Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , panowie czy mogę tylną ściankę zasłonić cegłą szamotową , skrócił bym komorę załadunkową o 12 cm (cegły na płasko , kilka sztuk do góry paleniska) bo chciał bym żeby paliło się mniej opału na raz , bo na razie 15 *C na plusie . Dzisiaj zapodałem 8 kg węgla i pali się od godz 15 , i jeszcze sporo żaru , na miarkowniku mam ustawione 60 *C , i temp , ani drgnie więcej w mieszkaniu ponad 26*C ( jak dla mnie idealnie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz od góry czy od dołu? Komorę zawsze możesz zmniejszyć jak ci potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , palone od od ponad tygodnia razem z grzejnikami i przy obecnych temp 10 - 6 *C nocą (mieszkanie dosyć zimne , piec gaszę/gaśnie sam około 1.00 - 2.00, w nocy sporo mieszkanie wychładza się, z 27*C po zgaśnięciu, do około 20 - 21 *C, około południa , na kotle mam ustawione od 60 - 70 *C (w zależności ile chcę mieć gorącej wody), można powiedzieć że spalanie węgle to około 1 kg/h  , wrzucę pełne wiaderko po 10 l emulsji węgla czyli 9 kg , to pali się 9 godz , raz paliłem dopiero o 19.00 , to zapodałem pół wiaderka i niedopałki wybrane z pieca (węgiel i koks) , to wygasło po godz 00.30 , myślę że rezultat satysfakcjonujący , wcześniej ledwo tym ogrzałem 3 pokoje a teraz całe mieszkanie i CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj napalone o godz 14.00 , 10 kg węgla wygasło o 4.00 , czyli 14 godzin to chyba nie zły wynik na piecu ustawione 60*C  temperatura na zewnątrz od 11*C do 6*C (palenisko zmniejszone , o 12 cm długości , na końcu leżą szamoty na płasko , idealnie pasowały )

 

i moje obserwacje:  jeżeli ktoś mieszka na Śląsku to nawet niech nie myśli nad paleniem drewnem , bo węgiel wychodzi zdecydowanie taniej , więc niech szuka kotła krótszego , a wyższego , czyli zamiast defro optima komfort to setlans air  , może komuś to się przyda na przyszłość , bo sam kupiłem defro z myślą o przepalaniu drewnem , ale jest to nie zbyt ekonomiczne przy cenach węgla na Śląsku i drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim węglem palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węgiel ze składu kupiony jako z KWK.Wieczorek , i chyba nie mija się to z prawdą

wczoraj rozpaliłem o godz 13.00 , wygasło po 5.00 węgla weszło ciut więcej jak dzień wcześniej (wiaderko załadowane z górką) temp , na zewnątrz od 8*C do 4*C w mieszkaniu 25 - 26 *C no i w gratisie 100 litrów ciepłej wody , wcześniej żeby osiągnąć taką temp , spalałem dwa wiaderka węgla w dwóch piecach  i 6kwh energii na ciepłą wodę

 

Mam takie pytanie czy to normalne że rura idąca do komina jest na tyle zimna że można się o nią oprzeć i nie poparzyć ręki , po jakiejś godzinie od rozpalenia ? na piecu 60*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma defro 20kw zmniejszony szamotem 6 cegieł i na dwóch wiadrach od atlasa nie wiem ile ale pewnie 8 litrowe ,  rozpaliłem wczoraj o godz 10-tej a w tej chwili jest jedenasta trzydzieści i dalej się pali , podłogówka 90m2 oraz w duże kaloryfery , zdechnąć z ciepła idzie bo przeoczyłem i nie zmniejszyłemm regulatora na grupie pompowej , ale 25 godz to już rewelka na dwa dni zapominam o kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj napalone o godz 14.00 , 10 kg węgla wygasło o 4.00 , czyli 14 godzin to chyba nie zły wynik na piecu ustawione 60*C  temperatura na zewnątrz od 11*C do 6*C (palenisko zmniejszone , o 12 cm długości , na końcu leżą szamoty na płasko , idealnie pasowały )

 

i moje obserwacje:  jeżeli ktoś mieszka na Śląsku to nawet niech nie myśli nad paleniem drewnem , bo węgiel wychodzi zdecydowanie taniej , więc niech szuka kotła krótszego , a wyższego , czyli zamiast defro optima komfort to setlans air  , może komuś to się przyda na przyszłość , bo sam kupiłem defro z myślą o przepalaniu drewnem , ale jest to nie zbyt ekonomiczne przy cenach węgla na Śląsku i drewna

A jak polecałem Setlansa wcześniej to się kolega nie słuchał a teraz sam poleca Setlansa którego nie posiada, że niby lepszy... No i jeszcze apropos palenia przy temperaturze w okolicach 10 stopni na zewnątrz. 14 godzin nic nie mówi przy takich temperaturach! Wszystko wyjdzie jak temperatura spadnie do -10-15 stopni wtedy można powiedzieć jak dobre będzie spalanie i na jak długim dystansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem przez 4 miesiące palić drewnem ale u nas na Śląsku to kompletnie nie opłacalne , a o tym nikt nie wspominał , w dodatku nikt u nas nie chce pociąć krótkich klocków wszyscy mówią że min to 35 cm , przez to wybrałem Defro , ale po skróceniu komory szamotem ,robi dalej swoją robotę , dzisiaj zasypałem węglem pod samą furtkę , wchodzi 13 kg węgla , zobaczymy jak długo się będzie palić , kolego na podłogówce pewnie jedziesz na niskiej temperaturze to i czas palenia się pewnie wydłuża , na tą chwilę nie narzekam , ani na kocioł ani na C.O , jedynie dałem radę osobą ze Śląska co do wyboru kotła a przede wszystkim paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje awaryjne zasilanie i widok końcowy C.O

 

Panowie co zrobić żeby pomiar temp. na sterowniku zgadzał się z tym z termometru na kotle bo w tej chwili jest zaniżony od 10 *C (czujniki z sterownika są zetknięte z rurą zasilającą i owinięte ociepleniem

post-5135-0-03385800-1475876784_thumb.jpg

post-5135-0-57701100-1475876794_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem przez 4 miesiące palić drewnem ale u nas na Śląsku to kompletnie nie opłacalne ...jedynie dałem radę osobą ze Śląska co do wyboru kotła a przede wszystkim paliwa

No to dziękujemy Stasiu, bo bez tego tematu i bez Twoich rad mieszkając na Śląsku nigdy bym na to nie wpadł, że z miliona powodów palenie węglem i flotem jest bardziej opłacalne niż drewnem i to nie tylko na Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temper. nie muszą się zgadzać,bierzesz poprawke na sterowniku i kwita.Tem na kotle pewnie jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem przez 4 miesiące palić drewnem ale u nas na Śląsku to kompletnie nie opłacalne , a o tym nikt nie wspominał , w dodatku nikt u nas nie chce pociąć krótkich klocków wszyscy mówią że min to 35 cm , przez to wybrałem Defro , ale po skróceniu komory szamotem ,robi dalej swoją robotę , dzisiaj zasypałem węglem pod samą furtkę , wchodzi 13 kg węgla , zobaczymy jak długo się będzie palić , kolego na podłogówce pewnie jedziesz na niskiej temperaturze to i czas palenia się pewnie wydłuża , na tą chwilę nie narzekam , ani na kocioł ani na C.O , jedynie dałem radę osobą ze Śląska co do wyboru kotła a przede wszystkim paliwa

zawsze mam ustawione na 80 st bo inaczej ledwo się pali -mam za duży kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temper. nie muszą się zgadzać,bierzesz poprawke na sterowniku i kwita.Tem na kotle pewnie jest prawidłowa.

No tak mam ustawione

 

No to dziękujemy Stasiu, bo bez tego tematu i bez Twoich rad mieszkając na Śląsku nigdy bym na to nie wpadł, że z miliona powodów palenie węglem i flotem jest bardziej opłacalne niż drewnem i to nie tylko na Śląsku.

NO nie konieczne bo w dużo wątkach czytałem że ludzie mają drewno po 50 - 100 zł ma m3 więc na pewno taniej nie wyjdzie węglem jak mają na składach po 800 zł za tonę

 

zawsze mam ustawione na 80 st bo inaczej ledwo się pali -mam za duży kocioł

nawet nie wiedziałem że na podłogówce może być taka wysoka temp.

 

Wczoraj jak napaliłem o 15.00 to wygasło dzisiaj o 11.00 czyli 20h na 13 kg węgla temp na zewnątrz około 5 - 7*C w mieszkaniu 26*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z czystością spalania, jest dymek czy brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest żółtawy dymek aż do czasu jak jest widno , potem nie wiem , ale nie kopci jak lokomotywa , kopcę najmniej w całek okolicy , ale C.O posiada parę osób , a reszta to kaflowe albo kozy (stare kamienice) 80m ode mnie jest domek jednorodzinny i potrafi zasnuć moje okna gęstym żółtym dymem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mam ustawione

 

NO nie konieczne bo w dużo wątkach czytałem że ludzie mają drewno po 50 - 100 zł ma m3 więc na pewno taniej nie wyjdzie węglem jak mają na składach po 800 zł za tonę

 

nawet nie wiedziałem że na podłogówce może być taka wysoka temp.

 

Wczoraj jak napaliłem o 15.00 to wygasło dzisiaj o 11.00 czyli 20h na 13 kg węgla temp na zewnątrz około 5 - 7*C w mieszkaniu 26*C

kocioł może być nawet na 90 to bez znaczenia bo do podłogówki jest grupa pompowa z zaworem mieszającym i tyle ustawiam ile chcę ale od 25-55 st na maxa

jeśli pytanie o dym było do mnie to kompletny brak dymu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małżonka mi pozakręcała wszystkie grzejniki (po za łazienkowym) , bo wietrzyła i zapomniała sobie je odkręcić  od 0.00 do 5.30 ale ustawione 60*C podskoczyło tylko do 78*C , więc nie najgorzej , kocioł był prawie że wygasły , otworzyłem na 15 m in i się rozpaliło , pozamykałem i palił się do 12.00 , czyli 20 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.