Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Marrr
      Witam
      Moje pytanie dotyczy pieca Defro Delta ekopell na pellet, wszystko mam z grubsza ogarnięte denerwuje mnie tylko jedna rzecz, wygląda to tak: niezależnie od trybu pompy równolegle lub priorytet bojlera, kocioł gdy kończy grzać CWU wygasa i się na nowo rozpala spowodowane to jest osiągnięciem temperatury +5 od temp zadanej , tj. gdy mam ustawioną na 65 stopni gdy kończy grzać CWU piec zazwyczaj wchodzi w podtrzymanie (bo ciepły powrot) dobija do 70 stopni wygasa i na nowo rozpala, próbowałem zmniejszyć podtrzymanie ale nie tędy droga bo zdarza się że wygasa w podtrzymaniu, podejrzewam że jest to zabezpieczenie te 5 stopni więcej od temp zadanej i nigdzie chyba nie można tego zmienic, nie znalazłem takich ustawień. Dobrze by było gdyby no temp wzrosła do 72-74 stopni i powoli spadal w podtrzymaniu a jest tak że tylko przekroczy o 5 stopni to wygasa i póki się na nowo rozpali trochę stygnie, zapewne jest to zapisane na sztywno w sofcie i tylko tech może to zmienić, sądzę że mogło to by być minimum 10 stopni roznicy, ktoś miał podobnie?
    • Przez adamu
      EWitam ,
      pacjent to defro komfort eko 30kw palnik z zapalarka po zakupie był tam palnik Ekoenergii 35kw wymieniłem na 25kw , problemy znane spiekanie opału , słabe napowietrzanie oraz kruszenie opału stad problem z brakiem powietrza na całym palenisku . Co prawda wymieniałem i modernizowanej koronę palnika co zlikwidowało problem ze spiekami opał fajnie się wypalał ale tylko w dwustanie , w pid nie dało się pracowac znowu spieki , może wina zamożnej dmuchawy 75w ?
      Dlatego szukam palnika innego producenta tez coś na koronie żeliwnej może być nawet okrągła typowo pod ekogroch.
      Pisano do mnie z pancerpola widzę maja w ofercie palnik v generacji jakaś nowość , oglądałem tez sv100 technix , Sv200 dobre ma opinie ,ale konstrukcyjnie mi nie odpowiada wiec może ktoś doradzi .
      Adaptacja to chyba jedynie temat kołnierza przy piecu i na zbiornik z opałem.  Motoreduktor może uda się przełożyć , dmuchawa wpa 06 , gorzej chyba z zaadaptowaniem sterownika  ?

• Przez maxol82
      Dobry wieczór. Mam problem z rozpalaniem w piecu  defro delta ze sterownikiem defro opti 047.Otóż jest to kocioł  górnego spalania.,wszystko wykonuję  zgodnie z instukcjami dotyczącymi palenia od góry zasypu.Piec po rozpaleniu ładnie łapie temperaturę .Problemy zaczynają się  po automatycznym załączeniu pompy CO przy 40 stopniach,temperatura spada do 35 stopni to jeszcze rozumiem zimna woda z obiegu wychladza piec. Po krótkim czasie znowu dobija do 40 załącza  sie pompa CO i jest to samo kolejny spadek tyle że o dwa stopnie.Za trzecim razem temperatura już wzrast powyżej 40 stopni,dobija do 42 stopni i nie może  przebić  tej granicy przez kilka minut.Piec w tym momencie przechodzi  w tryb automatycznego wygaszania,przestaje działać wiatrak.To już moje czwarte rozpalenie i za każdym razem dzieje się to samo.Nie posiadam zaworu trzy i czterodroznego,hydraulik powiedział że nie jest potrzebny.Ustawienia w sterowniku sprawdzałem juz na wszystkie możliwe sposoby,nic nie pomaga.Bardzo bym prosił o pomoc.Z góry dziękuje. 
    • Przez leeon516
      Witam, chciałbym zasięgnąć informacji czy ktoś spotkał się z przeróbką pieca DEFRO Optima 20 STD na pellet?
      Ze względu na stan zdrowia zaszła konieczność wykluczenia częstego noszenia opału. Stąd właśnie pomysł przeróbki.
      Zastanawiam się nad KIPI 5-20 lecz brak mi wiedzy nt samego wymiennika stąd ten temat. Czy jego konstrukcja w połączeniu z palnikiem będzie uzasadniona.
      EDIT:
      Zamieszczam dodatkowe informacje nt samego obiektu:
      Dom z lat wczesnych 90, parter + piętro, całość ok. 140mkw użytkowych,
      Kaloryfery żeliwne,
      Pustak biały + ocieplenie styropianem 10cm,
      Okna plastik 2 szyby,
      Komin murowany z cegły (brak metalowego wkładu).

Załączam zdjęcia pieca (niestety nie mam informacji nt jego przekroju). Pierwsze zdjęcie przedstawia moją tabliczkę znamionową, drugie przybliżony wygląd pieca - mój to model jest bez sterownika.
      Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.