Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sekom Skam-P Plus / Premium 7Kw Kto Ma ?


Saper200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przede wszystkim dziękuje z góry za porządne oraz konkretne wytłumaczenie:) Ogólnie zastosowałem się do wszystkich zaleceń ale po godzinie zmieniłem pauze podawania na 45 a przedmuch na 65 a to dlatego że na palenisku zrobiły się straszne spieki z nie do końca spalonym groszkiem oraz troszeczkę za dużo podawało w załczniku zdjęcia z wykresu oraz paleniska.Wykres jest z 4 godzin wstecz nie wiem czemu ale nie widać ikonki

post-69607-0-20532800-1477172766_thumb.jpg

post-69607-0-93416200-1477172768_thumb.jpg

post-69607-0-85462300-1477172771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tym sposobem coś zrobimy

 

Napisz dokładnie jak masz to teraz ustawione

rozumiem,że masz 5sekund podawanie i 45sekund pauza

jak zdjęcie jest z takiej nastawy, to śmiało możesz jeszcze 10sekund mocniej rozciągnąć do 55sekund pauzy, na palniku jest sporo towaru

 

dmuchawę póki co zostaw na 65

 

wg wykresu pokazuje,że nie grzejesz sterownikiem CWU, jego czujnik od bojlera gdzieś sobie dynda luzem (niebieska kreska i w sterze masz grzanie CWU na STOP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się 5 podawanie i 45 pauza oraz 65 dmuchawa co do cwu to nie grzeje bo jeszcze nie mieszkam tam a czujnik nie dynda jest zamieszczony prawidlowo w miejscu na czujnik w bojlerze:) rozumiem że po zastosowaniu zmian dodać wykres i zdjęcie po 4 godzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam więc tak po nocy na poprzednich ustawieniach były jeszcze spieki i trochę przesypanego i nie spalonego groszku w popielniku więc zwiększyłem pauze na 55 reszta bez zmian.Pierwsze zdjęcie to jest po przyjściu do pieca po nocy a następne po zmianie ustawień po 4 godzinach

post-69607-0-21727300-1477252559_thumb.jpg

post-69607-0-14368500-1477252580_thumb.jpg

post-69607-0-49014200-1477252583_thumb.jpg

post-69607-0-61046400-1477252587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak poradziłeś i standardowo wrzucam fotki z 4 godzin po zmianie

post-69607-0-77776700-1477338832_thumb.jpg

post-69607-0-13235100-1477338842_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a nie będzie za nisko? Obecnie mam 55 zadaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kotle nie masz wymogu minimalnej temperatury. Ustawiasz taką jaka Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale sam wiesz że poniżej 50stC opał slabo się spala i smołuje oraz części lotne się nie dopalają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorpion w zabudowie typu piramida ma studzienkę pomiarową pod kopułką w dalszej odległości od króćca zasilania, plus fakt,że mierzymy przez rurkę stalową co daje jakieś 6 do 8st.c przekłamania odnośnie rzeczywistej t.wody w kotle.

 

Przy odbiorze i grzaniu (a tak jest u Ciebie) bez większego problemu możesz zejść z nastawą na sterowniku do ok. 47-48. 

Zjedź chwilowo na nastawę 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tego typu kotłach. Takie atrakcje to w zasypowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pieklorz odnośnie ostatnich ustawień sterownika to musiałem niestety je trochę zmienić ponieważ ostatnio wygasł mi piec i wydaje mi się że właśnie po tych ostatnich zmianach i dzisiaj gdy rozpalałem piec(kocioł) to po rozpaleniu pieca do 50stC niestety piec na tych właśnie ustawieniach nie mógł utrzymać temperatury.Dmuchał dorzucał i tak w kółko a temperatura niestety nie rosła wiec zrobiłem następujące ustawienia no i zaczęło się poprawiać 

post-69607-0-77679300-1477424600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziemy z nastawami ręcznymi na granicy dla danej temp. Spadek t. na zewnątrz może wymagać ciut wyższej mocy. Jak na danych nastawach nie dobije w określonym czasie do zadanej to działa alarm wygaszenia. Możesz go wyłączyć na ikonce jak jesteś pewny stałopalności.

 

Wystarczyło nieco podnieść sam nadmuch, pauzy moim zdaniem już nie musiałeś wydłużać.

 

Samą nastawę temp zrobiłeś na 50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację zrobię tak jak mówisz a nastawa jest 50st.Odnośnie wygaszenia pieca to wnioskuję że mówisz o ikonce brak opału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli jak tak zrobię to wówczas komputer będzie próbował nabić zadaną temperaturę aż do skutku?Poniżej zdjęcie żaru z rana a wykresu nie mam bo śpieszyłem się do pracy i zapomniałem ale dużej fali nie było

post-69607-0-91483000-1477496032_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz ten alarm, to gdyby zgasło - będzie wypychac paliwo do spadku temp. poniżej progu wyłączenia pomp. Mówiąc prościej w dłuższej perspektywie czasu zawali ci węglem popielnik po samą retortę.

 

Czy jest lepiej - to już Ty musisz ocenić patrząc w popielnik i na ilość spalonego towaru przy podobnych warunkach pogodowych i temp. wewnątrz domu

 

jak przewalisz z nadmuchem i będzie za słaby -spadnie część niespalonego paliwa, mocniej się wszystko zabrudzi na czarno

jak przewalisz w druga stronę, tj za mocno, - to spieczesz mocno paliwo i wyprodukujesz duże figurki spieków, jak przekroczą dany wymiar, to po ich złamaniu wewnątrz też będzie niespalone paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem nowy na forum.
Pierwszy sezon kocioł Skam p premium 7kw. Zabudowa szeregowa poniemiecka 80 m2, całość ocieplona, budynek podpiwniczony, w piwnicy 24 stopnie, słabo izolowane rurki. Dwie pompy obiegowe, zbiornik cwu z podwójnym płaszczem. W domu cztery osoby w tym dwie kobietki więc trochę wychlapują. Przy temperaturze -3 na zewnątrz w środku 24 stopnie(wszyscy w domu ciepłolubni) na dobę schodzi ok. 9 kg. groszku, przy niedużej powierzchni całkowitej palę  Retopalem z KWK Piast. 

Podziękowania dla SUSPENSERA za doradzony kociołek, jak na razie tylko sypię raz na dwa tygodnie i co tydzień kuwetka z popiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że kocioł się sprawdza i dziękuję za wpis, bo mało który użytkownik wchodzi na fora i opisuje swoje doświadczenia z użytkowania, a sporo tych kotłów już działa w całym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w tym sezonie zacząłem grzać takim właśnie piecem jak w temacie skam p 7 kw premium z palnikiem BATORY i sterownikiem iryd. nie wiem czy źle jest ustawiony piec czy paliwo jest nie takie jak trzeba. Robią się spieki, które po rozkruszeniu w ręku są drobniutkie. Ale co drugi dzień muszę usuwać popiół bo jest go pełno. Chętnie podpiąłbym się do tego tematu, może jakiś użytkownik pomoże go wyregulować. Chociarz powiem, że sterownik adaptuje się do temperatury. Wydłuża czas podawania paliwa i moc wentylatora. Wg danych technicznych producenta miał spalać około 15 kg na dobę a u mnie jest to około 20-25 kg przy pogodzie tylko z przymrozkami w nocy. Proszę o pomoc doświadczonych "palaczy". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i wychodzę z założenia, że zgodnie z instrukcją i zdjęciami palenisko wklejone na slicon wysokotemp. np. soudal lub CX-80 na 1500st.C

 

Spalanie ok.30kg/24h oznacza osiąganie mocy znamionowej dla paliwa 24MJ - retopal dla przykładu

 

owszem przy prawidłowym doborze dla uzupełnienia strat ciepła izolowanego domu średnio powinno wystarczać ok.15kg takiego węgla, będzie się tak działo, gdy średnie dobowe zapotrzebowanie kręci się w okolicy 3,5kW

 

spieki jak popcorn rozsypujące się w rękach tworzy m.in. retopal, jaret-plus, anmag

czym palisz?

 

Możesz w irydzie na próbę dać w menu kodowym 10 parametr o nazwie Kp na wartość 85 (fabryczna 48)

 

Przyjrzyj się i posiedź trochę w kotłowni, czy Ci np. cwu/bojler nie bruździ.

Masz za pompą ładująca CWU wstawiony zawór zwrotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich  ponownie po dłuższej przerwie :) Z racji że bardzo dużo spraw na głowie nie było kiedy zajrzeć na forum ale do rzeczy mam pytanie do pieklorz chodzi o to że mam problem z ciągłym przesypywaniem nie spalonego eko groszku na prawej tronie paleniska.Nie wiem co mam z tym zrobić próbowałem kilka kombinacji z ustawieniami i mniejsze podawanie i większe i nadmuch itd, ale szczerze to nie daje zbytniego efektu.Być może coś robię źle więc jeżeli możesz poradź coś bo to już zaczyna być denerwujące.Po dwóch dniach palenia to przesypanego węgla jest dwa razy więcej niż popiołu wkurza mnie to strasznie bo to strata energii oraz pieniędzy poniżej wrzucam kilka fotek do ocenienia sytuacji aha i jeszcze jedno czy to dymienie oraz duże ilości skroplonej wody z kosza jest normalne?

post-69607-0-67576700-1485457041_thumb.jpg

post-69607-0-85600800-1485457044_thumb.jpg

post-69607-0-86020100-1485457048_thumb.jpg

post-69607-0-76079400-1485457051_thumb.jpg

post-69607-0-54057500-1485457054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum.

Pierwszy sezon kocioł Skam p premium 7kw. Zabudowa szeregowa poniemiecka 80 m2, całość ocieplona, budynek podpiwniczony, w piwnicy 24 stopnie, słabo izolowane rurki. Dwie pompy obiegowe, zbiornik cwu z podwójnym płaszczem. W domu cztery osoby w tym dwie kobietki więc trochę wychlapują. Przy temperaturze -3 na zewnątrz w środku 24 stopnie(wszyscy w domu ciepłolubni) na dobę schodzi ok. 9 kg. groszku, przy niedużej powierzchni całkowitej palę  Retopalem z KWK Piast. 

Podziękowania dla SUSPENSERA za doradzony kociołek, jak na razie tylko sypię raz na dwa tygodnie i co tydzień kuwetka z popiołem.

Witam jestem pełen podziwu że tak mało spalasz nie wiem jak to robisz bo ja mam podobne parametry do twojego domu i w sumie nawet mniej od ciebie opalam a 19kg na dobę to najmniejsza ilość jaką uzyskałem dodam że na razie nie grzeje cwu a temperatura na piecu 48 stopni.A jaki masz palnik oraz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że mam problem z ciągłym przesypywaniem nie spalonego eko groszku na prawej tronie paleniska

Prawdopodobnie za bogate nastawy i słaby nadmuch. Węgiel nie ma czasu się dopalić. Zmniejszaj czas podawania o 1s i obserwuj co się będzie działo. Jak kopiec będzie się zapadał to wróć o 1s i zacznij wydłużać czas przerwy o 1-2s aż dojdziesz do optymalnych nastaw. Zwiększ też nadmuch o kilka "oczek" aż do momentu aż zacznie mocno się spiekać. Wtedy zmniejsz o 2-4 oczka.

 

Nie wiem co mam z tym zrobić próbowałem kilka kombinacji z ustawieniami i mniejsze podawanie i większe i nadmuch itd, ale szczerze to nie daje zbytniego efektu.

Zmieniaj tylko jeden parametr na raz i przed każdą kolejną zmianą odczekaj z pół dnia.

 

czy to dymienie[...] z kosza jest normalne?

Normalnie. Przed otwarciem pokrywy zatrzymaj wentylator nie będzie dymić.

 

 

[...] oraz duże ilości skroplonej wody z kosza jest normalne

Palisz zbyt mokrym węglem. Wysusz go przed wrzuceniem do zasobnika, bo zajedziesz kosz i podajnik. Ewentualnie dorób dosuszanie jak nie posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.