Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oep 16Kw Porady


Kazikowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie.

 

Kociołek zainstalowany 16kW

od 3dni grzeje na razie podłogówką przed kładzeniem płytek. na razie dostępu do neta nie mam przy kotle.

mam kilka pytań dotyczących obsługi kotła z tego co zauważyłem to kopczyk jest poniżej palnika, jak faktycznie ma wyglądać? jakie ustawienia wprowadzić ? pale groszkiem z wesołej.

na jakiej wysokości ma być deflektor ? są dwa poziomy, blisko palnika czy wyżej ? jaki jest tego wpływ?

zrobie kilka zdjec kotlowni i prosilbym o rady czy cos nalezaloby pozmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burner to nie jest taki "zwykly" palnik ;). Kopczyk nie jest wymagany. Żar równo z korona palnika i będzie git. Jeśli jednak jest niżej daj korekte dmuchawy o -1. I zobaczysz. Jeśli pojawi się sadza wrócisz do poprzednich ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deflektor wyżej. Teraz dopiero doczytałem. Wesoła. Daj na -8. Skocz do sąsiada po szufelke popiołu i przykryj zar. Nie bedzie sie tak wypalac i powinien sie wtedy odbudowac. Troche trudno powiedzieć czy może jeszcze podtrzymanie tutaj nie bruździ, ale bez wglądu to wróżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2013 spaliłem z 1t. z zakupipnych 2 i było tak samo. ale po kilku dniach już było ok. Ja recznie podnosiłem kopczyk i sypałem na palnik popiół którego były znikome ilości. to był b.dobry opał ale cenowo przegrał z miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie.

Przecież na górze palnika zbiera się popiół i dopiero potem przez burty palnika spada do popielnika. Co się u Ciebie dzieje z tym popiołem (skoro widać otwory nadmuchowe)? Znika? Jest taki lekki, że go wywiewa? Co?

Gdybyś kiedykolwiek widział pracę tych kotłów (palników) poza labo to nie zadawałbyś takich banalnych pytań tylko od razu byś poradził co zrobić tyle,że to trzeba wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka fotek zrobionych dzisiaj, sadza i popiół na zdjeciach to od odpalenia we wtorek, załadowałem ok. 125kg, prawie wszystko spalone.

Mam jeszcze pytanie odnośnie temperatury spalin. Dzisiaj wiał dość mocny wiatr i co zaobserwowałem to, że po dobiciu do zadanej temp. spaliny wynosiły ze 130st wentylator wyłączony ale silny wiatr powodował, że w ok 10min temp. spadła do 70 i dalej leciała. czy należałoby temu coś zaradzić? komin ceramiczny 18x18 ok 8m, połączenie do komina bez szybra.

Może zastosować jakąś klape, przysłone na wentylator ?

Co do zdjec kotłowni czy nalezaloby cos pozmieniac, czy jest dobrze poskładane ? w razie czego dorzuce wiecej fotek.

post-64505-0-11627100-1454194216_thumb.jpg

post-64505-0-45121700-1454194217_thumb.jpg

post-64505-0-34791500-1454194219_thumb.jpg

post-64505-0-83179000-1454194221_thumb.jpg

post-64505-0-21336900-1454194224_thumb.jpg

post-64505-0-79732500-1454194225_thumb.jpg

post-64505-0-72293300-1454194227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kłopot ze zbyt wysokim ciągiem polecam Tobie zakup i montaż takiego urządzenia:

 

1. Wersja montowana do wyczystki kominowej

http://www.darco.com.pl/oferta-produktowa/art,498,regulator-ciagu-rcw-do-wyczystki.html

 

jak masz wyczystkę kominowa w innym pomieszczeniu, to wówczas alternatywnie model na rurę kominową, coś takiego:

http://www.darco.com.pl/oferta-produktowa/art,553,rcr-regulator-ciagu-wersja-na-rure.html

 

link do filmiku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zbyt wysoki ciąg łatwo sprawdzić. Wystarczy uchylić na jeden dzień wyczystke. Oczywiście wiąże się to z ryzykiem cofki, ale to raczej nie przy takiej pogodzie jak teraz. A krater w palniku rzeczywiście przedni. A kocioł się odstawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energotop,jezeli masz na mysli czy przechodzi w tryb podtrzymania to tak.brat pali tym samym opalem z wesolej tyle ze w termotech eko duo (chyba) i kopczyk ma tyle ze ma duzo spiekow ze wzgledu na ustawienia a u mnie jest popiolek w popielniku:)

Poradzcie prosze co pozmieniac. Podepne laptopa i zrobie zrzut wykresow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przechodzi to ile stoi w podtrzymaniu. Domyślnie podtrzymanie ustawione jest na 40 minut. Wiec jeśli na długo się odstawia to wtedy może się zapadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.