Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Z Klimatyzatora Moim Sposobem


jedlica

Rekomendowane odpowiedzi

miałem na szkoleniu ale nie zapisałem  dopiero jest wrowadzany  i wystepuje tylko w postaci gazowej i bedzie w butlach jak od azotu

 

a i o ile kurdupla do końca roku nie wywiozą to od stycznia taki sam mechanizm na wszytkie kotły na paliwo stałe  ,przepisy podobno juz są brakuje jedynie tych wykonawczych ktore maja sie ukazać pod koniec roku

myślę ze pod koniec roku  będzie sie trzeba zakręcić koło szkoleń i egzaminów i kupić ze dwa analizoatory spalin wymagane przez UDT i od stycznia po 300zł  po kolendzie od domu do domu

hehe

a tak na poważnie ciekawe co ten kurdupel z odklejonym zwojem  na mózgu wymyśli

bo w 2007 roku podpisali najdroższa umowę na gaz z rosji w którą sie jeszcze bujamy ,wczoraj podpisali umowę na dostawe ropy gdzie Zwiunzek Radziecki ma tez najdrożej  myślę że jeszcze trochę i Putin będzie  u nas w sejmie przemawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie jednym słowem wszyscy mówili że to najgorsze zło no ale  jest jak jest i to przeżyjemy tylko ile razy można sięgać dna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ustawa z maja 2015, to podziękujcie poprzednikom a nie "kurduplowi"... Co do przepisów wykonawczych, to muszą być zgodne z ustawą jak nie to droga wolna i skarga do TK, napewno się tym zajmie w pierwszej kolejności a nie mieszaniem się w politykę... A na marginesie, to wychodzi na to, że te całe pompy to nie takie "eko", może zdelegalizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment a co do poprzedników ??? była ustawa i ok trzeba zarejestrować no i ok ale zaraz kary za niezarejetrowanie to jest problem ,codzienne straszenie ludu i kary kary i kary

poczekamy zobaczymy co bedzie z kotłami

a pompy zdelegalizowac -nie ma podstaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizuj. Pompy są eko, nie eko są czynniki w nich stosowane. Na szczęście są czynniki naturalne CO2, amoniak, propan i butan. Choć jak byś się umarł to propan-butanem też mógłbyś naprawić w swoim kotle :P

alez oczywiscie węglowodór to węglowodór  a to ze nie wzbogacony przeciwwybuchowym fluorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z delegalizacją oczywiście żartowałem. Tylko trochę nakręcił mnie sposób w jaki mieszcie w to "kurdupla"... Czyżby medialne pranie mózgu dotknęło nawet inteligentnych ludzi...

kurdupel upierdzielił OZE kurdupel zarzadził kary za czynniki za chwile kurdupel wpakuje kary za kotły na paliwo stałe w zamian da 500zł dla wybranych i tyle w temacie

a ustawa z maja byłą konieczna gdyz jesteśmy ostatnim krajem w europie ktory ten przepis wprowadził i chodzi o to zeby nie kupować złomu z krajów w ktorych trzeba złom utylizować a on płynie do nas teraz sie to skończy   i nie ma  nic przeciwko rejestracji ale wk..... mnie że musze prowadzić ksiegowosc w zakresie czynnika co do 100gr pod rygorem kar  a klient napewno krzywo bedzie patrzył jak mu gdzies na starej klimie bedzie trzeba czynnik uzupełnić i on tez zapłąci za usługe napełnienia ,test szczelności i do tego opłate środowiskowa za każdy kg czynnika który wyparował  lub znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A OZE, to byłoby dla wszystkich ? A jak 26 lat po upadku komuny wybrańcy tamtego ustroju biorą emerytury wysokości dwóch średnich krajowych w tym ludzie z krwią na rękach, to w porządku i kasa na to jest i nikt na ulice nie wychodzi protestować z tego powodu. Ciekawe prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co będzie to sie dowiem po 15 marca dostane wtedy wszelkie wytyczne 

a nie ma sie co przejmować na zapas a urzadzen na R22 nie powinno juz być od kilku lat

na 3 stronie macie wspołczyniki GWP

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi1-IeAh5_LAhXjE5oKHbXrAMUQFgg5MAQ&url=http%3A%2F%2Fprzemyslspozywczy.eu%2Fwp%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F09%2FRewolucje-w-czynnikach-ch%25C5%2582odniczych.pdf&usg=AFQjCNG3DCs2Bhjfi4akIkdjZkQYfc7DoQ&sig2=eMkFwf8WIquFRfyLJgio7w

 

i w ty roku jest wg przepisów z maja powyzej 3kg czynnika a w przyszłym roku zgodznie z ustawa z dnia 19-01-2016  od 5 ton potencjalnej emisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat jest czynnik zakazany, ostatnio nawet uzupełnianie regenerowanym, ale same urządzenia póki szczelne i sprawne działają. Chyba, że jest inaczej, a ja o tym nie wiem. Jak masz jakiś link, to chętnie bym poczytał.

 

Co do opłat: instalator/producent spartoli, a operator zapłaci karę. I dalej idąc tym tokiem, instalator uzupełni 0,5kg, a zadeklaruje 1kg i kto go sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A OZE, to byłoby dla wszystkich ? A jak 26 lat po upadku komuny wybrańcy tamtego ustroju biorą emerytury wysokości dwóch średnich krajowych w tym ludzie z krwią na rękach, to w porządku i kasa na to jest i nikt na ulice nie wychodzi protestować z tego powodu. Ciekawe prawda...

Tak OZE było by dla wszytkich

i tak jak poprzedni rzad dał spowrotem mozliwosc przyłączenia mocy do 40kW i dał mozliwośc  tez wytworzenia w każdym domku do 40kWh z gwarancją obioru tej energi czyli zrobił to co 89r było zablokowane na ponad 22 lata (a głąb ktory to zablokował do dzis sobie spokojnie chodzi i zwie sie profesorem a tez ma krew na rekach i pewnie dostanie nie mała emeryture i tez jakos nikt na ulice nie wychodzi )

Jak szłysze i widze to to przyłącze do 40kW nie obowiązuje tam gdzie od zawsze rządzi mafia kurdupla  potwierdzić może Sambor

u nas  od dnia wejścia ustawy dzwonisz na infolinie zgłaszasz większe  zapotrzebowanie i w przeciagu 30 dni masz moc i tak samo z foto montujesz zgłaszasz i masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście jako wspolnota  lub jako samemu bo ma udział w gruncie i siłą rzeczy w dachu

wszyscy mogli korzystać z oze  i synek ktory skonczył 18 lat i ma własną chate i babcia co mieszka w bloku i ma rentę po działaczu z tych niechcianych lat...

i dzis pozostały tylko zgliszcza  moze kazdy zamontować ale opłąca sie tylko tyle montować ile sie zużywa energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale mnie kolega automatyk rozbawił z jednej strony ciśnie coś na kamczora o 500/+ a z drugiej wyciąga rękę po państwowe czyli wszystkich  czyli dopłaty do OZE. Takie coś nazywa się hipokryzja ale co ja tam wiem.

Żeby nie było w moim pięknym świecie ani 500+ ani dopłat do OZE byście nie zobaczyli  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że od OZE może powietrze byłoby lżejsze a od 500+ moze mieć najwyższej więcej procent ....

a  kto ci broni wyciągać rece po państwowe na OZE to jest dla każdego nie dla wybranych wszyscy płacimy wszyscy korzystajmy

ale politykę masz słuszną nie brać żadnych dotacji wyjść z uni i dać ludziom żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do OZE nic nie mam tylko moim zdaniem jeżeli już państwo chce dotować tą gałąź to tylko przez np 0% vat a nie jakieś dotacje itp itd. Tak samo powinno być z termomodernizacją, daliby vat na styropian,wełnę, okna, drzwi itp itd 0% i wtedy można by uwierzyć, że komuś zależy na efektywności energetycznej. Tak samo z dziećmi. Chcemy promować rodziny, ok, rozumiem to jak najbardziej. Niech nie okradają rodziców z wypłaty, oraz wprowadzą vat 0% na ubranka, pampersy, mleko, jedzenie dla dzieci, zabawki, akcesoria dla dzieci, książki do szkoły 0% vat i juz będzie lżej. Dobra kończę temat :) bo i tak trafimy do śmietnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie cofnęliśmy sie o jakieś kilka lat  tym ze blokuje sie OZE  co ca tym idzie pompy ciepła czy tez grzanie prądem bezpośrednio ,juz nie mówiąc o stratach dla budżetu naszego Państwa na poziomie 70-90mld zł z podatków od firm montujących  instalacje  w skali 2 lat bo taki był czas na instalacje mocy objętej OZE  i 1,5mld z podatku od sprzedaży energii rocznie  przez 15 lat  a ludzie mieli dostać z OZE około 8mld zł rocznie w zamian jakies 500zł dziura w budżecie już na 18mld zł na program i ponad 50mld długu ze wzgledu na wycofanie sie firm z naszego rynku

jednym słowem w 100 dni zrobili więcej długu niz poprzednie rządy w dwa lata naprawdę dobra zmiana

do tego rezygnacja gmin z dotacji na wymianę ogrzewania czy dotacje do instalacji foto ,kolektorów czy pomp ciepła jednym słowem jesteśmy w czarnej ..... a raczej czarnym węglu

w życiu bym nie pomyślał że tyle można i się da *** w tak krótkim czasie

a kopalnie i tak jak mają sie zamykać tak sie będą zamykać i ani taniego prundu co mogli by sobie ludzie narobić ,ani taniego grzania bo wungiel tani nie będzie i tak to leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.