Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Z Kotłem Sas Multi - Co O Niej Sądzicie ?


cameleon81

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam. Tak wygląda moja instalacja CO. Mam dół i górę podłogówkę, plus 3 grzejniki. Nad wszystkim czuwa kocioł Sas Multi 17kw. Gość który robił mi instalację, nie znał się na sterowniku Multifun, więc zaprosiłem innego hydraulika, żeby mi wszystko poustawiał, również w trybie serwisowym. Jednak gdy zobaczył robotę swojego poprzednika chwycił się za głowę. Stwierdził , że instalacja jest przekombinowana, i źle zrobiona. Że zawór 4D powinien być zamontowany zaraz za piecem a nie za wymiennikiem płytowym i pompą. A w rozdzielni grzejniki powinny być za pompą, a są przed. Ogólnie stwierdził, że mam przepłaconą instalację, za dużo pomp, a do tego zrobioną bez głowy. Wydałem na to kupę kasy a się okazuje, że wszystko do poprawki. Dodam że mam podłogówkę w całym domu i układ mieszany, jak polecił mi ówczesny hydraulik. Poniżej zdjęcia mojej instalacji, może ktoś się na ten temat wypowie. Planuję wezwać jeszcze innego hydraulika ale pewnie powie to samo.

364_dsc01654_1200x800.jpg

639_dsc01655_1200x800.jpg

729_dsc01656_1200x800.jpg

429_dsc01657_1200x800.jpg

908_dsc01658_1200x800.jpg

382_dsc01660_1200x800.jpg

Ostatnio edytowane przez cameleon81 ; 12-02-2016 o 20:02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie pocieszyłeś. Rejon to Kujawsko Pomorskie. Instalację zrobił hydrualik dość starej daty ale z polecenia. Tym bardziej to boli. A zawór 4D pewnie potrzebny z uwagi na gwarancję kotła. Sas na swoich schematach układu mieszanego, umieszcza i zawór i wymiennik płytowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze po co wymiennik (wystarczy odpowiedni kocioł albo cały układ otwarty )

po drugie co to za pajeczyna

po trzecie zamiast zrobić prawdzywy mieszacz to jakoes kombinajcie do podłogówki

generalnie niesterowalna instalacja wygladająca jakby 10 razy była przerabiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmy SAS jest podany ogólny schemat z adnotacją 

 

Przedstawione schematy podłączenia kotła typu SAS do instalacji c.o. i c.w.u. są przykładowym rozwiązaniem. Opracowanie schematu instalacji i dobór parametrów technicznych należy powierzyć projektantowi z odpowiednimi uprawnieniami, a wykonawstwo instalacji powinna przeprowadzić wykwalifikowana osoba.

 

A u ciebie nie ma realizacji nawet tego schematu, który jest zły, jak jest wymiennik to nie daje się zaw 4-D ani przed ani tym bardziej za wymiennikiem.

 

Kotły SAS mogą pracować w układzie zamkniętym - dlaczego tak nie zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmy SAS jest podany ogólny schemat z adnotacją 

 

A u ciebie nie ma realizacji nawet tego schematu, który jest zły, jak jest wymiennik to nie daje się zaw 4-D ani przed ani tym bardziej za wymiennikiem.

 

Kotły SAS mogą pracować w układzie zamkniętym - dlaczego tak nie zrobiłeś?

Przyczyna prosta - tak mi doradzono, a ja się na tym nie znam więc zawierzyłem tej osobie. Czyli czeka mnie przeróbka i kolejna wydana kasa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tych ludzi co maja inst. zrobiona przed rozpaczeniem na forum ile mozna pisac , masakra. Hydraulik starej daty no tak bo o nowosciach cos tam slyszal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły sas moga pracować w układzie zamknietym, natomiast problem sie robi wtedy jak ktos podpala sobie na ruszcie zastępczym i jest możliwośc zagotowania. Wymiennik teoretycznie chroni instalacje na budynku ponieważ para wodna sie tam nie dostanie, wiec nie do konca jest to takie złe rozwiązanie. Żle jest wykonana instalacje za wymiennikiem, najprawdopodobniej są 2 układy mieszające do podłogówki wpięte za pompą od co. Powinien byc jeden mieszacz na podłoge i osobna pompa na grzejniki. Zawór 4- drożny niepotrzebny. Separator powietrza niepotrzebny. I chyba jeszcze zle wpięte naczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.