Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlogowka Mocno Wychladza Kociol.


Hendel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec Stalmark duo boss 19kw. Obecnie pale retopalem. Wszystko przebiega prawidlowo az do momentu gdy zalaczy sie pompa od podlogowki. Wtedy z temp zadanej kotla 65° spada do ok 41°. Proces dogrzewania do temp zadanej trwa bardzo dlugo (ok 40min). Przez to spalanie robi sie wieksze. W podtrzymaniu kociol tez jest dlugo (ok godziny) wlasiwie przechodzi w tryb pracy jakies 5 min po zalaczeniu pompy podlogowej.

 

Moje obecne ustawienia

Temp zadana co 65

Temp Cwu 48

Podawanie 3min

Przerwa podawania 50min

Went praca 45sec

Went przerwa 10min

Komin otwarty do polowy

Nadmuch 30%

Zaworem trojdroznym steruje silownik z funkca pogodowa.

 

Nie wiem dlaczego pompa podlogowa zalacza sie z histereza 2 stopni mimo ze na sterowniku ustawie np. Temp min 27° a maxymalna 32° czyli 5 stopni roznicy. U mnie juz przy 28° zalacza sie pompa i wylacza przy 30°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to tak. Nie jest to moj schemat ale mam tak samo.

 

Zaraz wysle zdjecie instalacji, ale gdy wlaczylem na sterowniku opcje ochrony powrotu to piec bardzo szalal

post-67392-0-67479100-1455623012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjecia instalacji

post-67392-0-25023400-1455624018_thumb.jpg

post-67392-0-09288900-1455624080_thumb.jpg

post-67392-0-28910400-1455624135_thumb.jpg

post-67392-0-38071400-1455624197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka

post-67392-0-78713400-1455624374_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam uklad zamkniety.

Zawor 3drozny na zasilaniu jest do schladzania wody do grzejnikow na poddaszu.

Masz układ pracy zamknięty?

W skrzynce masz zaw 3-D do podłogówki, i prawidłowo.

Więc po co ten zaw 3-D na zasilaniu instalacji?

On służy do obniżenia temp wody podawanej na instalację i tak potrzebujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zabezpieczenie w postaci przeniesionego czujnika powrotu na zasilanie( ten przed zaworem 3d )

Na sterowniku zalaczylem opcje ochrony powrotu ktora teraz dziala jako ochrona zasilania. Gdy temp zasilania przekroczy 80° to silownik otworzy zawor 3d i nie pozwoli na zagotowanie wody w kotle.

Fajny układ zamknięty a na kociołku nie widzę wężownicy schładzającej ;)

Jak pierdyknie to z przytupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie sa jescze zawory bezpieczenstwa, na zasilaniu jak i na powrocie. Mam nadzieje ze jest to pewne rozwiazanie. Tak twierdzil instalator.

Mam inne zabezpieczenie w postaci przeniesionego czujnika powrotu na zasilanie( ten przed zaworem 3d )

Na sterowniku zalaczylem opcje ochrony powrotu ktora teraz dziala jako ochrona zasilania. Gdy temp zasilania przekroczy 80° to silownik otworzy zawor 3d i nie pozwoli na zagotowanie wody w kotle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dolozenie do instalacji sprzegla,zaworu oraz dodatkowej pompy rozwiaze problem? A co gdybym wymienil u siebie tylko zawor 3d na 4d

To na ten moment nie masz ochrony powrotu na kocioł

Trzeba zrobić np taki układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby byly zawory o takiej srednicy:) Czyli musze pozostac przy tym co mam. Przerobienie instalacji w moim przypadku bedzie zbyt kosztowne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szari dobrze prawi         TO  NIE ZABEZPIECZENIE  TYLKO RADOSNA  TWORCZOSC  powiedzmy instalatora :wub: a potem jest placz .

I bardzo fachowo zamontowany czjnik temperatury -MASAKRA !!!. to jest fachowiec instalator kon by sie usmial .powodzenia z ta instalacja .

Nie sluchacz  zyczliwych ludzi na tym forum. Najpierw sie robi rysunsk szkic inst.pokazuje na forum i daje fachowcowi a jak ma wotpliwosci to niech idzi gdzie indziej twozyc radosna tworczosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaczu nie będzie bo nie ma szansy na obudzenie się,pierdyknie z przytupem i pokolenia będą się zastanawiać co się rodzicom / dziadkom stało że dom wygląda jak kupa gruzu. Ale w warunkach ubezpieczenia można poczytać ciekawe elementy które pomimo że w domu wywaliło kilka ścian rekompensaty nie będzie bo... OWU zapraszam do przeczytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor, miałeś kiedyś francuski samochód? Co tam się najczęściej psuje? Z wykształcenia jestem elektronikiem i wiem, że czujnikom nie można ufać:) Istnieje prawdopodobienstwo, że elektronika ulegnie awarii i sterownik źle wysteruje podajnik/dmuchawę i doprowadzi do zagotowania wody. Idealnie jak mamy wiecej czujnikow ale nigdy nie mamy pewności czy piec się wygasi gdy temperatura na kotle jest np. 40st a temperatura powrotu 90 (wg. czujników). Wszystko zależy od programisty, ktory pisał dany soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nastraszyliscie. Trzeba bedzie pomyslec o przerobce na uklad otwarty. Tylko ktoredy przeprowadzic rure na styszek:/ aby zamontowac zbiorniczek wyrownawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o cieplejszy powrot do kotla,

to co bedzie jezeli obnize temp na piecu do 55° i podniose temp cwu do 54° to wtedy obieg cwu bedzie mi dogrzewal powrot do kotla bo pompa bedzie nostop pracowac. Nie wiem czy dobrze kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakies wyjscie. Co prawda bardziej jako dodatkowe zabezpieczenie, niz jako pewne rozwiazanie ktorym jest uklad otwarty. Pomysle nad tym. Dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.