Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

• ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez ziomek266
      Witam. Posiadam kocioł defro komfort eko 15kw. Palę w nim trzy miesiące. Ogrzewany dom ma około 145m2. Budynek jeszcze nie ocieplony. Jedynie poddasze wełna 30cm. Na parterze podłogowka 50m2 plus 2 grzejniki a na górze 5 grzejników. Mam problem z dużym spalaniem pieca. Spala worek groszku na dobę. Wydaje mi się dużo. Temperatura zadana to 65 stopni, powrót 52. Czasy w pid to podawanie min 1s max 3, przerwa 55s max 70. Nadmuch na plus 7 bo inaczej robiły się spieki. Proszę o pomoc w ustawieniu tego pieca bo może coś źle ustawione jest. 
    • Przez kubaopatowice
      Witam,posiadam piec Defro Sigma e 12kW.Szlak mnie trafia bo serwis defro jest na poziomie ,,-10'' jak ktoś zapyta odpowiem dlaczego.
      Dom pow.90m2
      Ogrzewanie podłogowe 60m2 + grzejnik na ręczniki + grzejnik w garażu.
      Temp. za zaworem 4drogowym 40stopni ,piec ustawiony na 60st. z histerezą 2st. Cała instalacja zasilana jest 40st !
      Obecne ustawienia : podawanie 7sek,przerwa 60sek,went.32%   w podtrzymaniu: podawanie 7sek,przerwa 25min,went.35% podtrzymanie went.15min
      Spalanie przy temp zewn. +3st  25kg eko
      w domu 21st a piec pali jak smok ! W garażu średnio 17st i tam stoi piec. Grzejnik w garażu ma ogrzewać wyłącznie główne przyłącze wody więc mieszka się dobrze ale spalanie w porównaniu co ludzie piszą to jakieś nieporozumienie.....
      Pytanie brzmi czy ustawić jakoś inaczej ten piec zeby mniej palił czy to normalne wg Was?
      Dom parterowy,ocieplony 15cm styro Fasada Gold , strop ocieplony 15cm wełna mineralna , bojler 140L ustawiony na 45st i histerezą 3st
    • Przez Aisza1206
      Witam. 
      1 sezon palę w piecu defro eko lux. 
      Palę w pidzie. 
      Moje pytanie..... Jaka powinna być różnica temperatury kotła zadanej od aktualnej? 
      Mam ust 62 a podchodzi do 10 stopni więcej. Czy to normalne? 
    • Przez Cemol
      Witam,
      w dwóch już wątkach prosilem o wyjaśnienie wpływy korekty powietrza na pracę kotla pracującego w PID.
      Pytanie brzmiało tak:
      W menu instalatora mam do ustawienia:
      1. moc kotła,
      2. korekta nadmuchu dolna (od +13% do -20%)
      3. korekta nadmuchu górna (od -13% do +20%)
      O ile "moc kotła" nie wymaga wyjaśnień, chociaż nie wiem czemu użytkownik ma ja ustawiać samodzielnie, a nie robi tego algorytm sterownika, to nie rozumiem od jakiej wartości liczne są procenty nadmuchów i co one właściwie znaczą i na co mają wpływ. To czemu zdefiniowano akurat takie a nie inne granice tej regulacji mnie na razie nie interesuje, ale już na spalanie jak najbardziej.
      Mimo upływu czasu nie uzyskałem wyjaśnienia. Zakładam, że jednak ktoś musi wiedzieć o co chodzi, na zasadzie do 3 razy sztuka, wstawiam to jeszcze raz.
      Na dodatek dołączam szkic z przebiegami temperatury zadanej kotła w funkcji czasu. Może to nieco pomoże. Na rysunku są trzy przebiegi,
      pytanie brzmi jak podwyższyć wykres (1) lub jak obniżyć wykres (2), by oscylacja temperatury była symetryczna bądź prawie symetryczna w stosunku do wartości temperatury  zadanej.  Tzn., jeśli temp. zadana wynosi np. 65C, to  by granice oscylacji były równe i wynosiły np. 68 góra i 62 dół (+/- 3 stopnie).
      Na wykresie (3) widać występujące nieperiodycznie piki zarówno w dół jak i w górę. Nie wiążę ich z jakimiś zmianami parametrów temperatury czy spalania, powstają jak mi się wydaje przypadkowo (?). Czy ktoś też to zaobserwował?
      Z góry dzięki za pomoc.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.