Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wygląda tak:

IMG_20201130_174619.thumb.jpg.69d503d325fa9c2ba138181a5b6eaf27.jpg

IMG_20201130_174601.thumb.jpg.f27a14756f9ef2aa166e75bdea2c72e1.jpg

Mi się wydaje, że nie które łuski sa po prostu wywiewane przez powietrze do popielnika, nie jest to jakiś palnik specjalistyczny, więc i super sprawny nie bedzie. Ogólnie jak pisałem, że ze 120 kg było 3,15 kg popiołu, co daje zawartość procentową 2,63%, co ja uważam za dobry wynik.

37 minut temu, Darekgra napisał:

Próbowaliście palić groszkiem z domieszką owsa? Ma to w ogóle jakiś sens?

Nie robiłem takie doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że wywieje ale nie jest to jakaś duża ilość. Co do palenia mieszanki z groszkiem to u mnie na rynnie bez różnicy. Chodź do groszku jest większy nadmuch i może wydmuchiwać owies. Do owsa i innych sypkich materiałów najlepsza rynna. Owies po spaleniu pozostawia swoją objętość ale wypala się do końca po przyciśnięciu robi się proszek.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum. palę owsem (i innymi zbożami) już 4 sezon i mam pytanie. Też tworzy mi się szlaka na wejściu rury podajnika do palnika. Czy wiecie może jak tego można unikać podczas normalnej pracy kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gozer2k napisał:

Witam. Jestem nowy na forum. palę owsem (i innymi zbożami) już 4 sezon i mam pytanie. Też tworzy mi się szlaka na wejściu rury podajnika do palnika. Czy wiecie może jak tego można unikać podczas normalnej pracy kotła?

Masz jakieś zdjęcie jak to wygląda ?

Jaki masz palnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, tworzą się się wam co kilka dni twarde białe spieki z popiołu ?

Co może być przyczyną, za dużo powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ciągłym paleniu w momencie odstawienia kotła w tryb nadzoru robią się spieki. Zbyt duży nadmuch bardziej powoduje wydmuchiwanie owsa z rynny niż tworzenie spieków. Obstawiam kiszenie opału.
Wrzuć fotki jak to wygląda

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kocioł nie wchodzi w nadzór, pracuje ciągle.

Takie spieki, bardzo twarde powstają, nie zawsze ale raz na kilka dni.

IMG_20201204_203906.thumb.jpg.cadd9a55ae65981defaa03f61506c564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nadmuch u mnie mało mniejszy niż na groszku gdzie było 60 -28 a teraz 55-22.

A może za mała dawka paliwa i pali się głębiej w palniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak może być jak masz rynnę to żar powinien sięgać 3/4 rynny. U mnie na początku rynny widać "żywy" owies nie palący się

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kocił PEREKO KSP-DUO 15 z palnikiem PSQ chyba ich firmowym. Podobne spieki jakie są na zdjęciu ByCygano u mnie podczas palenia owsem nie tworzą się. Podobne powstają jak palę żytem lub pszenżytem, jeżeli kocioł za długo stoi w podtrzymaniu (brak odbioru ciepła). Wtedy tak po około dwóch dniach w palniku powstaje taki spiek.

Gozer2000 to stary Gozer2k

Edytowane przez Gozer2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie czysty owies nie jest, występuje jęczmień, może temu?

Chociaż jak mówię u mnie podtrzymania nie ma, cały czas pracuje w chwili obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

czytam wasze posty w temacie owsa... bylem nastawiony na pellet ale ceny zaczynają straszyć.

Mam wiec kilka pytań na które może moglibyście mi odpowiedzieć:

- jaki piec do spalania owsa?

- czy historie o kwasach zjadających komin i piec podczas spalania owsa to prawda?

- czy owies do spalania można by przetrzymywać w np. silosie do pasz na zewnątrz?

- czy do komina wrzucić rurę - kwasówke?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoro85 napisał:

jaki piec do spalania owsa?

Bardziej skupił bym się na palniku, bo z tego co się orientuje, jedyny typowy piec do spalania owsa to Granpal z Polimetu. Kiedyś był jeszcze Sas agro eco, ale dzięki dyktatowi okupacji eurosowieckiej obecnie jest kotłem "wyłącznie na eksport". Innych kotłów typowo owsianych nie znam.

Owies spali się na palnikach rynnowych, ale przynajmniej u mnie na rynnie stalkota, uważam, że nie do końca efektywnie wykorzystuje potencjał tego paliwa mój palnik.

Są też palniki do tzw agro pelletów np takie: https://mk-energia.pl/palniki/palnik-prr-ac/

Ale informacji opini o nich nie znalazłem w internecie.

Godzinę temu, gregoro85 napisał:

czy owies do spalania można by przetrzymywać w np. silosie do pasz na zewnątrz?

Ja przetrzymuje w blaszanym silosie zbożowym.

Na resztę pytań nie odpowiem, narazie palę od 2 miesięcy, bo mam nadwyżkę. Wkładu w kominie nie mam żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Każdy rynnowy, pamiętaj że można robić mieszanki typu owies-pelet, ekogroszek-owies. Ważniejszy jest sterownik, ja używam Timela

- To jest mój 2 piec w którym palę owsem więc coś może w tym być, ale ja palę na bardzo niskich temperaturach na piecu 30-45 sterownik ustawia w zależności od temperatury na zewnątrz + priorytet cwu. Brak zaworu 4d dlatego takie rozwiązanie.

- głupio to zabrzmi, ale ja lubię sezonować owies palę 2letnim, więc kwestia magazynowanie nie jest istotna, im suchszy tym lepiej.

- ja mam wkład wrzucony do komina, ale komin załatwiłem przez palenie mokrym drzewem.

- problem jest z popiołem - jest jego więcej, ale na poprzednich stronach pokazałem samodzielne rozwiązanie tego problemu. Najlepiej kupić piec z automatycznym czyszczeniem popielnika jeżeli nie masz smykałki do majsterkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum jest 180 podstron o tym kotle. Wpisz w google a znajdziesz.

Tu jak poszukasz to też znajdziesz.

Co do popiołu jest go dużo pod wzgledem objętości, wybieranie co 2 dni obowiązkowe. Wagowo wychodzi nie wiele, na poprzedniej stronie podawałem jak to się kształtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie używam tego pieca (granpal), ale znam ludzi którzy go mają. Problemem są: pękające szamoty nad rynną (cena za taki szamot w setkach), wycierające się tuleje od ślimaka, przepalający się wymiennik ciepła (piec jest modułowy, więc można wymienić), który kosztuje tyle co piec innego producenta. Jest jeszcze cieknąca smoła z komina, ale nie wiem czy to wina konstrukcji. Cena/jakość wypada słabo. Tak drogi piec powinien działać min 10 lat bez awarii, a tak się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Granpala, czytałem, że są problemy z rozpalaniem owsa zapalarką, potrafią być małe eksplozje.

Do tego brak palnika ktory się sam oczyszcza, co znacznie utrudnia spalanie agropelletów i pelletów gorszej jakości.

A zapytam ktoś tu jest, kto spala owies i używa zapalarki ? Jeśli tak to w jakim palniku i kotle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jako, że cieplejsze dni na horyzoncie to pojawia się sprawa potrzymania na paliwie jakim jest owies. Pytanie, więc brzmi jak macie ustawione tryby podtrzymania dla tego paliwa aby nie wygasło i nie zasypało. Podzieli się ktoś jakimiś wskazówkami, lub swoimi ustawieniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sezon kolejny w trakcie. W tym roku z racji mniejszych zbiorów, dokupuję owies, obecnie kupiłem tonę od znajomego. Co ciekawego z tego owsa wychodzi strasznie dużo popiołu objetosciowo. Po dobie palenia jest go całkiem sporo, jeszcze nie robiłem testu wagowego, ale objętość spora. Muszę jednak zauważyć, że w tamtym roku paliłem mieszanką owies jęczmień i popiołu było objętościowo mniej, ale powstawały spieki, ale to chyba od jęczmienia.

A tak wyglada ten popiół:

IMG_20210919_090318.thumb.jpg.11cd8980f187d8644dd6b49a8a820927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest tu kto ?

Mam pytanie co polepszyć w nastawach aby do popielnika nie trafiały niedopalone spieki owsiane? Nie jestvich dużo, ale sie zdarzają

IMG_20210930_104806.thumb.jpg.e91913caa90c3bb90c206a7b1c00ff89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.