Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Pieca Węglowego Na Pellet A Obejście Grawitacyjne


tomaszzakopane

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli praca cykliczna pomp w obiegach CO , będę miał z tym problem przy SPP v2 i dodatkowych panelach trzeba będzie dokupić sterowniki

do pomp cyrkulacyjnych , obiegi CO są sterowane raczej start stop .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjny błąd większości instalatorów zbyt mały przekrój zaworu i brak pracy grawitacyjnej = zero ochrony powrotu wyższa delta

zamiast oszczędności tylko wyższe spalanie . Instalacja im prostsza tym efektywniejsza tak jak w schemacie Sambora .

Poszukaj tematu na forum wyższość zaworu 3d nad 4d to wszystko wyjaśnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie wzbiorcze jest jakieś 1 1.5 metra nad najwyższym grzejnikiem drabinkowym który jest w łazience. Do tej pory jest na rurze 1/2" a czesc 15 miedz wpietej do powrotu

Wiem że niby źle ale tak jest ze 30 lat i nic złego się nie stało mimo tego że żona kilka razy zagotowała piec

Wiem że musi być bezpośrednio na zasilaniu ale czy wystarczy rurka 18 czy 15 oczywiście robię na miedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica taka bo taki jest przepis. W naczyniu nie ma obiegu i nie jest grzane. Podłączasz do zasilania bo w razie zagotowania para uchodzi do góry najkrótszą drogą do naczynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kotły teraz mają zabezpieczenia, jednak każde zabezpieczenie oparte na czujnikach i elektronice może kiedyś zawieść - ktoś tu na forum się "chwalił" że przy nowym kotle padł czujnik temperatury kotła. Do tego miał źle podłączone naczynie i rozwaliło mu kocioł i kawał instalacji. Pozatym prawo wymaga zabezpieczenia instalacji przez podłączenie naczynia i nie ma dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie będziesz miał zabezpieczenie przed wzrostem objętości wody?

 

przelew w naczyniu ? 

w piecu mam zawór bezpieczeństwa 1.5 bara 

nie chce likwidować naczynia czy coś w tym stylu tylko rura 28    :angry:

pozatym wyłącznik STB  to raczej zabezpieczenie od zabezpieczeń raczej nie elektroniczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są akurat przepisy bezpieczeństwa i na to nie ma przebacz, natomiast co ty zrobisz to już twoja sprawa.

Koledzy cię poinformowali jak wygląda problem zabezpieczenia pracy kotła od strony prawnej

i jakie mogą być skutki twojej decyzji, która w przy zbiegu złych okoliczności uderzy w ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że skoro się już zdecydowałeś na rozwiązanie sposobu rozprowadzenia instalacji , to teraz trzeba by było

się zastanowić w jaki sposób dobrze ustawić przepływy w niej jeżeli masz instalację grzejnikową bez podłogówek tak jak ja.

Moim zdaniem jest to następne 50% potrzebne do sukcesu w optymalizacji spalania .

Tak że drugie pytanie do samego mistrza jak to zrobić może zaworami do regulacji przepływu na samych pionach bo z nastawami 

wstępnymi na grzejnikach też trzeba mieć większe pojęcie , może jest jakiś banalny sposób dla laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki jak wcześniej pisałem mam tylko 5m2 w łazience 

do ustawiania przepływów jeszcze trochę bo na razie pogoda nie pozwala na zdemontowanie starego pieca i części instalacji 

ale jest światełko w tunelu bo od czwartku ma podobno być ciepło 

a co do przepływów  czy chodzi ci o drugi zawór 3 d ? bo pierwszy otworzy się po osiągnięciu 55 stopni i nie ma tam co regulować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                             , to teraz trzeba by było

się zastanowić w jaki sposób dobrze ustawić przepływy w niej jeżeli masz instalację grzejnikową bez podłogówek tak jak ja.

 

Kolega Tomasz zmienia tylko układ kotłowni , instalacja zostaje stara.

W tym przypadku należy początkowo pozostać na starych nastawach grzejników - przecież grzały.

Cała regulacja układu ze sprzęgłem to nastawy pomp tak aby pompa kotłowa miała wydajność większą od sumarycznej wydajności pomp odbiorczych o 10- 20%.

Taka nastawa ma na celu zminimalizowanie przepływu wstecznego przez sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki jak wcześniej pisałem mam tylko 5m2 w łazience 

do ustawiania przepływów jeszcze trochę bo na razie pogoda nie pozwala na zdemontowanie starego pieca i części instalacji 

ale jest światełko w tunelu bo od czwartku ma podobno być ciepło 

a co do przepływów  czy chodzi ci o drugi zawór 3 d ? bo pierwszy otworzy się po osiągnięciu 55 stopni i nie ma tam co regulować 

Jak podłogówki jest tylko 5m2 to zrobić to na RTL-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to że przy instalacji grzejnikowej mamy różne przekroje rur i te przepływy są inne w zależności

ile grzejników jest podłączone do danej gałęzi a chciałbym żeby to działało perfekcyjnie i czy można zastosować rozdzielacze

do podłogówki z rotametrami i ustawić przepływy bo nie spotkałem się z rozdzielaczami z rotametrami do grzejników .

Nastawy wstępne ustawia się na czuja albo trzeba uwzględnić wiele zmiennych przy wyliczeniach mocy ,delty i innych a tabele

są nie adekwatne bo teraz to przeważnie albo 65/55 albo 55/45 i to wszystko zmienia.

Wniosek mój jak najmniejszy przepływ , jak najmniejsza delta to najniższe spalanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.