętnie na 7 dni.

Na jesieni i końcówkę zimy na 14-dni.

W bardzo duże mrozy na 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.