Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Duo-Boss 19Kw, Sterownik St-630H


szkut

Rekomendowane odpowiedzi

teraz jest cieplej na zewnątrz, więc piec się wolniej wychładza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokałdnie tak jak napisał sebastiw

Szkut ja też czasmi byłem przeciwny sugestiom innych ale dość często one pomagały. Także na potrzeby doświadczalne może warto spróbować. Moja teoria mówi żeby właśnie nie kręcić niczym tylko zmieniać zadaną kotła. Piszesz, że masz teromostaty - w takim wypadku nie powinno kręcić się zaworem 4d w ogóle. On w takiej instalacji (z termostatami na grzejnikach) pełni tylko funkcję dogrzewania powrotu. Także również nie można kręcić codziennie termostatami bo to mija się z ich przeznaczeniem - one mają same regulować przepływ.

 

Oczywiście powyższe założenia nie odnoszą się do czasu podawania i przerwy oraz dmuchawy bo to musisz sam ustawić żeby było dobrze.

Energia w przyrodzie nie ginie. Jeżeli temp. spalin nie przekracza 200-250st to strat kominiowych nie ma i nie można bać się "podkręcania" dmuchawy. Chociaż i tak nie wiem jak ten ST-630H działa. Automatycznie dobiera nastawy czy są one sztywno narzucone przez użytkownika?

Jeżeli piec w środku jest czysty, nie ma strat kominowych, niespalony opał nie jest przesypywany do popilelnika,  kolor płomienia w normie (czyli ma dość tlenu) to tak ma być i co byś nie przestawiał przez rok czasu codziennie to lepszych efektów = mniejszego spalania nie osiągniesz.

 

Zadbaj o nie wprowadzanie chaosu w instalcji. To można tylko i wyłącznie porównać do jazdy samochodem. Jak jedziesz po trasie równym tempem to spalisz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wtorek 8 rano start = koniec poniedziałek 8 rano = równe 6 dób (przyznam, że popaliło by jeszcze z 3 godziny, ale nie chciałem kotła wygaszać więc poczekałem do równego czasu i dosypałem)

 

tryb pompy równoległe

co zadane 60

cwu zadane 40

histeza co 1

histeza cwu 5

podawanie w pracy 4:20

podawanie w potrzymywaniu 110 minut

wentylator w potrzymywaniu co 11 minut przez 30 sek

zawór 4d cały czas zamknięty (6), otwierany dwukrotnie: raz na 5 i raz na 4,5, gdzie łącznie nie dłużej niż 8h-10h. (dla tych co nie czytali całego tematu - nie posiadam wszędzie podłogówki więc byłem zmuszony zagrzać pewne pomieszczenia od czasu do czasu. włączając zawór 4d było odkręconych na 3,5 - 4 (wartość na termostacie) - 5 grzejników.

zawór na podłogówce (termostat) około 32

podłogówka temp na sterowniku 31-30

temperatura w domu około 22-23

popiołu dużo spieków bardzo mało

125kg podajnik / 6 = 20,83kg na dobę - takie spalanie mnie satysfakcjonuje.

 

niestety można mi teraz zarzucić to co koledzy wyżej napisali - jest dużo cieplej. w nocy u mnie spada do 0 w dzień jest od 10 - 18 w słońcu (taka pogoda utrzymywała się + / - przy ostatnich zapiskach)

 

reasumując cały temat: nie posiadałem świadomości w jaki sposób używać zaworu 4d.

 

temat do zamknięcia - pozdrawiam i dziękuję za dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.