Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus U 32


anek65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów.

Chciałbym Was zainteresować ,kociołkiem Viadrus u 32.

Może to jest doskonały kociołek DS i właśnie na podstawie jego budowy można by coś poprawić w naszych smoluszkach.

Proszę o opinie.

 

 

 post-48699-0-21118700-1456672905_thumb.png

post-48699-0-58092600-1456672877_thumb.jpgpost-48699-0-58092600-1456672877_thumb.jpg

post-48699-0-10418700-1456672934_thumb.jpg

post-48699-0-68705200-1456672972_thumb.jpgpost-48699-0-68705200-1456672972_thumb.jpg

post-48699-0-14056800-1456673009_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie doskonały z powodu braku rusztu ruchomego. Waga prawie pół tony. Kwestią pozostaje jeszcze jego cena na rynku polskim. W Czechach wychodzi prawie 5700zł.

Tylko kolejna ciekawostka dla pasjonatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy paleniu drewnem ruchomy ruszt niepotrzebny. Dolniaki od Viadrusa bardziej na węgiel to U24 i U28. Też bez ruchomego rusztu. Ten ma ciekawe podawanie wtórnego powietrza, fikuśną ceramiczną kształtką. Niestety, zdjęcia dostępne w internecie mają format nieakceptowany przez forum. Ciekaw też jestem żywotności tej kształtki, jej dostępności i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 I chyba nie będą mieć nic z nowości firmy Viadrus. Dzwoniłem i dostałem taką odpowiedź, że nie będą sprowadzać nic nowego. Jak wejdziecie na stronę producenta (Viadrus) jest tam parę nowych kociołków - http://www.viadrus.pl/koty-na-paliwa-stae-9.html - . Klimosz piszę, że jest dystrybutorem firmy viadrus, ale chyba tylko tego co do tej pory mają. 

Poza tym, to cena na polski rynek to porażka w stosunku na Czechy róznica około 3 tys. zł. http://www.viadrus.pl/doc/cms_library/cennikpl_160801-63.pdf

To już lepiej pojechać do salonu w Bohuminie i tam zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, może się mylę ale jak oglądałem ten filmik zamieszczony przez anka 65 - to gościu wkładał te kształtki chyba bez przedniego człona pieca ( tak mi się wydaje). Co w przypadku gdy któraś z nich ulegnie zniszczeniu - czeka nas demontaż? Chyba lepiej jednak jeśli ktoś byłby nim zainteresowany dopytać się o takie rzeczy.

Jeśli chodzi o rusztowanie w tym piecu to na filmiku to dobrze widać   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ważną jest może ta informacje, że kociołek ten spełnia wymogi 5 klasy emisji. To tak a propos zapowiedzi zmian w prawie odnośnie kotłów montowanych, sprzedawanych po 2018r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sposób tego nie napisać . Pomysł żywcem wzięty z tego forum . Konstrukcyjnie odwrócony górniak z PP przez zasyp i PW z popielnika , łącznie z pochylnią dla paliwa pomysłu w postach  ksgw zgoda (pomysłodawcy nie pamiętam ale dla zainteresowanych powód do lektury ) . No wypisz wymaluj ktoś to nasze forum za granicą czyta :D i proszę V klasa na zasypowcu :P Nie do pomyślenia ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jako dodatkowe wyposażenia do palenia drewnem.? Sprawdziłem w instrukcji na szybko - fakt do węgla też są pochylnie w formie małych blach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konstrukcja (U32)  bardziej mi odpowiada. W niej chyba nie będzie problemu z zawieszaniem się węgla w typach wyższych od 31. Problem  często występujący w DS-ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 kociołek ten spełnia wymogi 5 klasy emisji.

Papier jest i to  sie liczy i skoro go ma to wystarczy przerobic GS na DS i juz mamy 5 klase bez wymiany kotła oczywicie bez papieru ale  jest 5 klasa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy wystarczy tak po prostu przerobić. Rasowy DS Kocioł MPM ma certyfikat na 4 klasę współpracując z buforem. A tu albo faktycznie coś niesamowitego udało im się wykonać z konstrukcją pieca , albo "popracowali" nad papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rasowy DS Kocioł MPM ma certyfikat na 4 klasę współpracując z buforem. 

No własnie i jest wymiennik pionowy dłuzszy i nie ma 5 klasy a w wiadrusie dołozony palnik szamotowy przegroda  skosna blacha i krotki wymiennik przeciez to typowy GS przerobiony na DS wiec napisalem dobrze  powyzej .Oczywiscie ja nie mam nic do wiadrusa  zrobili badania i maja wynik na 5klase to chwala im za to  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 5 klasa nie jest problemem. Mpm uzyskał bezproblemowo 5 z ekologii a 4 z efektywności. I jest to celowe!. Czemu? Komin! Większoś osób do których trafia nasz produkt, nie ma przystosowanego komina do temperatur w których kocioł musi pracować żeby spełniał 5 klase. Wolimy by nasi użytkownicy nie mieli takich problemów jak kondensat w kominie a z czasem na ścianach w pokojach, niż zabijać sie o papierek 5-iątej klasy ;-)

Piąta klasa to nie wszystko. Piąta klasa zapomniała o większości (ok 90%) użutkownikach) kotłów śmieciowych, któży mają zwykłe kominy z cegły :-\

Profesorowie z instytutu byli pod wielkim wrażeniem możliwości,osiągów naszego ds-a

I to nam wystarczy. Mamy potencjał, nie spoczywamy na laurach, cały czas staramy się coś nowego wprowadzać, ale idziemy w stronę ergonomi użytkowania ;-)

 

Pozdrawiam. Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wejściu w życie przepisów odnośnie kotłów ( wymóg 5 klasy) to producent MPM-a nic nie będzie musiał przerabiać tylko będą wpisane wymogi odnośnie komina? Pytam bo będę chciał kupić ten piec i tak się zastanawiam czy już mogę teraz czy po 2018, a komin mam nowy ceramiczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ten kociołek  U32  na  taki super nie wygląda  bo patrząc na filie  widać w  tym wzierniku jak płomienie wędrują ku górnej grodzi czyli jest tam dla nich ujście , czyli nie jest do końca ds  ale mogę się mylić i jest to tak zrobione by płomienie odpalały palne rozgrzane gazy  wymieszane z pow dodatkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wejściu w życie przepisów odnośnie kotłów ( wymóg 5 klasy) to producent MPM-a nic nie będzie musiał przerabiać tylko będą wpisane wymogi odnośnie komina? Pytam bo będę chciał kupić ten piec i tak się zastanawiam czy już mogę teraz czy po 2018, a komin mam nowy ceramiczny

Wchodzi noma PN.....2020 i nasz kocioł z terazniejszymi parametrami bedzie normalnie w sprzedaży :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.klimosz.pl/media/site/2016/06/01/cennik_pl_2016_maj_KLIMOSZ_INTERNET.pdf

Już w nowym cenniku klimosza jest, tylko cena raczej zaporowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Użytkuję U32 od roku i wymieniałem komin na ceramiczny z ociepleniem fi200. Mam wersję 7 członów 25kW. Komin 8m wysoki. Palę głównie drewnem. Poprzednio miałem jakiś miałowy piec Pleszew Kotłobud gdzie paliłem drewnem ale tam jeden załadunek starczał mi na 2 godziny utrzymania 60 stopni przy -10st C na dworze. W Viadrusie nieco więcej się mieści do paleniska ale do pieca się chodzi co 4-5h żeby utrzymać 60st w tych samych warunkach. Zawsze paliłem drewno plus 2 tony węgla na jedną zimę. Teraz palę tą samą ilość drewna bez węgla. Na moje oko piec jest 2 razy efektywniejszy od górniaków. Dolne spalanie fajne bo nie trzeba się bawić w ciągłe rozpalanie od nowa. Z filmików widziałem że MPM DS jest jednak lepszy i tańszy ale jest z blachy, która jak wiadomo rdzewieje. Żeliwo tutaj przewodzi ciepło jednak lepiej mimo sadzy. Czyszczenie pieca raz na tydzień ale raczej łatwa sprawa. Nie ma on miejsc gdzie zbierała by się siarka z wilgocią co prowadziło by do szybszej korozji pieca. Otwory wylotowe do czopucha są dosyć małe i to sprawia że jest on bardziej efektywny ale i ma zmniejszony ciąg. Nie jest to piec gdzie dorzucamy i zapominamy. No chyba że mamy super komin z ciągiem -25Pa nawet gdy mamy wygaszone palenisko. Wkurzającą rzeczą jest nieszczelna klapka w górnych drzwiach przez które się ładuję paliwo. Dym lubi wydostawać się tędy na zewnątrz i trzeba to zatykać. Mogli zrobić małe drzwiczki z dociskiem na zasadzie dużych. Piec jest bardzo ładnie wykonany i wydaje się być przemyślany. Jeśli mamy wilgoć w drewnie lub w powietrzu to przy dolnym spalaniu potrafi się skroplić w dużej ilości w popielniku. Po doświadczeniach z tym piecem zwykłego górniaka już bym nie kupił więcej. Tutaj nawet jak zapomnę i przyjdę po 10 godzinach to zawsze jakieś węgielki są w popiele i nie trzeba się bawić w rozpalaniu. Małe ujście spalin przez drzwiczki sprawia że w komorze spalania szybciej podwyższa się temperatura i paliwo szybciej się rozpala. Szkoda że firma sprzedająca ten piec nie wysłała mi obudowę z tymi wszystkimi bajerami w zestawie a zapłaciłem 8600zł za ten piec. Przyznam szczerze że nie paliłem jeszcze nim węglem i nie wiem na ile starcza jeden załadunek. Temperatura spalin jest nieduża i przy dolnym spalaniu i 60stopniach na piecu czopuch będzie miał może 80 stopni. A no i ważna uwaga. Lepiej piec złożyć samemu niż dawać partaczom. Pełne możliwości pieca tylko przy bardzo dobrym systemie kominowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.