Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Produktów Smoło Pochodnych


mtdeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o papę dość oczywista odpowiedź NIE jest wprost poparta w poniższym dokumencie:

 

http://dokumenty.rcl.gov.pl/DU/rok/2016/pozycja/93

 

Papę możesz wykorzystać "do wykonywania drobnych napraw i konserwacji".

 

Natomiast asfalt nie jest tam wspomniany wprost, natomiast jest to odpad klasyfikowany jako "Odpady asfaltów, smół i produktów smołowych". Nie jestem co prawda ekspertem od prawa, ale skoro na liście możliwych do wykorzystania go nie ma oznacza to również że takiego odpadu spalić nie możesz.

 

Jeżeli nikt nie zgłosi i uzasadni zdania odrębnego temat w najbliższym czasie zamknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam dachów z papy ale mam kupę papy i asfaltu za stodołą.

Podałem i uzasadniłem odpowiedź na Twoje pytanie z pierwszego postu. Nie jest to dopuszczalny sposób przetwarzania tych odpadów. Rodzaj posiadanych dachów nie ma znaczenia. Także to, że te odpady posiadasz za stodołą niewiele zmienia. Spalić nie możesz.

 

W tym dokumencie jest zresztą wymienione, które odpady można wykorzystać jako paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kopci się z komina. A smołę można palić mam z 30 litrów. A jakie nie są widoczna oprócz związków azotowych i siarkowych, papa chloru chyba nie zawiera?

Węglowodory są widoczne ( te smołowo,węglowe)

Niewidoczny dym hym ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy szkodliwy związek jest widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kopci się z komina. A smołę można palić mam z 30 litrów. A jakie nie są widoczna oprócz związków azotowych i siarkowych, papa chloru chyba nie zawiera?

Węglowodory są widoczne ( te smołowo,węglowe)

Proszę nie odpowiadać na posty edytując poprzednie. Ten wątek za moment jednak trafi do kosza. Proszę przeczytać ze zrozumieniem moją pierwszą wypowiedź i treść podanego dokumentu. Odpowiedź jest w nim zawarta.

 

Nie wiem jakie szkodliwe związku są niewidoczne a jakie widoczne. Wiem, że niektóre szkodliwe są niewidoczne. Natomiast nie ma to znaczenia. Papy i asfaltu nie można spalać zgodnie z przedstawionym powyżej dokumentem.

 

Kończąc dyskusję: fakt, że coś się posiada nie uprawnia do spalenia tego (nawet jeżeli nie leci widoczny dym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.