Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektory Z Dofinansowaniem


Mancio

Rekomendowane odpowiedzi

ale i tak PV wygra w skali roku z kolektorami ,tylko zamiast montować 3kolektory trzeba założyć 8 płyt foto  no i moc 3płyt to nie jest 17kW bo to by była gigantyczna nadsprawność  a zaledwie w super słoneczny dzień na poziomie 6.5kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wiem ile kw dało ale po dodaniu 1 panela ostatnio  przez 2 dni  niestety jeszcze zima  kalendarzowa  miałem prawie 70C w zbiorniku 300l przy nie wielkim poborze w dzień a wieczorem kilka osób wzieło prysznic Niestety samoróbki z grzejników Ale zaczeło coś się dziać bo do tej pory to lipa była bo słonka niet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pomyłka, pisałem o dziennej produkcji 17kWh , max to pewnie 4-5kW na godzinę z 3 kolektorów. Pytanie czy sterownik ogranicza moc ładowania latem skoro zysk dzienny w marcu 35 kW a roczny 2500?

A po co ma ograniczać? Jak osiągnie 84oC włącza się ogrzewanie w budynku gospodarczym, po przekroczeniu 85oC włącza się podłogówka. Po przekroczeniu 85oC włącza pompę solarną na chwilę po przekroczeniu chyba 120oC na kolektorach aby się glikol nie skisielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo podawałeś gdzieś ze masz roczne uzyski rzędu 2500 kWh a dzienne aż 35 kWh,jeśli byłoby to analogicznie jak przy PV to rocznie powinieneś mieć 5000 kWh skoro różnica dzienna jest 2x większa z kolektorów. Co do przewagi PV nad kolektorem się nie wypowiem ,na korzysc solarow w moim przypadku na pewno przemawia cena 4600 za cały system i 10 lat gwarancji. Jak ceny PV spadną to tez pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma ograniczać? Jak osiągnie 84oC włącza się ogrzewanie w budynku gospodarczym, po przekroczeniu 85oC włącza się podłogówka. Po przekroczeniu 85oC włącza pompę solarną na chwilę po przekroczeniu chyba 120oC na kolektorach aby się glikol nie skisielił.

grzać podłogówke latem to naprawdę trzeba mieć pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo podawałeś gdzieś ze masz roczne uzyski rzędu 2500 kWh a dzienne aż 35 kWh,jeśli byłoby to analogicznie jak przy PV to rocznie powinieneś mieć 5000 kWh skoro różnica dzienna jest 2x większa z kolektorów. Co do przewagi PV nad kolektorem się nie wypowiem ,na korzysc solarow w moim przypadku na pewno przemawia cena 4600 za cały system i 10 lat gwarancji. Jak ceny PV spadną to tez pomyślę.no tak nie jest bo w taki dzien jak dzis gdzie pada nie usykasz prawie nic a na foto jednak 5

no nie usyskasz bo w taki dizen jak dziś gdzie cały czas pada   na kolektorach nie uchrapiesz nic a foto mimo deszczy te 6kWh dały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tylko instalator. Tak było wg projektu. W tej chwili nie mam jeszcze podpiętego kotła CO na drugiej wezownicy wiec grzeje gazem bo bojler gazowy mam już od dawna. Średnio na tydzień szlo 10m3 gazu teraz poszło 3m3. Z racji planowanej wymiany śmieciucha na podajnik szukałem zasobnika porządnego 300l a ze trafił się układ solarny z bojlerem w dobrej cenie to wzialem. Układ solarny jest przed gazówką. Mogę też pominąć gaz. Dodatkowo mam zawór antypoparzeniowy na solarze i możliwość puszczenia w lecie wody np 95C do basenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mancio... jaki pseudo instalator wpadł na pomysł aby łączyć kocioł na paliwo stałe, kocioł gazowy, i kolektory słoneczne? Do kompletu brakuje mi tylko grzałki elektrycznej w zasobniku cwu. Może masz za dużo pieniędzy ale skoro masz gaz to po jaką cholerę do kompletu Ci kocioł na ekogroszek? Poroniony pomysł za cene postawienia komina i kotła na groszek ocieplił byś chałupę i grzał całą zimę gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szari dom jest stary - 3 kondygnacje. Bojler gazowy ma 120 l wody ale jest tylko do CWU przez cały rok. Śmieciach będzie wymieniany na podajnik. Kominy mają 40 lat , czekam na dotacje na groszek w 5 klasie. Projekt zatwierdziła gmina i Viessmann bo dają gwar na wszystko na 10 lat i tak miało to działać. Będzie nowy kocioł to go wepne w drugą wezownice a wtedy może zrezygnuje z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektory , zasobnik i cały układ jest Viessmann a . Dofinansowanie natomiast ze Szwajcarii dla gmin wokół Krakowa , a nad wszystkim czuwa gmina. Kotły na groszek to kolejna sprawa jeszcze w toku wiec jeszcze nie znam szczegółów. Pisze z komórki wiec czasami wychodzi chaotycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.