Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mój Bufor - Wykonanie I Koszty.


tomtomek

Rekomendowane odpowiedzi

Sama inst od technicznej strony wykonania jest całkiem Ok, aż żal, że tak spieprzona od strony hydraulicznej.

Tak się nie robi inst z buforem.

Jakbyś ją zrobił prawidłowo to powinna na min 12-16h wystarczyć, a tak to nie wykorzystujesz na potrzeby CO nawet połowy en zgromadzonej w buforze.

Na szczycie zbiornika masz jakiś odpowietrznik?, jak tak to z jakim gwintem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś minęło 20 dni odkąd grzeję prądem :) Jestem zadowolony - teraz piwnicę odwiedzam tylko jak potrzebuję jakieś narzędzia  :D

W tym czasie na CO zużyłem 582 kWh x 0.27= 157zł

Gdybym palił węglem (biorąc wartości z ciepłomierza) to w tym czasie spaliłbym 125 kg węgla / 930 t = 116 zł  (prądem wychodzi mnie 36% drożej niż węglem).

Przy takim zużyciu to daje jakieś 61 zł / mieś drożej. Czyli za te kilkadziesiąt zł. miesięcznie nie muszę chodzić rozpalać, sprawdzać czy dobrze się pali, wozić węgla, wynosić popiołu, sprzątać, czyścic komina itd. :D :rolleyes: :lol: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@byry007 Wszystko o moim buforze jest od początku tego wątku ;) 1350l teraz grzeje do średniej temperatury 52*C, czyli zapas mam jeszcze bardzo duży. Taniej taryfy w tygodniu jest 13h/dobę i całe weekendy. Grzałki 6 kW do tej pory największe zużycie miałem 36 kWh czyli grzałki grzały 6h Zużycie było tak duże nie ze względu na mróz, ale na wiatr - miałem "nieprzystosowane" okna do takiej pogody (firanki się ruszały jak wiało :) ) - podregulowałem na okuciach i się uszczelniły :)

W zeszłym sezonie największe zużycie jakie mi wyszło, to 19/20.01 60kWh, a średnie zużycie od 10.01 - 28.01 to 41 kWh/dobę

 

@HarryH Tak średnio wychodzi 6.25 kg/dobę. Cały tamten sezon i początek tego, zawsze gdy paliłem to zapisywałem stan ciepłomierzy (mam zamontowane na CO i CWU) średnią temp. bufora i wagę wsypanego węgla. Niestety jedna kartka mi zaginęła i mam zapiski od 10.01.2017r. Od wakacji CWU przełączyłem na prąd i w tym sezonie z bufora szło tylko na CO. Na podstawie ilości spalonego węgla i odczytów z ciepłomierzy mogę dość dokładnie porównać koszty grzania węglem i prądem :) mam założone liczniki prądu osobno na CO i CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać rury bezpieczeństwa bezpośrednio z kotła idącej do naczynia otwartego. Zapewne układ pracuje jako zamknięty a to jest sprzeczne z obowiązującym prawem i zdrowym rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura idzie z bufora

 

To nie bufor jest źródłem ciepła i jego się nie zabezpiecza w ten sposób lecz kocioł i to od niego ta rura musi iść bez żadnych zaworów po drodze. U Ciebie takie są !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron Kraków taryfa G13
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie miałem bufora to palenisko tak zmniejszyłem, że bez problemu taką ilością dało się palić, po wyciągnięciu szamotek do pełna wchodzi jakieś 17 kg ekogroszku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje sterownik pompą CO na komin bo mam zwykły na temp z pieca i jak palę w pięciu to muszę czekać aż piec osiągnie 70 C żeby ustawiły na sterowniku też 70, żeby jak zgasnie w piecu a w buforze będzie 70C to pompa będzie chodzić nadal aż dół bufora spadnie poniżej 70 wtedy się pompa wyłączy. Wymyśliłem że jak bym miał sterownik na czopuch toby się wyłaczyła pompa jak temp spalin spadnie .

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj termostatu od piekarnika elektrycznego :) Tylko styki musi mieć odpowiednie, bo normalnie w piekarniku działa odwrotnie tzn jak się nagrzeje to wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.