Skocz do zawartości
IGNOROWANY

By Palenie Bez Dymu Stało Się Normą - Petycja Do Ministra Środowiska


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do podpisania petycji do Ministra Środowiska, w której wnioskuję o "odtajnienie" wiedzy o sposobach czystego spalania węgla i drewna:

 

http://zmienmy.to/petycja/chcemy-by-polacy-dowiedzieli-sie-jak-palic-w-piecach-bez-dymu/

 

W wielu cywilizowanych krajach (Szwajcaria, Niemcy, USA, Kanada) informacje o prawidłowym paleniu w piecach są rozpowszechniane przez lokalne jak i centralne urzędy odpowiedzialne za stan środowiska. A w Polsce jedyne co mają mi do zaproponowania to kredyt/dotacja na droższe źródło ciepła. Na gwałt potrzebujemy poprawy jakości powietrza właściwie w całym kraju, a kompletnie nie stosuje się środków, które - zgodnie z dostępnymi badaniami - mogą od zaraz obniżyć emisję pyłów z istniejących kotłów i pieców o ok. połowę.

 

Algortym jest prosty: samemu podpisać, przekazać komu się da. Im nas więcej, tym lepiej! A jest nas przecież więcej, ale jeśli będziemy siedzieć cicho, to pewnego dnia, jak w Krakowie, mniejszość "wege-cyklistów" przeforsuje swoje racje za nasze pieniądze.

 

Tylko mi tu nie biadolić, jak to nic nie da, że to nie ma sensu itd. W zeszłym roku weszło nowe prawo o petycjach w myśl którego urząd musi odpowiedzieć na takie pismo. Jakakolwiek ta odpowiedź nie będzie, zyskamy wyjaśnienie sytuacji i nieco rozgłosu.

 

Tyle. Dziękuję za współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor puszcza odrośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor tu nie chodzi o wycinanie puszczy tylko o ratowanie puszczy. Nie idź tą drogą i nie popieraj pseudo ekologów. Dzięki ich ochronie w tej puszczy są juź setki ha martwego lasu. W obecnych czasach ochrona ma być czynna a nie bierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skoro mamy publiczną telewizję, to chyba mogliby z 10 minut dziennie poświęcić na popularyzowanie racjonalnego sposobu wykorzystania paliw.  Tyle czasu zajmują im programy o niczym a na ważne sprawy nie ma miejsca. Ja popieram inicjatywę i oczywiście podpisałem. Kropla drąży skałę...

 Edit. Jedyne co mnie męczy, to kogo ewentualnie zatrudnili by do oświecania mas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja podpisałem, chociaż zupełnie nie podoba mi się pomysł palenia od góry, ta kulawa proteza dolnego spalania.

 

Bez porządnych, tanich, łatwych w obsłudze, czysto spalających kotłów dolnego spalania nie ma mowy o naprawieniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak moje włosy na głowie - za pomocą cudownego środka na porost puszcz i światłym działaniom pewnego prezesa.  :D

witam

Jestem nowy na tym forum ale troszkę mnie strzyka jak czytam takie fobiczne bzdury. Pozwól że ci wyjaśnię pokrótce puszczański  "problem". W 2011-12 przez Puszczę przeszły wichury łamiąc i powalając ok 5 tyś m3 drewna świerkowego (głównie), na sztuki to min 5 tyś drzew. Świerk jest żywicielem małego owada: kornika drukarza, groźnego szkodnika mającego skłonność do szybkiej gradacji, niedawno miały ochotę "zjeść" Beskidy, aktualnie próbują zjeść okolice Prudnika. Kilka- kilkanaście samic zasiedlając JEDNO drzewo "produkuje" korniki które są w stanie opanować w następnej turze +- TRZYDZIEŚCI kolejnych drzew. Z tych trzydziestu masz następne 900, dalej 2700, dalej 81000 itd. Najpierw zasiedla drzewa osłabione bo drzewo zdrowe się broni zalewając chodniki żywicą ale tylko w ograniczonym zakresie. Jedyne skuteczne "lekarstwo" to przerwać ten łańcuch rozrodu na etapie żeru młodocianych larw. W odpowiednim terminie należy znaleźć zasiedlone drzewo, ściąć je, okorować, korę spalić lub wywieźć nieokorowane drewno na min 1,5 km od najbliższego lasu bo tyle dorosły kornik może przelecieć. Larwa kornika żywi się łykiem, świerk z przerwanym- zjedzonym łykiem ZDYCHA! Wracając do wichury: "ekolodzy" przy wsparciu POprzedniego ministra Gawlika stwierdzili że Puszcza SAMA SIĘ OBRONI i z kornikiem NIE będziemy walczyli. Jak masz szansę zauważyć było to mylne założenie. Stawką w tej "grze" nawiedzonych jest CAŁA POPULACJA świerka w Puszczy dotyczy to zwłaszcza obszarów po szabrze angielskim w międzywojniu 5 mln m3 drewna.  Szybko zatarto "ślady" sadząc najrentowniejszy ale zgoła nie puszczański gatunek: świerka dlatego jest słabszy. Zaznaczę że OBOWIĄZUJĄCA Ustawa o Lasach obliguje leśników tych "rzeźników leśnych" do ZACHOWANIA TRWAŁOŚCI LASU. WG Ustawy obecna gradacja powinna skutkować wszczęciem wobec NICH postępowania prokuratorskiego!!! Polskie leśnictwo przez fachowców uznawane za WZORCOWE ma w Ustawie zapisane trzy funkcje: EKOLOGICZNE PRODUKCYJNE I SPOŁECZNE. Z zasady leśnicy wycinają max 60% tego co przyrasta aby leśne zasoby ROSŁY. I rosną!! Inne państwa skupiają się na funkcji ekonomicznej- produkcyjnej. Może zamieszkaj na terenie martwej Puszczy? Co z ludźmi TAM mieszkającymi i żyjącymi w symbiozie z Puszczą? Przyjmiesz ich pod swój dach? Trochę zwiedziłem Włochy, za Cesarstwa Rzymskiego rosły tam piękne lasy wycięte na potrzeby ludzi. Naturalna sukcesja trwa tam już ponad TYSIĄC lat i bez pomocy człowieka lasy pierwotne TAM nie wrócą!! Chcę Ci uświadomić nasz OBOWIĄZEK aktywnej ochrony lasu i zachowania ich dla naszych dzieci. Tzw "naturalna" sukcesja lasu na puszczańskich terenach poświerczynowych to będą SETKI LAT. Najpierw wchodzą gatunki lekkie, wiatropylne typu osika, brzoza i takie, jeżeli w ogóle, będą drzewostany przez najbliższe STO lat. "Ekolodzy" płaczą nad ściętym drzewem nie widząc że siedzą w drewnianym domku na drewnianym bujanym fotelu i grzeją się przy kominku czytając dobrą książkę. Las trochę jak zboże: wzrasta, dojrzewa i jeżeli człowiek ma mieć z niego pożytek wycina go umożliwiając rozwój następnego pokolenia. Okrzyczany dzięcioł trójpalczasty zdechnie wraz z rozpadem ostatniego martwego świerka już za parę lat. Tego chcesz? Szyszko jako JEDYNY minister stara się wyważyć wszystkie racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za współpracę! Pękła granica 500 podpisów!

Rozumiem Wasze wątpliwości co do ewentualnej skuteczności tego świstka, ale nawet jakby poszedł jak kamień w wodę (co nie powinno mieć miejsca, bo przypomnę, że urząd musi na petycję odpowiedzieć), to przy okazji nakręca się rozgłos, który jest bezcenny. Tylko na fb informacja dotarła do 70 tys. ludzi.

 

Żeby nie było, że tylko alarmy smogowe pączkują, oto rozpoczęła działalność ekipa "Podhale bez dymu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Tylu was tu dziennie zagląda a głosów ledwo 570 zmobilizujcie się!

 

 

RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... niestety pteycja kolegi @Juzefa ma charakter życzeniowy. Minister, jak na polityka przystało, nie jest od szukania rozwiązań. "Ón" może podjąć jakąś decyzję z kilku podanych "ónemu" na tacy propozycji. Podjęcie decyzji i tak bywa niekoniecznie racjonalnie,.... Bo jak w "rurze jest dziura, to woda musi się lać" i "cza" wyłączyć wodę. Żeby zrobić dziecko, trzeba zdjąć majtki. Zróbcie "biznes plan" zawierający opis istoty problemu (bardzo krótko), możliwości naprawczych działań (obrazowo, bo to będą czytać ignoranci), sposoby kontrolowania palczy i dyscyplinowania już istniejących instytucji, żeby było taniej. Minister i @Juzef dostaną po medalu a my jeszcze trochę popalimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.