Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Technika Palenia W Kotle Górnego Spalania - Wydzielone Z Tematu "kocioł Ds Mpm


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

czy na prawdę jest taki syf, dym i śmierdzi przy MPM DS ?? , ja będę palił raczej tylko węglem z tej kopalni http://www.kopalnia.com.pl/cennik.htm bo mam do niej niecały 1 km a i idzie kupić w marcu bardzo korzystnie talony na węgiel i orzecha II można mieć za 550 - 600 zł z przywozem , czy ktoś może napisać ile pali się mpm ds a ile jakiś górniak bez zaglądania , no i te ciągłe wygaszanie górniaka , gdzie przy mpm-ie idzie dokładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS takiej budowy będzie dymił na pomieszczenie.

DS takiej konstrukcji jak Zębiec KWKD nie będzie dymił, bo ma klapkę krótkiego obiegu, zarazem oddymiającą komorę zasypową.

Jednak na Twoim miejscu kupiłbym GSa, bo nawet w najmniejszym DSie nie będziesz w stanie palić non-stop a tylko przepalać.

 

Edit:

Jak chcesz dolniaka to rozpatrz kocioł p2ar o nazwie KWD-PW.

Ten ma szanse nie dymić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chałupa 200m2,palą drewnem i nie chcą gs bo ten co mają to żre 30mp drewna i 3 tony węgla chałupa ma nowe okna i ocieplenie 5cm styropianu w 7 kw to chyba da się palić non stop. A to jak się całkowicie odgazuje opał i się dołoży to nie będzie dymu w pomieszczeniu.Drewno i gs katastrofa. Ciąg to tam jest taki że ogień jest w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w MPM ds jest klapka od krótkiego obiegu pozycja nr 10  http://www.mpm-kotly.pl/kociol-mpm-dolne-spalanie-ds.html

Panowie jak to jest z tą mocą kotłów , bo jak wpisuję w różne tabelki do wyliczeń to mi wychodzi moc od 13 do 18 kw na mieszkanie 78 mk2 pode mną nie ogrzewane nade mną nie ogrzewane  wys 2,8 ,  cegła 12cm - pusta przestrzeń 12cm - cegła 24 cm dwie ściany frontowe stropy drewniane jak to w starych kamienicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MPM też jest szczelina do oddymiania , prześledziłem cały wątek (105 stron) właśnie na ciepłowłaściwe.pl i tego typu wyszukiwarkach wychodzi (zależy w której szukałem) 13 - 18 kw :wacko: co wydaje się nie realne , na taki mały metraż .

 kocioł p2ar ma 16 dcm komory zasypowej torchę mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze strony producenta

 

Zalety:

  • wysoka sprawność cieplna
  •  
  • możliwość spalania węgla i drewna w jednej konstrukcji
  •  
  • przegroda regulująca powierzchnie rusztu (opcja)
  •  
  • praca w układzie zamkniętym przy wyposazeniu w wężownicę schładzającą (opcja)
  •  
  • ruchomy ruszt żeliwny
  •  
  • dysza ceramiczna
  •  
  • wydłużona stałopalność (duża komora zasypowa)
  •  
  • powietrze wtórne i ręczna jego regulacja w wyczystkach bocznych
  •  
  • przełacznik ciagu - klapka krótkiego obiegu
  •  
  • oddymianie komory załadowczej
  •  
  • komora paleniska zapobiegająca zawieszaniu się opału
  •  
  • prosta obsługa / niska ceny

jest to kocioł na rok 2016

 

pozycja nr 5

post-5135-0-20879200-1457389427_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest klapka krótkiego obiegu- tzn. skraca drogę spalin, tak że nie przechodzą one przez wymiennik ciepła. Przez co poprawia się ciąg.

Ale nie oddymia ona komory załadowczej bezpośredno.

Wejdź na www p2ar, znajdź schemat kotła, o którym pisałem i znajdź różnicę.

A uwierz mi, że dla użytku w mieszkaniu, jest ona ogromna.

Z drugiej strony patrząc, ze względu na wymogi prawne, będziesz mógł zainstalować kocioł w mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieszkaniu mogą stać kotły o mocy max 10 kw , ale moja kuchnia ma tylko 34 m3 wiec mógł by stać kocioł w zasadzie 8 kw , ale myślę że dają mi zainstalować 10 kw

ale klapka krótkiego obiegu to pozycja 10

a ja piszę o pozycji 5

kliknij jeszcze raz w miniaturę

czy w p2ar są dwie klapki do krótkiego obiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 5 to twz. wezyry.

Wg. mnie totalna pomyłka. Z tego co piszą użytkownicy to zarastają smolą, źle się czyszczą, ciężko je zdemontować, zawiesza się na nich drewno, a skuteczność jest raczej wątpliwa.

W p2ar są dwie klapki, pozycje 6 i 7:

http://www.p2ar.pl/oferta/zbiorniki-buforowe/kds-pw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę drewnem, węglem przed dołożeniem kładę sosnowe cienkie drewno przed palnik i turbo ciąg się włancza i dokładam. Moc to obecnie 12 kw do drewna może być a do węgla to mniejsze moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtdeusz a jakiego producenta masz piec ?  m4t3usz rozumiem że twój piec to p2ar  , rozumiem  że klapkę się otwiera przy rozpalaniu i dokładaniu do pieca ? , bo jak piec pracuje to musi być zamknięta bo zapalił by się cały zasyp ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rozumiem  że klapkę się otwiera przy rozpalaniu i dokładaniu do pieca ?"

 

No chyba że palisz od góry to zostawiasz ją otwartą bo wtedy zamyka komore spalania dolnego ale jak palisz od dołu to do rozpalania jej nie otwierasz tylko tą drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego pieca szukać dla 78mkw mieszkania bardzo zimnego z dołu nie grzeją z góry nie grzeją 2 ściany frontowe cegła12/pustka12/cegła24 , wys 2,8 stropy drewniane , czy wystarczy 8kw , bo w zasadzie legalnie mogę tylko taki dać bo kuchnia ma 34 m3 a na każdy 1kw kotła trzeba 4 m3 pomieszczenia , a w ogóle w pomieszczeniach mieszkalnych może stać max 10 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.