Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzanie Domu Około 180M2


kociok

Rekomendowane odpowiedzi

Być może pomyliłem się o 500 zł ale 15 lat temu ile mogli dać styropianu na ściany 5-8cm?

Nie wiadomo jaka jest instalacja,grzejniki,izolacja dachu,fundamentów i podłogi na parterze itd.

Przez 7 m-cy trzeba spalić przy takiej pow. dwudziestoparoletniego domu 7-8 t pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dowiedzieć więcej co do ocieplenia ile tam tego styropianu jest ale chyba solidnie to było robione, może pojadę na weekend do rodziców i posprawdzam co się da, chodzi mi o coś co mało pyli i nie będzie trudne w obsługiwaniu, po węglu to cały garaż (który znajduje się na poziomie piwnicy, są tam też pomieszczenia użytkowe (spiżarnia itp.) był w pyle, stąd pomysł z pelletem, nie wiem ile teraz dają za węgiel rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spalali węgiel Tradycyjnie z małą sprawnością do 50 % to montując im kocioł nowoczesny o sprawności ponad 75% wyjdzie na to samo .A oszczędzisz rodzicom tego całego zamieszania ,z węglem.Najwyżej dołożycie więcej izolacji na stropie / dachu . poz. Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.