Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Pieca Węglowego Na Pellet A Obejście Grawitacyjne


tomaszzakopane

Rekomendowane odpowiedzi

Obieg kotłowy taki jakie wyjście z kotła 6/4 ewent 5/4 .

Nie mąć - to nie zawór 4d. 

1" wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedno jak ciepła woda dopłynie do zaworu tego zaraz przy powrocie skoro pozostaje on zamknięty do uzyskania 55 stopni i brak jest obiegu ? Czy zawor jest na tyle nieszczelny że pompa zdoła zassac małe ilości gorącej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie najpierw zawór na powrocie jest otwarty na krótkim obiegu, czyli woda krąży z kotła , przez zaw 3-D , pompę do kotła.

Im bardziej się woda nagrzewa tym bardziej ciągnie z powrotu instalacji i miesza się z wodą z zasilania kotła,

przy przekroczeniu 65C na zasilaniu zawór się otwiera na max i pracuje tyko na wodzie z instalacji.

W zakresie pośrednim pobiera część z zasilania, część z instalacji i "robi" te 55C lub więcej.

 

Pompa powinna startować przy ok 45C aby na krótkim obiegu wymieszać wodę w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły zawory z filtrami przed pompy ale widzę ze mają duże zwężenie czy to nie bedzie pszeszkadzać? 

ps.

dziś w hurtowni hydraulicznej wdałem się w dyskusję i panowie usilnie  tłumaczyli mi że na rurę 1" stosuje się zawór 4 d 3/4  łoł  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jak to sobie Tomaszu wszystko podlaczysz to nie zapomnij zdac relacji z funkcjonowania ukladu.

I jeszcze pytanie do ekspertow. Mowimy caly czas w temacie o sprzegle a nie o wymienniku. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście mogli napisać czy ten mały obieg zrobić tak aby był jak najkrótszy mam możliwość zrobić go w obrębie pieca że względu na jego budowę

Zdaje sobie jednak sprawę że kiedyś przy wymianie kotła będzie trzeba robić przeróbki ale na ścianie nie mam miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z okazji że miałem chwile wolną poskręcałem sobie trochę już na gotowe ale męczy mnie czy pompa obiegu kotłowego nie będzie przepychała wody cwu? czy w miejscu gdzie postawiłem pytajnik lub na powrocie nie powinno być zaworu zwrotnego? 

ps.

ostatnio na rysunku kilka postów wyżej na odwrót zaznaczyłem  zasilanie i powrót  dziś jest zaznaczone tak jak ma być 

 

post-58127-0-87275500-1458501826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.