Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parametry Kotła Do Analizy Metal Fach Seg 25


dworak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam chyba problem z ustawieniami pieca metal fach seg 25 25kw  sterownik tigra firmy kom ster 

A więc tak powierzchnia budynku to około 100 m2 wiem że piec jest za duży ale kupiłem go w okazyjnej cenie.

Budynek nieocieplony tylko okna plastiki,pali się cały czas więc teraz przy minus 10,15 stopniach temperatura 42 stopnie zadana jest odpowiednia bo w domu jest około 23 stopni , jednak węgiel się wg mnie nie dopala tak jak trzeba przesłona od wiatraka jest otwarta na max a popiół jest taki twardy.

Tutaj  filmik z ustawieniami i pokazaniem jak pali się w piecu

Co trzeba zmienić w ustawieniach żeby z węgla był sam popiół kaloryczność ekogroszku 25-27 kj płaciłem 900 zł za tonę w workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to po pierwsze masz byt niska temperaturę co szkodzi kotłowi minimalna 65-68 po drugie kocioł ci pracuje nonstop i pewnie sporo opału pochłania  co do niedopalonego węgla to najwyraźniej podajesz za duzo lub za często węgiel  skupił bym sie na regulacji tych  parametrów niestety nie znam sterownika więc ustawień nie potrafię podać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.