Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metal Fach Sd Duo Plus 17Kw


Putek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A dla sąsiadów taka zaleta, że nie smrodzisz im przez całą noc kotłem pracującym w podtrzymaniu, kiedy to smrodzenie letnie jest najbardziej uciążliwe.

Pozdrawiam

Posiadam   także piec  z  zapalarka   potwierdzam   fajna  sprawa lecz zanim doszedłem  jak tego używać , troszkę minęło  czasu  i  4  próby nie udane  rozpalenia .

Przede wszystkim trzeba ustawić parametry zapalarki   , czas  rozgrzewania , czasy rozpaleń oraz nadmuchy  niby  jest  automat  ale pewne  opcje  trzeba ręcznie wprowadzić. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=U_Vp3tG5p8k    Podsyłam  film  z ustawieniami  tak na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiol spada do popielnika,ilosc popiolu zalezy od wegla jakim palisz,jak palilem groszkiem z chwalowic to popielnik czyscilem raz na 3 dni jak palilem ekogroszkiem z kopalni silesia to pelny popielnik za jeden dzien.podstawa to dobry wegiel,ale co dostaniesz ze skladu opalu to juz loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów ma ustawione sterowanie pogodowe  dla kotła  oraz  FuzzyLogic   , +  sterowanie pogodowe dla mieszaczy nr 1oraz nr 2  , interesuja mnie  ustawiania  krzywej grzewczej: - ogrzewanie podłogowe  0,2 -0,6 - ogrzewanie grzejnikowe  1,0 - 1,6 - kocioł    1,8 - 4  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam ustawione sterowanie pogodowe dla kotła oraz FuzzyLogic , przełączylem na automat by sam się przełączal w trybach zima i lato . Jeśli grzeje CO+CW wszystko niestety ok natomiast jeśli się przelaczy na lato to często wywala komunikat ostrzeżenie temperatura pieca za wysoka nie bardzo mogę dojść dlaczego .obniżalem temperaturę kotla do 65 pomimo tego w nadzorze temp rośnie

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia serwisowe --> 0000-> ustawienia palnika----> nadzór--->czas przerwy proszę ustawić na 30min, fabryczne 15min przy samej CWU często powoduje przebijanie temperatury.

Osobiście w przypadku pracy już na stałe w trybie LATO polecam ustawić wysoką histerezę CWU np 10 stopni i w ustawieniach serwisowych w nadzorze czas nadzoru zmienić z 255 na 0. Po nagrzaniu zbiornika kocioł automatycznie przejdzie w postój i załączy się dopiero gdy spadnie temperatura CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz bardzo mi pomogła .

 

Proszę   jeśli można   o podanie ścieżki  do   ustawień CWU histerezy CWU nadzór  wiem gdzie jest  .

 

Tylko że piec mam ustawiony  w  trybie  auto  nie  przełączam go z panelu   ręcznie  na  Zima/Lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia pieca post-72983-0-53521200-1491900951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś polecam robić tylko wtedy kiedy grzejemy samą CWU. Jeśli chodzi o histerezę CWU to z głównego menu wchodzimy Ustawienia CWU--->Histereza zasobnika CWU i ustawiamy na 10-15 stopni. Następnie Ustawienia serwisowe --> 0000-> ustawienia palnika----> nadzór--->czas nadzoru ustawiamy z 255 na 0.

 

Dopiero teraz zauważyłem Pana film z ustawieniami rozpalania.

Jeśli chodzi o parametry rozpalania:

- czas testu zapłonu - 4min

- czas podawania - 25sek

- nadmuch rozpalania 24% w większości przypadków wystarcza przy maksymalnie otwartej przesłonie wentylatora w innym przypadku można dodać 1-2%

- czas rozpalania dla ekogroszku 6-9 min maksymalnie

- czas rozgrzewania 0 min
- wydłużenie nadmuchu 30-50sek

Przy obecnych nastawach zapalarka długo nie pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czyli jak dobrze rozumiem ustawienia lato odnoszą się tylko do tej opcji nie uwzględniając opcji auto kiedy piec ma się sam przełączać . Wczoraj ustawiłem czas przerwy w nadzorze z 15 min ma 30 min o tyle lepiej ze tylko raz wywalill błąd przekroczona maxymalna temp pieca , nie bardzo wiem dalej czego się czepic dlaczego wywala mi ten alarm

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.