Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Można prosić o opinie użytkowników tych kociołków (w sumie to ten sam kocioł ttylko w innej obudowie). Chciałbym nim palić od górx, może jest ktoś opisze swoje wrażenia na temat tego kotła. Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki Logan przeczytałem cały wątek. Jest ktoś jeszcze na tym forum kto uzytkuje któryś z tych kotłńw ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez kamilka84
      Witam!
      przepalił mi się (pękł?) kocioł w piecu Heiztechnik i cieknie z niego woda. Reszta pieca sprawna.
      Pytanie, jeśli ktoś się orientuje - czy opłaca się naprawiać taki piec i jaki może być orientacyjny koszt naprawy?
      Dziękuję, 
      Kamila
    • Przez bomba071
      Witam,mam problem z kotłem Heiztechnik Q Eko GL 20 kW  + sterownik HT-tronic 900 i problem polega na tym że chciałbym wykorzystać zawór 4 drogowy do ochrony powrotu a nie tak jak jest w instrukcji że mam w tym celu zamontować pompe kotłową,jak wyłączyć w tym sterowniku funkcje ochrony powrotu? w załączniku klasyczny schemat kotłowni

• Przez savek.w
      Witam.
      Planuję zmodernizować piec, jak i kotłownie.
      Dom o powierzchni 150m2, piec jak w opisie najprostrzy red20 (heiztechnik)
      Schemat instalacji:

Planuję zamontować do tego pieca, palnik na pellet 15kw (myślałwm nad kostrzewa vg bio, defro, chyba że ktoś ma jakieś inne propozycje, sprawdzone to poproszę) oraz wprowadzoć zmiany w instalacji:

1. Zamontowanie zaworu 3 drogowego (ochrona powrotu) lub 4 drogowy
      2. Dołożyć pompkę do cwu
      3. Pozmieniać głowice na termostatyczne na grzejnikach

Interesuje mnie Wasza opinia na ten temat, czy taka dokładka będzie w miarę rozsądna bo piec ma 4 lata i nie spalił jeszcze 10 m3 drzewa. Okres budowy domu, dlatego taki rezultat.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

• Przez raos
      Witam
      Mam od wczoraj zamontowany piec HEIZTECHNIKA HT DasPEll Luxgl ze sterownikiem HT-Tronic 900 Touch. Ma ktoś może doświadczenie z tym sprzętem wczoraj załadowane w zasobnik 100kg pelletu (dobrej jakości sprawdzony) a z tego co widzę to prawie 80kg już poszło po jednej dobie. Z tegp co mówił montażysta nie ma w tym sterowniku zbytnio dużo nastaw do regulacji. Pomocy bo w tym tempie nie przetrwam zimy.....
      Piec 20 kW do ogrzania parter domu około 120m2 izolacja styropian 12 ka.
    • Przez zima2005
      Witam serdecznie, od tego roku jestem użytkownikiem piece
      Eko Heitz Junior z automatycznym sterownikiem Elster.
      Wg producenta zostawiłem ustawienie automatyczne zmienione zostało przeze mnie ręczne ustawienie podtrzymania.
      Chciałem podpytać czy to co jest z góry ustawione czy jest dobre? Niby fabryki się nie poprawia ale każdy dom jest inny.
      Piec ogrzewa dom o pow.90m2, w tym 3 pętle podłogówki z czego chodzą obecnie 2.
      Zasypuje ekogroszek ok 200kg na miesiąc przy obecnych warunkach pogodowych.
      Spalanie jak widać na obrazku popiół i palenisko wg wideo.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.