Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabsze Ogrzewanie Podłogowe Na Górze


MikiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w zeszłym roku miałem problem z ogrzewaniem podłogowym tzn. był zamontowany zbyt mały zawór 3D z termostatem. Zawór został wymieniony na Womix już o odpowiedniej wielkości i manualny żeby można było zamontować sterownik pogodowy, ale z górą w dalszym ciągu jest problem. Na belce mam zamontowanych kilka przepływomierzy i w dwóch pomieszczeniach nie jestem w stanie osiągnąć przepływów ponad 1,5 litra, a są to pokoje z panelami na podłodze i jest w nich trochę chłodniej. Czy jest możliwe żeby pompa była za słaba zamontowana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parterze już skręciłem, wprawdzie nie mam przepływomierzy więc nie wiem jakie są ale są poodkręcane maksymalnie jeden obrót.

Rury tak na oko 1 cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie teraz dokładnie i prawie wszystkie zawory na dole są otwarte na 1/4 obrotu, poza łazienką i wiatrołapem - 1 obrót, więc za bardzo nie mam z czego przykręcać. Troszkę je skręciłem ale już więcej chyba się nie da. Pompa tak jak pisałem wcześniej 25-60-180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. A jaką firmę najlepiej wybrać żeby działa bez problemu. Słyszałem opinie, że najlepszy jest Grundfos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku LFP Sprinta 25/80. Znalazłem info że obroty są sterowane elektronicznie. Czy to się sprawdzi w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem, że jest jakaś norma. A jak się to sprawdza? Nie ma z tym żadnych problemów przy podłogówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że z autoadaptem się nie nadaje to wiem, bo pompa i tak cały czas musi pracować więc byłoby to bez sensu. Czyli pompa ze sterowaniem elektronicznym najlepiej się sprawdzi przy ogrzewaniu podłogowym? Pytam ponieważ znalazłem sklep który chyba miał nadwyżkę tych z "biegami ręcznymi" i mógłbym jeszcze taką kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te normalne 100. Z elektronicznym sterowaniem niecałe 60 - będzie to sprawnie działać? Nie będę miał pro błędów z za małym przepływem na górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety podobna sytuacja tyle że łazienka na dole nie grzeje. W jaki sposób skręcacie przepływ zeby był większy lub mniejszy na podłogówce. Ja mam zamontowane  małe skrzynki  ( nie znam się ale chyba rtl to się nazywa)w ścianach a w nich normalne zawory termostatyczne z regulacją od 20 do 50 . W łazience nic nie daje regulacja tą głowicą więc ją wykręciłem.

w głównych skrzynkach rozdzielających brak regulacji.

 

Mieliście może problem z trzestrzącą podłogą i kaflami w momencie gdy podłoga się rozgrzewa ( wszędzie ale nie w łazience) Czy to coś groźnego. Zaczęło tak się dziać gdy wymieniłem piec. ( stary był przewymiarowany i chodził na temp max 50 oC. Teraz gdy kocioł daje temp wody 60-65 w niektórych częściach podłogówki słychać stuki i dziwne naprężenia jakby kafle miały poodpadać ( tam poskręcałem tymi zaworami na 35)

PS nie wiem jak tu wstawić zdjęcie tej skrzynki chociaż takie posiadam.

Proszę o pomoc

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ograniczasz temperaturę zasilania podlogowki? Wygląda na to że nie ograniczasz i walisz 60 stopni w podłogę? Długo już tak grzejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS nie wiem jak tu wstawić zdjęcie tej skrzynki chociaż takie posiadam.

Witam.

 

Aby dodać zdjęcia do postu należy:

 

Kliknąć w czarny przycisk „Więcej opcji” w prawym dolnym rogu. Pokaże się: „Wybierz plik”, kliknąć w przycisk z tym napisem i wybrać plik z komputera, a następnie zatwierdzić przyciskiem: „Załącz ten plik”.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

W dalszym ciągu mam problem z odpowiednim przepływem na rozdzielaczu na górze. W tym momencie rozwiązałem to tak zmniejszyłem przepływ na dolnym rozdzielaczu tak do 1 litra i podniosłem temperaturę na zaborze 3 d ale to chyba nie jest dobre rozwiązanie bo pięć spala więcej groszku. Czy mogę zamontować jeszcze jedną pompę na powrocie z górnego rozdzielaczu? Mam możliwość upchnąć ja w górnym rozdzielaczu tylko nie wiem czy nie będzie jej słychać albo zamontować ja w kotłowni np pod sufitem żeby była jak najdalej od pieca. Czy da się to tak zrobić bez dodatkowego osprzetu typu sprzęgło i żeby to działało?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.