Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom Energooszczędny Z Piecem Na Ekogroszek I 100% Podłogówki


pablitos

Rekomendowane odpowiedzi

niezle ;) za taka sumke pale 4 sezony czystym dębem ;P 

no jak piekarnik kuchenke i swiatło masz też na dąb to super a telewizor rozumiem że tez 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650-700zł za prąd miesięcznie? Z torbami można by pójść. Przy normalnym użytkowaniu domu z płytą indukcyjna rachunki są w granicy 130zł miesięcznie z wszystkimi opłatami, czyli wynika z tego że około 600zl miesięcznie kosztuje ogrzanie domu prądem przy 140m2 do 23 stopni co i tak wydaje się być mało realne. 3600 zł już wydane na ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczcie sobie po zwojemu podałem co widziałem

po drugie wszyscy *** i stękamy ze sie kopci że jest problem z dymem a promujecie wegiel

pomyślcie czy idziemy do przodu czy babramy sie w g....e co sie zwie węgiel

nikt rozsadney i wygodny nie montuje juz wegla drewna czy czego kolwiek co potrzebuje obługi bo woli posiedziec chwile dłuzej w pracy i zarobić niz wrocić do domu i walczyć z ogrzewaniem

co do kolegi co ma rachunek 130zł /mies ,no mega oszczedny nie wiem jak to zrobić bez foto normalnie żyjąc w domu i zapewne większość ludzi nie wie ale ok podałes to przeczytałem ale do wiadomości nie przyjmuję bo u mnie na dwa miesiace najmniej było przed załozeniem foto 500 a przecietnie 600-650zł /2mies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wkleję ci foto mojego rachunku za 2 miesiące 267zł bo płace co 2 miesiące od zużycia energii. Ja nigdy nie jestem goloslowny. 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze w kleisz i co z tego moja babcia bardzo leciwa tez ma rachunek rzędu 200zł na dwa miesiące i gasi zawsze wszystkie światła ja wiem ze sie da ale piszemy o mieszkaniu ale obsesji oszczedzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebne są akumulatory. Wstawiasz falownik typu on grid i wyprodukowaną energię w dzień ślesz w sieć a wieczorem i w nocy ją odbierasz. Niestety ten dom nie nadaje się do paliw stałych o ile taki powstanie. Chyba tu najmniejszym złem będzie pellet. Ja bym nie pchał się w węgiel. To zawsze smród i syf. Pylenie węgla zawsze będzie, a że ktoś czyści i dba to już inna bajka. Węgiel to zawsze brudne paliwo. Pellet też pyli, ale nie brudzi i nie śmierdzi. Kto co woli. Niech każdy decyduje sobie sam, jak zrobi tak będzie miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej mnie nie podwazaj, bo nie rozmawiasz z p###a która chce się czymś pochwalić co nie jest prawdą. Nie mam w domu gazu, gotujemy na plycie indukcyjnej, używamy wszystkich sprzętów jak kazdy. Wszystkie sprzęty mam klasy a/a+ żarówki najnowszej klasy energooszczędne.

post-65332-0-96598200-1455988669_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem juz kierunek działania jak bedzie rozsadny to pomysli i dopyta i pozjdzie ta drogą ale jesli bedzie szukał opini u ludzi co nie grzeją niczym więcej jak węglem to w zyciu nie pójdzie w prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie obsesja człowieku tylko każdy mądry człowiek wie że jak wychodzi z jakiegoś pomieszczenia w którym już nikt nie przebywa to gasi w nim światło. Ja na niczym nie oszczędzam tylko używam wszystkiego normalnie, po to Bóg dał mi rozum żebym go używał, po to są sprzęty energooszczędne żeby na nich oszczędzić. Widzisz jak Ty mówisz o takich rahubkach za prąd z ogrzewaniem to ja 3 sezony ekogroszkiem za tyle przeżyje. A nie palę smieciuchem zanieczyszczajacym tylko ekogroszkiem więc nie mów że mówi się o uciekaniu od smrodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede dyskutował jak kto zyje czy gasi czy nie

albo sie w domu mieszka albo wegetuje

u mnie jest jasno jak w dzien wszedzie jeszcze na zewnatrz troszke ciemno ale sie zmieni ,3 telewizory ,gotowanie ,allarmy monitoring i inne pierdoły no idzie jakby nie patrzeć jakies 15-18kWh  dziennie na potrzeby bytowe i mozemy na tym temat rachunku zamknać za chwile wkleje wczorajsze zapotrzebowanie na prad u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie interesują twoje rachunki, ja tłumaczę że jak autor pójdzie w ekogroszek to za sezon grzewczy zapłaci Max 1500 złotych, jak pójdzie w prąd to kilka razy tyle. Kogo stać niech płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie interesują twoje rachunki, ja tłumaczę że jak autor pójdzie w ekogroszek to za sezon grzewczy zapłaci Max 1500 złotych, jak pójdzie w prąd to kilka razy tyle. Kogo stać niech płaci.

no dobrze pol se wunglym i niech cie ciepło w domu  nie opuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede dyskutował jak kto zyje czy gasi czy nie

albo sie w domu mieszka albo wegetuje

u mnie jest jasno jak w dzien wszedzie jeszcze na zewnatrz troszke ciemno ale sie zmieni ,3 telewizory ,gotowanie ,allarmy monitoring i inne pierdoły no idzie jakby nie patrzeć jakies 15-18kWh dziennie na potrzeby bytowe i mozemy na tym temat rachunku zamknać za chwile wkleje wczorajsze zapotrzebowanie na prad u mnie

Ale chłopie co Ty za bzdury wypisujesz, jak Ty wszędzie swiecisz, wszystkie tv chodzą mimo że nikt ich nie ogląda itp rzeczy, czym Ty się chwalisz, gotujesz też wodę ze się gotowalo i wylewasz ? Bo jak tak wygląda twoja antywegetowanie to chyba coś z Tobą nie tak. Ja używam wszystkiego jak każda rodzina. Mieszkamy z żoną i 2 dzieciakami i korzystamy z wszystkiego jak każdy. Po co tu wypisujesz takie rzeczy ze Ty zuzywasz 16kwh dziennie. Ja zuzywam 6 i co z tego. Rozmawiamy o rachunkach ile co będzie kosztować autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja temat zakończyłem gratuluje niskiego rachunku ,każdemu komu powtórzę że ktoś tyle płaci za prąd to wybuchnie śmiechem naprawdę gratuluje widać 90% społeczeństwa  wylewa wode z czajnika i grzeje na nowo  koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupoty piszesz i tyle.

I to zarowno w temacie wegla jak i pradu.

 

Jezeli sie pomysli, to mozna pradem tez tanio ogrzac dom. Bufor, grzalka, OP i mamy cene kWh zblizona do metanu.

 

A w te Twoje rachunki rzedu 130pln/miesiac to wierze - mam kolege w pracy, ktory tez tyle placi. Ale jak przejezdzam kolo niego wieczorem to swiatlo pali sie tylko w jednym pomieszczeniu, na zewnatrz ciemnica, co ciekawe wody tez zuzywa 6m3 na miesiac... taki typ czlowieka...

 

Ja jestem zadowolony jak zmieszcze sie w 200pln za prad - niestety, ale XXI wiek kosztuje - reku, kociol, serwer NAS, dwa dekodery sat, monitoring, alarm, lodowka, to wszystko chodzi 24h i swoje ciagnie. A jeszcze dwa TV, projektor, KD, indukcja, oswietlenie i pare innych rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz fakturę więc nie wiem z czego ktoś ma się śmiać? Mam cały dom w żarówkach najnowszego typu energooszczędne, pralka, lodówka, piekarnik wszystko a/a+, płyta indukcyjna, czajnik elektryczny, tv ledowe, modemy router, laptopa, piec na ekogroszek z pompami wilo energooszczędne, bramę automatyczną, domofon itp rzeczy które ma każdy użytkownik domu. Owszem, jak używał bym bojlera z grzałką na prąd 2kw zapewne rachunki poszybowaly by o 250 zł w górę, na szczęście nie jestem na tyle niemadry i piec będzie cały rok ogrzewal wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w te Twoje rachunki rzedu 130pln/miesiac to wierze - mam kolege w pracy, ktory tez tyle placi. Ale jak przejezdzam kolo niego wieczorem to swiatlo pali sie tylko w jednym pomieszczeniu, na zewnatrz ciemnica, co ciekawe wody tez zuzywa 6m3 na miesiac... taki typ czlowieka

Tzn uważasz że jest niemadry bo nie świeci w całym domu świateł mimo że tam nie przebywa? Ja bym powiedział że ten kto tak robi jest głupi a za swoją głupotę płaci i tym się później chealisz? I to nazywasz miara 21 wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no z niczego tylko z wegetacji ale ok taki masz sposób zycia i ok 

ja tez mam ponad 100 swietłowek i z 30 ledów  nie wiem czy w klasie A plus czy minus ale jest jasno tv gra kompy tez pompa grzeje a zużycie widać na wykresie  do szczescia potrzebuje jedynie wiecej foto i zejsc z rachunkami do 2000zł na rok za cała energie dla domu i to jest moj cel nie wiem czy za rok czy za dwa o ile te de.... w rządzie czegoś nie spi.... jeszcze to tak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,spalam 5 ton eko na sezon-komfort jest plus ciepławoda,ile zabule za prąd by było tak samo a super ekologicznie?

To zależy od zapotrzebowania domu, bo równie dobrze możesz połowę puszczać w komin ze względu na złą instalację, źle ustawienia i wiele innych czynników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,spalam 5 ton eko na sezon-komfort jest plus ciepławoda,ile zabule za prąd by było tak samo a super ekologicznie?

około 5 tys za prąd do grzania bezpośrednio grzałkami  i około 2000-2500 zł za prąd przy pompie ,to tak szacunkowo bo wiele zależny od parametrów ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie żarówki z ledlumen, cały rozswietlony dom to granice 80 wat. Jedynie kotłownia to 2x świetlówki z dlawikami elektronicznymi czyli 4 żarówki po 36w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.