Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Pieca Węglowego Na Pellet A Obejście Grawitacyjne


tomaszzakopane

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zasilanie i powrót drugiej części budynku drugi pion no i zostawiłem zasilanie tego drugiego wymiennika o którym pisaliśmy tylko dałem zawor

 

Czy zawor jest prawidłowo podłączony czy nie bo kolega odpowietrznik twierdzi że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zasilanie i powrót drugiej części budynku drugi pion no i zostawiłem zasilanie tego drugiego wymiennika o którym pisaliśmy tylko dałem zawor

 

Czy zawor jest prawidłowo podłączony czy nie bo kolega odpowietrznik twierdzi że nie

Kolega Odpowietrznik potwierdził przecież że VTC dobrze w poście #220 cytuje  "a dobrze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak powinno być ale wydaje mi się że nie mam dosyć sporo popiolu i jakby nie do końca dopalonego pelletu tylko nie wiem czego to wina czy pelletu czy ustawień pieca

może być wina zanieczyszczonego pelletu albo masz za duże podawanie i niedopalony granulat przesypuje za tacę palnika (jak nie ma spieków to możesz zwiększyć dawkę powietrza nie zmieniając podawania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ustawić piec czy lepiej aby pracował w trybie ciągłym tak było przez 2,5 doby czy automatycznym aby włączył się jak temperatura w pomieszczeniach spadnie poniżej zadanej z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu

Czy stosować wyższa dawkę aby piec szybciej się nagrzewal ale i częściej wyłączal czy mniejsza żeby pracował non stop

Do tej pory czy jest ciepło jak dziś czy jest chłodniej w okolicach 0 st. pracował non stop i spalal według sterownika jakieś 0.68kg na godzinę

Ale patrząc na ilość pelletu jaka znikła z podajnika spalił go więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ustawić piec czy lepiej aby pracował w trybie ciągłym tak było przez 2,5 doby czy automatycznym aby włączył się jak temperatura w pomieszczeniach spadnie poniżej zadanej z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu

Czy stosować wyższa dawkę aby piec szybciej się nagrzewal ale i częściej wyłączal czy mniejsza żeby pracował non stop

Do tej pory czy jest ciepło jak dziś czy jest chłodniej w okolicach 0 st. pracował non stop i spalal według sterownika jakieś 0.68kg na godzinę

Ale patrząc na ilość pelletu jaka znikła z podajnika spalił go więcej

Tryb ciągły to strata paliwa, niewspółmierna do oszczędności grzałki (z reguły), więc jeśli kocioł ma szanse wchodzić w postój to niech wchodzi.

Nagrzewanie 'normalne' (nie na wyścigi, ale też nie pykanie na minimum), a im dłuższe będą postoje tym więcej pelletu się oszczędzi;

Sterowanie termostatem tylko z jednego pomieszczenia to marne rozwiązanie powodujące m.in. nierównomierny rozkład temperatur, a już samo odstawianie kotła/pompy c.o. przez opcję "wyłączenia od termostatu" to możliwość znacznego przekroczenia Tzadanej.

Lepsza opcja to pogodówka.

Dodam jeszcze, że początkowo miałem tylko sterowanie głowicami na grzejnikach, dopiero później doszło pogodowe, mieszacz+siłownik. Termostaty na grzejnikach zostały, więc je załączam i 'odstawiam' wg potrzeb, ewent. automatyka zamknie obieg mieszacza. Do tego mam jeszcze dwie pętle OP na rtl.

Komfort się poprawił, możliwości regulacji praktycznie dowolne, zależy więc kto czego potrzebuje i jak to będzie wykorzystywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.