Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pełno Spieków


Jasiekk90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj jak i od paru dni wcześniej wygartam z pieca takie oto spieki:

 

d0aab223a3852.jpg

b53ac13f08edb.jpg

 

Wygląda to na takie czarne węgielki. A dodatkowo te spieki wychodzą po jednej stronie z retorty i wszystko to mimo że jest obrotowa:

zaznaczyłem na kolor czerwony jak to wygląda, zawsze z prawej strony wychodzi taki pniak

7d4bcbfb36820.jpg

Tu akurat był mały bo jakieś 15 minut wcześniej cały był zgarnięty do popielnika i w 15-20 minut powstał już nowy o takich rozmiarach. Dmuchawę mam na 90% a przesłonę na dmuchawie tak na trochę więcej niż pół zamkniętą. Reszta nastaw to PP-5, Ni.3. Podajnik Pancerpol z obrotową retortą, Piec Gro-eco 25kW a sterownik to ognik plus PID. Dodam że wcześniej tego nie miałem, owszem były spieki ale były mniej więcej pół na pół wymieszane z luźnym popiołem a czasami nawet i w większej różnicy na korzyść luźnego popiołu, od niedawna zaczęło mi się to dziać. Non stop ten sam węgiel sypię. Ale nie wiem z jakiej kopalni jest w każdym razie nie jest z jakiegoś supermarketu tylko ze składu. Dodam jeszcze że wczoraj rano wygartałem popiół z pieca i dzisiaj wieczorem już tyle znowu go było tzn całe to wiaderko i cała ta szuflada. Odkręciłem przy okazji tą śrubę od dołu 13 i oczyściłem od spodu tam gdzie jest kolanko podajnik ale mimo to pniak wychodzi cały czas po prawej stronie paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc chyba powodem tak wielu spieków było złe uszczelnienie pierścienia. Po dokładnym oczyszczeniu pierścienia i zaaplikowaniu odpowiednio dużej ilości uszczelniacza wysokotemperaturowego muszę przyznać że jak na razie jest dobrze, popiół jest luźny, owszem pojawiają się kamyczki ale to takie niewielkie kamyczki wielkości orzeszków ziemnych a większych spieków jak na zdjęciach wcześniej nie stwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.