Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Henryku , rozstałem się z tym instalatorem na dobre (ale chciał założyć bez termostatów tylko zwykłe zawory z pokrętłem ręcznym i bez zaworu mieszającego) , przyjdzie inny w sobotę i zobaczę co on mi powie i zaleci( ale z tego co mi mówił przez telefon to odradza mi kocioł GS bo wałasnie łatwo w nim o zagotowanie wody przez mało sterowalność takiego kotła i małą instalację i zaleca kupić dobrego DS np MPM-a DS) , a że projektant zrobił to na "odpierdol" to wiem po tym że poprawiał projekt 3 razy.

 

Drewniak , a dlaczego mam zapomnieć o DS na 1 pietrze , będę miał 8m wkładu kominowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu - wytłumacz nam jak mieszkając na 1 piętrze w 1 piętrowym budynku będziesz miał komin ok 8m?

Przecież na dobrą sprawę to ok 3-4 m nad dach- jak to się utrzyma bez obmurowania?

Ile wg projektu komina ma wystawać nad dach?

Możliwe , że te 8m to od piwnicy , gdzie będzie wyczystka do wylotu komina na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część ponad strop czyli 6,60 powinna być ocieplona. Z ciągiem przy ds mogą być problemy. Ja mam 11mb i często dymek odbija na kotłownię a wdni parne i "przyduchy" muszę wspomagać nagrzewnicą przy rozpalaniu. Przy gs powinno być lepiej. Jak kocioł będzie szczelny to mierkownik powinien nie dopuścić do zagotowania wody a węgla nie ładować do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na tą chwilę nie ma jak ocieplić wkładu kominowego bo jest jeden wkład mój będzie drugi , a jeszcze w jednym mieszkaniu nie ma wkładu bo i go nie zrobią bo kasy nie mają i na 100% będzie palone wprost to komina z wkładami.Co do ładowania węgla to zależało by mi na stałopalności te 24h , oczywisci w te dni gdzie mamy powyżej zera , czyli 5/4 sezonu grzewczego przez ostatnie zimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie pow. zera to przy stałopalności 24 godz ugotujesz siebie i całą rodzinę. Po cholerę Ci potrzebna jest taka stałopalność a 1

lub 2 razy przepalić to tak trudno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz w domu temp. w przedziale 25 - 27 *C dla mnie ideał, żona trochę psioczy ;) co do 24h bo do pracy wychodzę 6.40 a wracam 19.40 i tak przez dwa dni i tu by mi zależało żeby palić jak wracam z pracy , bo później mam dwa dni wolnego to już obojętnie ile będzie się palić oby jak najdłużej , w dolniaku fajna sprawa z dosypywaniem węgla , wtedy rozpalał bym go raz w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście 16 proponowałem ci MPM-a, minęły 3 miesiące jest już post 158 a ty Q-wa dalej się kręcisz jak kot za ogonem.

Żonę też tak wybierałeś, czy zadecydowała za ciebie?

Może niech Żona zadecyduje na temat kotła za ciebie!

 

PS

W projekcie masz skopaną instalację a ty cały czas o kotle!

Oj Stasiu popraw się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień termometr lub miejsce jego pobytu bo chyba jest obok kozy. 27 * to jest na basenie , nie wiem czy wysiedziałbyś tam ubrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie stoi koza jest grubo ponad 45*C jeden tremometr mam na szafie na wysokości około 1,3m i na nim mam takie temp , a kolejny stoi na parapecie i na nim jest o 2*C mniej bo jest za firanką , uwiż mi ja pracowałem w lakierni proszkowej , gdzie w hali było po 50 *C latem i o połowę niższa temp nie robi na mnie wrażenia , mało tego jak miałem 19*C bo nie chciało mi się palić jak wróciłem z wycieczki bardzo późno to spałem pod 2 kołdrami :D , jestem wyjątkowym zmarzluchem .

 

"sambor" chodzi tylko o tą rurkę do naczynia przelewowego ? czy jeszcze gdzieś ?

 

co do MPM-a byłem w zasadzie do niego przekonany , ale odradzono mi go , w temacie tego kotła że się będzie mi dymić , i wybrałem defro , a teraz mi odradza instalator górniaki i przekonuje do zakupu dolniaka , i mam jeszcze większy bajzel w głowie niż na samym początku tego tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura do naczynia to najważniejsze, rura do grzania CWU może być za to mniejsza- zamiast DN 32 może być DN 20.

Pompy dałbym 2 obie na zasilaniu a naczynie pod sufitem w kuchni, zasobnik odpowiednio niżej i wszystko wtedy gra.

Na grzejnikach daj zawory termostatyczne , a grzejniki z zasilaniem bocznym a nie z zasilaniem dolnym - V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za wyprostowanie tego galimatiasu , a dlaczego C są lepsze od V , bo ja ogólnie chciałem mieć rurki pochowane za maskownicą przypodłogową a tak pójdą po środku ściany .  http://hz-weitzel.de/fileadmin/PDFs/int_PDFs/HZ_Gesamtkatalog_PL_DOPPEL.pdf

Stasiu ,a wiesz ile taki system kosztuje? to się nie da zrobić zwykłymi kształtkami. Cały czas pisałeś o braku kasy a tu takie fanaberie  Ale najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to ,że nie jesteś właścicielem mieszkania ,i instalację jaką zrobisz przejdzie na własność administracji.ale o tym już chyba ci pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj kolejny instalator , tak że nie poleca głowic termostatycznych i był zdziwiony że chcę zawór mieszający , pompę   obiegową też chce dać na powrocie , bo w przypadku zagotowania wody ma szanse na przeżycie (podobno siadają łożyska przy braku wody) , zbiornik wyrównawczy pod sufitem , a nie na strychu podobno to wystarczy  kocioł hmmmm Defro jakiś dziwny dla niego w szczególności wylot spalin , osobiście lepiej mu się podoba Setlans , (4 drzwi , dysza PW , oraz wąska komora paleniskowa a wysoka) w Defro niższa a dużo głębsza , na piątek ma mi podać cenę , ogólnie powiedział że rurki do grzejników w projekcie źle dobrane , że na 15 nie będą mi chodziły wszystkie 4 grzejniki tylko ten pierwszy , poleca 18 , a ostatni grzejnik na 15 i łazienkowy , rura do zbiornika wyrównawczego calowa , więc czekam na piątek , czy nie spadnę z krzesła :lol:  ,ale w środę i tak nie odwołam innego instalatora , chcę zobaczyć ile ten powie i co zaleci , będzie co porównać .Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi.

w Setlansie jedynie co mnie martwi bardzo wąskie drzwi zasypowe 140mm , czy wejdą polana drewna do podgrzania wody latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosił bym o jeszcze jedną radę , bo był dzisiaj ten drugi instalator osobiście polecił kocioł defro , ale też doradza mi zastąpienie bardzo drogich rur miedzianych , rurami PP stabo , co o tym sądzicie warto rozważyć tą propozycję ? , czy to tylko pozorna oszczędność 1 tyś zł (różnica między PP a miedzią której potrzebuje około 50 m na same podłączenie grzejników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja będzie prowadzona na wierzchu to pp nie będzie wyglądało estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor dlaczego czarno to widzisz ?

 

http://www.castel-engineering.com/pl/korytka-instalacyjne-rur-odprowadzenia-skroplin-127.htm

http://www.froser.pl/korytko-instalacyjne-system-80x60mm-2mb-id-23.html

ale instalator mi mówił że nie ma problemu z kupnem tych maskownic , moi rodzice mają tak rurki pochowane , nie tylko oni ale cały Nikiszowiec tak ma , 10 lat temu to zakładali , gdy robili c.o na całym osiedlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.