Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupiłem Zardzewiałe Rury. Pytnie Do Doświadczonych Instalatorów.


glinaD

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Wiem, że czarne rury łatwo rdzewieją i trudno je utrzymać w stanie idealnym. Jednak ja teraz jak będę chciał je zabezpieczyć od korozji od zewnątrz, po wykonaniu instalacji, będę je musiał najpierw odrdzewić. I rodzi się pytanie, bo nie chcę być upierdliwy wobec sprzedawcy. Czy to jest normalne, że podczas wykonawstwa instalacji co ze stali trzeba zmagać się ze rdzą?. Czy mam prawo do domagania się stali w miarę wolnej od rdzy. A jeśli już jest zardzewiała, to prosić o jakąś obniżkę, która zrekompensuje moje wysiłki by oczyścić rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kupiłes rury nowe to powinny przyjsc tłuste ktore i tak trzeba wystawić na zewnatrz aby troszeczke zardzewiały wtedy tylko czyscisz rozpuszczalnikiem i malujesz podkładem

natomiast jesli przyszły juz mocno zardzewiałe to zrob foto to sie oceni czy to wada czy jeszcze zaleta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Wobec powyższego przystąpię niedługo do arcytrudnego zadania, wykonania w zasadzie samodzielnie kotłowni. Jak się uda i będzie działać to pochwalę się. Na razie jeszcze przede mną tynki i glazura w kotłowni, oraz wylanie podłogi. Później biorę się za hydraulikę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.