Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny i wydawać by się mogło, prosty kocioł :).  Stało palność imponująca, która wynika z zasobnika na opał. Gdzie ten kij w mrowisku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem w miarę przekonany do kotła p2ar, ktoś wie co może być konieczne - przydatne z tych rzeczy które wymagają dopłaty:

 

Cennik:

KDS-PW 5-7 kW 2700zł*

KDS-PW 7-9kW 2900zł*

KDS-PW 10-12 kW 3500zł

KDS-PW 15-20kW  4000zł

KDS-PW  20-25kW 4300zł

Opcje dodatkowe: 

Dopłata do wersjii KDS-PW+(WWS) 220zł

Wentylator wyciągowy 320zł

Sterownik Krypton PID z czujnikiem spalin 320zł

Podzielenie  drzwiczek popielnika i paleniska 190zł

Najbardziej potrzebny wydaje się wentylator wyciągowy bo nie będzie się dymiło w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gredy 38-42kg  drewna (90L komora ) w 7kW palić się może do 28h, zasyp 10 kg węgla nawet ok doby.  Klony  Candle i Swag. Jak kupowałem kocioł to najmniejszy  strupova był dostępny tylko od wersji 10kw mi niestety nie zmieścił by się do kotłowni ponieważ ma 2m wysokości. obecnie w sprzedaży jest 7kW trochę ponad metr średnica opony malucha. Opał się nie zawiesza ki palić można od trociny do węgla w cienkiej warstwie najważniejsze bezdymnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zachwalać bez końca wyższość kotłów DS nad GS ale smród smoły,która jest w komorze zasypowej i na drzwiczkach będzie się rozchodził w całej chałupie.

Nie zapominajcie,że ten kocioł będzie stał w kuchni,a nie w kotłowni gdzie jego miejsce!

To tyle z mojej strony.

Stasiu napisałem Ci na innym wątku,tylko dobra piecokuchnia albo kocioł na pellet

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kolanin ma rację, w lecie łatwo o odwrócenie ciągu i smród ze smoły w całym mieszkaniu.

Kupuj piecokuchnię a jak nie to chociaż górniaka z małymi drzwiczkami załadunkowymi aby się nie dymiło jak przykładasz do kotła. Możesz w nim palić kostką Piast w sposób tradycyjny od dołu, nią paliłem wiele lat i jest to palenie proste i bezproblemowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle gs nigdy nie  zakopciło na ktłownię, a w ds. często. Jeśli jednak palenie drewnem to tylko ds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem to chyba podgrzeje CWU.

Przypomnę o tym modelu piecokuchni,ma wszystko co trzeba do czystego spalania od góry,PG i PW

Zasyp 20l,a więc 15kg węgla wystarczy spokojnie na 12h palenia.

 

http://www.budkompleks.com/kotly/piecokuchnie/ogrzewacz-weglowy-stalowo-zeliwny-typu-kuchnia-ogniwo-7-kw.html#

 

http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/kociol-na-paliwo-stale-piecokuchnia-metal-fach-sk-11-ruszt-dolny-43109,3857/?file_id=86887&file_id=86888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym piecokuchnie bo  i potrawy na żywym ogniu  przygotowane  są smaczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal-Fach:

Wyposażenie podstawowe

• ruszt wodny (zimowy),

• ruszt letni,

• regulator ciągu komina,

 

RCK w standardzie, ktoś chyba trochę popłynął... albo tak nazwał szyber na czopuchu -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no druga kuchnia odpada bo jej moc to 12 kw a w pomieszczeniach mieszkalnych może stać tylko 10 kw wg przepisów , ale tak jak pisałem chciał bym mieć kocioł zamknięty w szafie , pisałem wczoraj do P2ar, i odpisał że terminy wolne ma na listopad , w takim układzie chyba jednak zdecyduje się na górniaka tak jak mi radzicie + miarkownik ciągu

 

 

 

te kotły Litewskie w wersji 7 i 10 ,chyba tylko do drewna , bo nic nie napisali ile węgla wchodzi i ile się pali

edit: znalazłem s10u jest na węgiel , ale jego cena to ponad 5 tyś zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mogę już edytować postu więc będzie jeden pod drugim , którego górniaka polecacie ?

 

 

Setlans air 9kw czy bliźniaczy Defro Optima Komfort 10kw , w pierwszym kociołku na plus są osobne drzwi popielnika i rusztu ,na minus (brak danych ile ma komora zasypowa węgla w kg) w drugim kociołku jest bardzo duży wymiennik 1,5 m2 ale tylko jedne drzwi, rusztu i popielnika  czopuch skierowany do góry , a może całkiem inny wybrać , chociaż oba w rankingu kotłów czyste ogrzewanie mają klasę "A" ,

 

Ludziska proszę piszcie i doradzajcie bo jak dzwoniłem do KAZGM-u to dostałem informację że wysłali pocztą warunki techniczne do zabudowy , więc coś na dniach muszę kupić ???post-5135-0-07511400-1458085788_thumb.jpgpost-5135-0-89835400-1458085823_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montując Mpm-a z wentylatorem wyciągowym, do którego jest przystosowany. Zamykając go w prowizorycznym pomieszczeniu. Prawdopodobnie będzie mniej uciążliwy niż kocioł górnego spalania. W swoim Mpm-ie stałopalność mam rzędu 10-12g na węglu z jednego, zmniejszonego zasypu ok 10kg opału ,po 14g mogę go jeszcze z pozostałego z żaru rozpalic . Dom 213m* Fakt jest poprzerabiany trochę,ale bardziej z racji panujących temperatur panujących na dworze. Paląc drzewem nie wiem czy bym coś przerabiał. Jesli w pomieszczeniu bedziesz miał doprowadzone powietrze i dobrą wentylacje Mpm, może być dobrym i racjonalnym rozwiązaniem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja polecę settlans ze względu na podejscie do klienta firmy defro. Tylko settlansa bierz z kierownicą powietrza wtórnego i pal od góry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jestem posiadaczem MPM DS to nie wpakował bym go do kuchni... wentylator wyciągowy to spory koszt.

 

Defro znajdziesz w całym kraju to typowa masówka, nie mają czasu pewnie na klienta który już ma kocioł. Choć nie mają złych kotłów, nie polecił bym tej firmy, zwłaszcza że ktoś pisał że palnik do DS'a kosztuje u nich ponad 450zł (gdzie powinno to kosztować max 100zł), wiem że nie o nim mowa, ale podejście firmy do klienta widać jakie...

 

Settlans AIR - będziesz z niego zadowolony, tylko tak jak kolega papasmurfek pisał pal od góry.

 

 

Wracając do piecokuchni popatrz na plusy, nie musisz zabudowywać (więcej miejsca w kuchni), za gotowanie nie płacisz, odchodzi koszt gazu/prądu. No i potrawy smakują lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem wczoraj z sąsiadką z parteru (ona ma piecokuchnię) powiedziała że o gotowaniu mam zapomnieć (nawet wody nie da rady zagotować) i to pali bez miarkownika na otwartej klapce , stałopalność na jednym załadunku to około 4 - 5 h , i dalej jestem w kropce , bo jedni jednak polecają dolniaki a inni górniaki , ale skłaniam się ku Settlans AIR , czy ktoś wie , albo gdzieś pisze ile kg węgla wchodzi do 9kw i czy pociągnie on moje zimne mieszkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Setlansa. Popisz meile do sprzedawców z alledrogo czy nie sprzedadzą poza Alleg.... o np 100-150zł taniej. Mój ojciec kupił tak 12kW z przesyłką za 2100zł  a na aukcjach stały po 2300zł z przesyłką. Tak że 2 stówy taniej. Kombinuj na pewno się opłaci, nawet podzwoń po dilerach i popytaj ile zejdą z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej ,pisałeś że termin dopiero na listopad i to już za późno! Jeśli nie ma z tym problemu,brał bym Kus-a ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz ile wymiennika omijają spaliny w kotłach DS paląc od góry,

 

Setlans AIR wymiary komory:272x310x270= 22,76dm3 daje to jakieś 20litrów węgla to jakieś dwa wiaderka po farbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tyle nie wejdzie, bo węgla nie daje się wyżej niż po drzwiczki załadunkowe.Ja mam zmodyfikowane 35 dm3 na jakieś 21 dm3 i max upycham 16 kg – musi być zostawione trochę miejsca dla drewna na rozpałkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle kus wg zamieszczonych zdjęć spaliny mają taką samą ďrogę przy paleniu gs i ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.