Skocz do zawartości
IGNOROWANY

By Palenie Bez Dymu Stało Się Normą - Petycja Do Ministra Środowiska


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

  A ja się boję, że minister poprosi o opinię uczonych panów doktorów z wiadomego instytutu,  a ci wydadzą opinię typu, jeżeli palenie węglem to tylko w kotłach podajnikowych i najlepiej w 5-tej klasie czystości potwierdzonej odpowiednim glejtem, który jak tu się już niejednokrotnie przekonaliśmy nadaje się jedynie w najlepszym przypadku na podpałkę o innym bardziej właściwym zastosowaniu już nie wspomnę...   Chciałbym się mylić ale pewnie tak się to skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bo zdecydowana większość tych co palą, tak jak palą czyli brudno nigdy nigdzie nawet nie słyszało o tym, że można inaczej. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek w telewizji zobaczył chociaż dwie minuty rzetelnego materiału na ten temat. Przeważnie są jakieś migawki powtarzajace banały, na wszelki wypadek poprawne politycznie czy też "ekoogicznie" i tyle. Podobnie większość tych nieświadomych nie wierzy, że może kiedyś być coś takiego jak całkowity zakaz stosowania paliw stałych w domowych kotłowniach... Stąd odzew jest taki jaki jest. Szum powstanie jak będzie już za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  A ja się boję, że minister poprosi o opinię uczonych panów doktorów z wiadomego instytutu,  a ci wydadzą opinię typu, jeżeli palenie węglem to tylko w kotłach podajnikowych i najlepiej w 5-tej klasie czystości potwierdzonej odpowiednim glejtem, który jak tu się już niejednokrotnie przekonaliśmy nadaje się jedynie w najlepszym przypadku na podpałkę o innym bardziej właściwym zastosowaniu już nie wspomnę...   Chciałbym się mylić ale pewnie tak się to skończy.

Na pewno do 2020r tak będzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bo zdecydowana większość tych co palą, tak jak palą czyli brudno nigdy nigdzie nawet nie słyszało o tym, że można inaczej. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek w telewizji zobaczył chociaż dwie minuty rzetelnego materiału na ten temat. Przeważnie są jakieś migawki powtarzajace banały, na wszelki wypadek poprawne politycznie czy też "ekoogicznie" i tyle. Podobnie większość tych nieświadomych nie wierzy, że może kiedyś być coś takiego jak całkowity zakaz stosowania paliw stałych w domowych kotłowniach... Stąd odzew jest taki jaki jest. Szum powstanie jak będzie już za późno

Bo nic się nie robi w naszym kraju aby do tego się odpowiednio przygotować.Wystarczy poczytać jak to robione jest w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety petycja kolegi @Juzefa ma charakter życzeniowy

W zasadzie to zamierzone. Ten papier nie ma być rozwiązaniem problemu, a bardziej balonem próbnym, by w ogóle spróbować wyciągnąć temat na światło dzienne i wybadać reakcję MŚ.

 

A ja się boję, że minister poprosi o opinię uczonych panów doktorów z wiadomego instytutu,  a ci wydadzą opinię typu, jeżeli palenie węglem to tylko w kotłach podajnikowych i najlepiej w 5-tej klasie czystości potwierdzonej odpowiednim glejtem

Niekoniecznie musi być kocioł 5. klasy :) Mamy opinie, że można zmodernizować kopciucha do palenia od góry :) Wystarczy dołożyć nadmuch i sterownik, przeprowadzić badania energetyczno-emisyjne w kotłowni Kowalskiego, wystawić zalecenia co do eksploatacji i stosowania węgla "dobrej jakości" - tak że koszt całości min. 10k/kotłownię + rzecz jasna honorarium dla eksperta. Można? Można! :)

 

Moim zdaniem to już się skończyło. 480...

625 i rośnie. Nadziei na 1000 jeszcze nie porzuciłem, to takie minimum przyzwoitości, myślę. 5000 było od czapy ustawione.

Ale jednak coś człowieka skręca od środka jak widzi, że za uchwałami antysmogowymi potrafi się na zawołanie podpisać parę tysięcy ludzi, a ci, na których w ten sposób ostrzy się topór, dowiedzą się o wszystkim dopiero jak on im świśnie koło ucha.

Tylko, że to nie powinno dziwić. Walka ze smogiem jest pociągającym tematem, do którego myślę łatwo przekonać każdego, kto nie ma problemów finansowych z ogrzaniem domu, za to na ulicy musi wdychać ten syf. Do tego ci umowni weganie i cykliści są jakoś tam zorganizowani i ideologicznie zmotywowani. A weź tu człowiekowi wytłumacz, że prosto da się palić bez dymu. To jakby zbierać poparcie dla postulatu obowiązkowego smarowania chleba masłem od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juzef. Szanowny Panie, Pan mnie prowokuje. Przeczytałem Pańską petycję, z której wynika, że oczekuje Pan spopularyzowania swojego poralu. Otóż, mimo szczytnego celu, na treść tego portalu składają się mądrości zdobyte metodą kopiuj - wklej. Reszta, nawet przyjmując, że są to "literówki", to mnóstwo błędów ortograficznych i merytorycznych, których jako specjalista, rzecznik - samozwaniec zwolenników ekologicznego ogrzewania się węglem, nie potrafi Pan właściwie opracować. Przemilcza Pan autorstwo, rolę, osiągnięcia i pracę takich społeczników jak @ LastRico, @Dikij Pietia, @Jurgonka,... Nie zjednał Pan sobie do współpracy inżyniera @ Zawijana, ani innych rzeczywiście kompetentnych forumowiczów jak @Sambor, @Guitar, i innych, którzy się tu udzielają. Zamierza Pan wydać książkę!!! To będzie przykład grafomanii i megalomanii. Już dzisiaj wystawia Pan pierś na medale, jutro będzie Pan jedynym ojcem ekologicznego spalania węgla. Na swoim poratu demonstruje Pan reklamę PerEko z kotłem "górniakiem" zaopatrzonym w dmuchawę ze sterownikiem do palenia "od góry" !?!?!? Teraz do rzeczy,... O segregacji śmieci mówiło się od lat i ,.... przez wszystkie te lata, nic. Dopiero wdrożenie urzędowo-nakazowego systemu przyniosło znaczący skutek. Prawie każdy palacz w przydomowej kotłowni posiada samochód. Czy bez egzaminów na prawo jazdy, przeglądów technicznych pojazdów istniałaby komunikacja? Oczywiście, że tak. Nie wszyscy by się pozabijali, no może byłby burdel i to już przy zakupie jeżdżącego nowego złomu. Takiego nowego złomu i takiego braku zasad użytkowania kotłów CO właśnie doświadczamy. Nie życzę sobie, aby Pan był moim przedstawicielem na jakimkolwiek forum, w jakiejkolwiek dziedzinie,... Petycja do ministra jest potrzebna. Węgiel to zło konieczne, które należy ucywilizować,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć przynajmniej minimalne prawo do wyrażenia opinii, kilka razy się zawziąłem, co prawda z problemami przy rozpalaniu, i paliłem od góry.

Efektów o których często czytam na forach i na których mnie przede wszystkim zależy, czyli znacząco dłuższej palności, jak i wyraźnie wyższej sprawności

w stosunku do sposobu codziennie stosowanego, nie uzyskałem, reszta atutów tej metody wymyka się moim możliwościom pomiarowym.

Nie mam najmniejszych złudzeń, iż moje doświadczenie będące wynikiem obserwacji jednego, takiego sobie kotła, pracującego na podstawie jakiegoś  

amatorskiego nie zweryfikowanego algorytmu, jest bez znaczenia, metodę GS wspierają rzesze użytkowników, codziennie doświadczających, przekonanych i zadowolonych.

Czyli co, podpis i po dychu na badania, 1500 - zadowolonych i wątpiących i będzie się nad czym się pochylić.

Może się okaże, jeżeli z tych badań poza brakiem dymu, wyjdą jeszcze inne pozytywne dane, że warto nawet takim malkontentom jak ja, do czasu wymiany kotła na podajnikowy,

poddać się rygorom metody.

Bo na ten czas to ona  jest dla mnie troszkę upierdliwa w stosowaniu, ale dla dobra ogółu  trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczekuje Pan spopularyzowania swojego portalu

Bynajmniej. Popularności mu nie brakuje. Oczekuję, że wzorem krajów w petycji wymienionych, pojawi się oficjalne "błogosławieństwo" dla różnych metod poprawy efektywności i obniżenia emisji z istniejących instalacji grzewczych.

 

mnóstwo błędów [...] merytorycznych

O ile tu się mogę zgodzić, bo wytrawniejszy ode mnie szpec na pewno coś znajdzie (aczkolwiek nie przypuszczam, by były to błędy istotne dla kogoś, kto szuka odpowiedzi na pytanie "jak palić", a nie chce na podstawie tych informacji otwierać przewód doktorski)...

 

ortograficznych

... to z tym nigdy większych problemów nie miałem. Jednak w przypadku obu rodzajów błędów jestem otwarty na wytykanie mi ich na przykładach.

 

rzecznik - samozwaniec zwolenników ekologicznego ogrzewania się węglem

Są jacyś inni chętni? Mamy wolny rynek w tym względzie.

 

Zamierza Pan wydać książkę!!! To będzie przykład grafomanii i megalomanii.

Jeśli to to powstanie, to będzie za grube, by nazwać to ulotką, broszurą czy folderem. Beletrystyka to nie będzie na pewno. Ale skąd posądzenie o megalomanię? To jakaś sztuka i prestiż napisać długi tekst?

 

Pan mnie prowokuje

Mam wrażenie, że z wzajemnością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, gratuluję "nieprzemakalności". Niestety Pan "perhydroli" ( to nie wulgaryzm), ponieważ całe "Czyste ogrzewanie " można określić jednym słowem : oksymoron, a to oznacza: jest Pan "za a nawet przeciw". To co Pan propaguje ekologicznego, to spalanie górne, które jak sama idea nakazuje, można uskuteczniać w kotłach typu górniak. Czytelnik rozumie, że tylko górniaki są ekologiczne. Akceptuje Pan górniaka z dmuchawą. W całym portalu ani w innych wypowiedziach, nie podał Pan choćby jednego wyróżnika w konstrukcji dobrego górniaka. Pisze Pan; "nie wstawiaj do nowego domu śmieciucha". Czym różni się śmieciuch od górniaka? Co wyróżnia dolniaka złego od dobrego? Ja myślę że tylko fakt zamieszczenia reklamy w Pańskim portalu. Na razie są dwaj producenci. Czy jedna z tych firm świadoma ekologii i poprawnej konstrukcji zaprzestała produkcji i sprzedaży górno-dolnych kotłów? Może chociaż po rozmowach z Panem, dokonała istotnych poprawek w konstrukcji? Mam pewność, że nie. Proszę wskazać nam cytaty z tymi istotnymi wiadomościami. Co do sposobu prowadzenia portalu. Prowadzenie poratu to dziennikarstwo i obowiązuje tu, jeśli nie pisane to tożsame z pisanym prawem prasowym, zachowanie. Należy podawać autorów , źródła informacji, przywoływać autorytety. No chyba, że się samemu jest autorytem. A jest Pan? W jakiej dziedzinie? Bez skrępowania, prowadząc własny portal, wypowiada się i reklamuje zarazem na Info-Ogrzewanie i Muratorze. Czy to jest grzecznie przemilczać oba te Fora na własnym? Zwłaszcza, że dopiero tu, nie u Pana, można doszukać się co i jak. Jako REDAKTOR NACZELNY jednoosobowej redakcji odpowiada Pan za wszystko, za literówki też. A tak na dowód, że coś Pan "kuma". Proszę podać najistotniejszy element konstrukcji dobrego górniaka, okazać badania laboratoryjne górniaków uwzględniające poprawne górne spalanie obu propagowanych przez Pana producentów. Ciekawi mnie też co Pan rozumie przez paliwa kwalifikowane? Palnik Wery dla dolniaków posiada na YT taką video relację badania, nieformalne ale wymowne. Bezdymne spalanie nie oznacza, nie zawsze, czystego spalania. Prądu elektrycznego nie widać, a zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 . A tak na dowód, że coś Pan "kuma". Proszę podać najistotniejszy element konstrukcji dobrego górniaka, okazać badania laboratoryjne górniaków uwzględniające poprawne górne spalanie obu propagowanych przez Pana producentów.  

A mnie ciekawi czy własciciele tych "firm" wiedzą ,co ich pracownicy wypisują w instrukcjach .I czy robią to za ich zgodą.Mniemam ze kolega Juzef poinformował ich że istnieje norma która jednoznacznie podaje w jaki sposób należy palić w kotłach GS, i że ta norma ich też obowiązuje. No chyba ze kolega Juzef nie zna tej normy.To moze zna wyniki badania tych kotłow rozpalanych od góry?.No tak kolega Juzef takich badań nie posiada.Może kolega Juzef dorobił się już przynajmniej analizatora spalin , lub chociaż pożyczył takowy od zaprzyjażnionych producentów.Ciekawa by była ta analiza ,zwłaszcza gdy kocioł pracuje w podtrzymaniu. Kolega Juzef wie ze na forum są koledzy którzy posiadają analizatory ,czy poprosił ich o taka analizę?Jestem na 100% pewny ze odpowiedz jaką by uzyskał to taka"górniaki zdelegalizować"

Drogi defie ,kolega Juzef to młody człowiek jemu się chce i "orze jak może "- a jak może to wiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ def

czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/

 

Chyba czytałeś "po łebkach", albo zupełnie inny portal, bo w bardzo wielu miejscach są podane źródła. Na przykład: czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/

@ henryk1953

czym jest norma i zgodne z nią badanie a czym rzeczywistość, ostatnio prawie każdy czytelnik tego forum miał okazję się przekonać.

Może Ty dla odmiany pokażesz wynik analizy pracy kotła odpalonego wg normy i w podtrzymaniu, jak to nazwałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Forumowicze a może tak pomóc koledze Józefowi zgłaszając swoje uwagi, widać, że krytyki się nie boi, byle konstruktywnej.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ def

czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/

 

Chyba czytałeś "po łebkach", albo zupełnie inny portal, bo w bardzo wielu miejscach są podane źródła. Na przykład: czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/

@ henryk1953

czym jest norma i zgodne z nią badanie a czym rzeczywistość, ostatnio prawie każdy czytelnik tego forum miał okazję się przekonać.

Może Ty dla osdmiany pokażesz wynik analizy pracy kotła odpalonego wg normy i w podtrzymaniu, jak to nazwałeś.

Normy jakie musi spelniać kocioł odpalany od dołu  są podane.Znasz takie normy dla kotla GS odpalanego od góry?

Kotly GS  powinny pracować z mocą nominalną i najlepiej z buforem .W dobie dmuchaw i sterowników  kotly te mogą pracować w podtrzymaniu. Dlatego te kotły powinny być już dawno wycofane z produkcji,i to obojętnie jak rozpalane.

Kocioł rozpalony od góry zgodnie z normą na mocy znamionowej będzie spalał nieprawidłowo.O tym przekonał się kolega Juzef będąc w PER-EKO ,rozpalił w kotle od góry w kotle się fajnie paliło  do czasu jak mu skrecili ciąg z 35 do 20 a taki jest wymagany maksymalny ciąg  do tej mocy kotła w którym palili.

Jak to spalanie wyglądało ,to moze kolega Jauzef ci opowie.Koledzy chcecie prawidłowo spalać w góorniakach od góry ,to zamontujcie w nich 

odpowiedniej mocy palniki.Tyle i aż tyle Dla takich kotłów są normy , i to jakie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEd,... nick @Juzef jest tylko nick' iem, nasz kolega ma inaczej na imię. Co do pomocy, to już kiedyś w bardzo podobnej sytuacji próbwałem z nim współpracować i proponowałem konsultacje z forumowiczami o wysokich kompetencjach. Znaleźli się na liście prawie wszyscy, których wymieniłem tu wcześniej. Z mojego wypracowania @Juzef wybrał tylko tytuł: " pogodzić węgiel z ekologią" a jakość treści nie wskazywała na udział kogokolwiek. Uważam, że nie można legitymizować inicjatyw @Juzefa, ponieważ oprócz haseł w dobrej wierze, nie potrafi niczego uzasadnić ani dokonywać właściwych wyborów. @Henryk1953, wszyscy pozorują naukę, pozorują pracę i wciskają nam kit. Świadomie, nieświadomie, w dobrej wierze, dla zysków, ambicji,... wszyscy jadą "bez trzymanki", bo mogą. Nit ich nie weryfikuje,... Uważm, że przejście od palenia węglem do ekologicznego ogrzewania powinno odbywać się ewolucyjnie, a nie od burzenia domów ze śmieciuchem w kotłowni. Ewolucję należy zacząć od wymyślenia skutecznego systemu do wprowadzenia. Palenie górne w górniakach powinno być częścią tej ewolucji. Zapominamy, że ogromna ilość mieszkań komunalnych posiada piece i kozy a te w truciu nie ustępują kotłom a ich konstrukcji prawdopodobnie nie da się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy jakie musi spelniać kocioł odpalany od dołu są podane.Znasz takie normy dla kotla GS odpalanego od góry?

 

Nie ma takich norm? To może i lepiej... Jeszcze by ktoś badania jakie zrobił, jak w RPA... A tak ni ma normy, ni ma jak i do czego się odnieść.

Kotly GS powinny pracować z mocą nominalną i najlepiej z buforem .W dobie dmuchaw i sterowników kotly te mogą pracować w podtrzymaniu. Dlatego te kotły powinny być już dawno wycofane z produkcji,i to obojętnie jak rozpalane.

Tak napisane jest w normach, że powinny?

Zdefiniuj "pracować w podtrzymaniu" i dlaczego to zależy od użycia dmuchawy i sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEd,... nick @Juzef jest tylko nick' iem, nasz kolega ma inaczej na imię. Co do pomocy, to już kiedyś w bardzo podobnej sytuacji próbwałem z nim współpracować i proponowałem konsultacje z forumowiczami o wysokich kompetencjach. Znaleźli się na liście prawie wszyscy, których wymieniłem tu wcześniej. Z mojego wypracowania @Juzef wybrał tylko tytuł: " pogodzić węgiel z ekologią" a jakość treści nie wskazywała na udział kogokolwiek. Uważam, że nie można legitymizować inicjatyw @Juzefa, ponieważ oprócz haseł w dobrej wierze, nie potrafi niczego uzasadnić ani dokonywać właściwych wyborów. @Henryk1953, wszyscy pozorują naukę, pozorują pracę i wciskają nam kit. Świadomie, nieświadomie, w dobrej wierze, dla zysków, ambicji,... wszyscy jadą "bez trzymanki", bo mogą. Nit ich nie weryfikuje,... Uważm, że przejście od palenia węglem do ekologicznego ogrzewania powinno odbywać się ewolucyjnie, a nie od burzenia domów ze śmieciuchem w kotłowni. Ewolucję należy zacząć od wymyślenia skutecznego systemu do wprowadzenia. Palenie górne w górniakach powinno być częścią tej ewolucji. Zapominamy, że ogromna ilość mieszkań komunalnych posiada piece i kozy a te w truciu nie ustępują kotłom a ich konstrukcji prawdopodobnie nie da się poprawić.

Każdy w dzisiejszych czasach może prowadzić taką stronę jak Juzef. Jeżeli tego nie robi bo nie umie, nie ma czasu i 100 innych powodów to może mieć pretensje tylko do siebie samego. Autor własnej strony wybiera to co go interesuje i nie dziwię się, że tak robi Juzef.  

Załóż Def własną stronę i będziesz robił wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na Info-ogrzewanie a nie u @Juzefa. Tutaj nasz kolega wystawił się na ocenę, bo to jest forum. Moja ocena jest negatywna. Postawiłem proste pytania. Zestawiłem ,w ramach dowodu, niektóre autorskie sformułowania naszego kolegi i jak do tej pory ciągle nikt mi nie udowodnił, że same sobie nie przeczą. Ja również, jak większość tutaj, w sprawach ogrzewnictwa jestem amatorem, ale na petycjach, kontaktach z urzędami się nieźle znam. Nie zarzucam koledze złej woli, nie nawołuję do bojkotu jego portalu. Próbuję uświadomić Wam, że to nie jest ten sposób, nie ta forma,.... Niektórzy z was bronią @Juzefa a ja bronię ministra choć nie wiem kim on jest, przed bełkotem, na który z urzędu minister powinien odpowiedzieć. Czyj czas jest cenniejszy? Kto wprowadza zamęt w głowach osób nie orientujących się w dziedzinie ogrzewnictwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich petycji skierowanych na ręce ministrów, ministerstw, na pewno było już sporo.

 

Ci bardziej zorganizowani, np. Producenci Niskoemisyjnych Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe, nie tylko piszą petycje, ale także zabiegają o spotkania z ministrami.

Po takich spotkaniach piszą podsumowania, a w nich uwagi i propozycje np. http://www.pie.pl/materialy/_upload/Pismo_PIE_Min.pdf

 

Tylko to wszystko gdzieś się rozmywa, rozprasza, ginie.

A czas biegnie nieubłaganie. 

 

 

ps.

Niedawna konferencja Katowice, 28 styczeń 2016r 

 „Paliwa stałe w programach PONE w świetle tzw. Ustawy antysmogowej”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.