Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko O Kotłach Kamen Z Podajnikiem


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

Można, ale lepiej by było wybrać wersję 12 kW z palnikiem AZPP, który też jest żeliwny jak Ardeo [w obu odbudowa jest stalowa]

To tak jakbyś napisał że Twoja "fajka" Pancerpola to też palnik żeliwny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ze spaliny będą wysoko???

Dokładnie to co napisałem że przy dużej mocy palnika temp. spalin będzie bardzo wysoka inaczej strata kominowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę na chłopski rozum stwierdzić czytając forum ze ekoenergia 15/25 w kotle kamen 10kw będzie odpowiednia??? Tzn nie będzie problemu ze spalaniem na malych mocach nadmieniam iż głównym opalem zdecydowanie groch i koniecznie bruli?

 

Czy ekoenergia posiada bieg wsteczny bądź dosuszanie opału?

 

I jeszcze jedno ostatnie zapytanie czy ster bruli posiada dobry automat?czy tylko w nazwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiada wstecznego, czy Kamen będzie chciał dorobić fabrycznie dosuszanie ? raczej nie, ewentualnie możesz dorobić sobie sam.

Dosuszanie to nie element jakiegoś palnika, dorabiają to niektórzy producenci w swoich kotłach.

Najdłużej sprzedaję RBRy z fabrycznym dosuszaniem ( pięty rok ), gdzieś chyba od roku jest też w Skamach, obecnie Ogniwo zdecydowało się na montaż fabryczny w swoich nowych M-kach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ostatnie zapytanie czy ster bruli posiada dobry automat?czy tylko w nazwie

Nie znam sterownika który jest pełnym automatem, jedynym jaki kiedyś był prawdziwym automatem był eCoal, obecnie już ma korekty także nie jest w pełni automatyczny jak kiedyś ale to wymogła ciągle zmieniająca się jakoś paliw. Bruli jest sterownikiem raczej półautomatycznym.

Podobnie wszystkie Pidy, jeśli masz możliwość wprowadzania jakiś zmian bynajmniej dla mnie nie jest to już automatem, jeśli ktoś twierdzi inaczej to jego sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakieś nurtujące pytanie :)

Pisałem Ci wejdź na mój sterownik, link jest w stopce a później kliknij w Statystyki, ja mam inny kocioł 12kW ale na tym samym palniku Ekoenergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę na chłopski rozum stwierdzić czytając forum ze ekoenergia 15/25 w kotle kamen 10kw będzie odpowiednia??? Tzn nie będzie problemu ze spalaniem na malych mocach nadmieniam iż głównym opalem zdecydowanie groch i koniecznie bruli?

 

Czy ekoenergia posiada bieg wsteczny bądź dosuszanie opału?

 

I jeszcze jedno ostatnie zapytanie czy ster bruli posiada dobry automat?czy tylko w nazwie

Moim skromnym zdaniem ekoenergia 15/25 w kotle 10 KW jest nie odpowiednia , i źle dobrana . Jest palnik ekoenergia o mocy 10 KW zadzwoń pod ten nr 604477216 i wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ekoenergia 15/25 w kotle 10 KW jest nie odpowiednia , i źle dobrana . Jest palnik ekoenergia o mocy 10 KW zadzwoń pod ten nr 604477216 i wszystkiego się dowiesz.

 

Z tymi 10 kW były problemy i ich nie polecam.

 

Zdecydowanie lepiej wziąć Batory 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ostatnie zapytanie czy ster bruli posiada dobry automat?czy tylko w nazwie

 

Bruli działa na zasadzie automatycznego przełączania się pomiędzy kilkoma nastawami, które należy wprowadzić [czyli ustawiasz parametry dla kilku mocy], nie ma algorytmu PID, który płynnie zmienia parametry spalania od mocy najwyższej [dla której jeśli trzeba wprowadza się korektę] regulując w dół wg bieżącego zapotrzebowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST480 z PID dobry sterownik ale palnik za duzy. Sądze ze bruli lepiej poradzi sobie z Kotłem niż TECH. Bruli jest aktualizowany - TECH nie slyszałem aby zalezało im na zmianach. Kamen chyba solidniejszy, a i lepiej bez rusztu wodnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę zdanie kolegi astan i suspensera co do palnika i sterownika i nie brać wersji z rusztem wodnym.

Kameny mają bardzo masywne żeliwne ruszta sztabkowe jeśli ktoś miałby ochotę bawić się w palenie na ruszcie, dodatkowo Bruli ma fajnie zrobione oprogramowanie pod kocioł zasypowy. Nie trzeba wtedy demontowac czujnika spalin, sterownik panuje nad całą instalacją, praca wygląda podobnie jak na palniku tyle że dorzucamy ręcznie na ruszt. Drzwiczki kotła zamknięte jak przy palniku, wentylator dostarcza powietrza do spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy palnik ekoenergia 15/25 jest za duży??? W końcu wymiennik w kamenie 10kw to 1.4m sa różne różniaste opinie ale większość pozytywnych podglądając jak działa u Karoki robi wrażenie i naprawde zachęca.A czy w Kamenie standardem jest motoreduktor Besel?? Podobno bardzo glosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to silnik Besela :) tak czytałem i słyszałem od wielu osób przeważnie z nowo budowanych domów że dokucza im buczenie silnika.

Przekładnie montują albo Ewmaroskie ewentualnie Nord, kiedyś jeszcze Transtecno.

A ile ludzi tyle opinii :)

Miałem kiedyś palnik na Trastecno, wielu pisało że to najgorsze gó..., słyszałem wiele kotłów na Ewmarze, wg. mnie podobne oddźwięki, obecnie mam Norda uważanego niby za najcichszy ale u mnie akurat jest głośniejszy od Transtecno.

Będziesz tu mądry ?

Obecnie najcichszą przekładnię jaką słyszałem jest przekładnia polskiego producenta stosowana od początku w palniku Batory, przekładnia monoblok zalana cała olejem z większym trochę gabarytowo silniczkiem ale bardzo cicha, więcej słychać podawany węgiel przez ślimak niż pracę silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam kolego kupiłeś może już kocioł? Który sterownik wybrałeś?

Też stoję przed podobnym problemem, zdecydowałem się już na Kamena Multi KG 20KW tylko nie wiem teraz, który sterownik sobie lepiej z nim poradzi, czy Tech ST-480 Z PID czy Bruli 3.5

Może jest na forum ktoś kto używa kamena z brulim i opisze swoje wrażenia (spalanie, obsługa, problemy z nastawami itd.?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak radzą sobie Techy, jeśli wybierzesz z Bruli to będzie to wyglądało podobnie jak u mnie bo będziesz miał taki sam zestaw z Ekoenergią, tylko "skorupa" inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.