Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Warmet 200 Ceramic Vs Logica Cichewicz


CEZAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos czasu sledze te strone i bardzo mi sie podoba. Wlasnie stoje przed wyborem pieca, po dluuugiej lekturze internetu, zaciaganiu jezyka itp. najbardziej zainteresowaly mnie piece Warmet i Logica. Logica drozsza, w piecach Kostrzewy podobno "ciezko" sie pali. Logica duze wymagania co do komina (akurat spelniam je).

Prosze o zdanie uzytkownikow jednego lub drugiego pieca, oraz wszystkich ktorzy maja pojecie w temacie ogrzewania.

Dzieki, POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem ten sam dylemat. Za Cichewiczem stoi gwarancja do 12lat i chyba tyle.

 

Cichewicz:

+możliwość gwarancji 12lat

+solidniejsze zamknięcie dźwiczek

+otwory w ściance wymiennika pozwalające lepiej spalać "od góry", lepsza cyrkulacja powietrza

-wymagany wielki komin

-niska sprawność podana przez producenta

-cnena

-małe dźwiczki załadunkowe

 

Kostrzewa:

-krótka gwarancja

-blacha ponoć 3mm

+mniejsze wymagania co do komina

+większa sprawność

+wkład szamotowy dopalający gazy

+cena

 

Ja wybybrałem kostrzewę ponieważ można ją znaleźć 1000zł taniej niż cichewicza (mówię o 7% VAT czyli z usługą montażu). Głównie cena przechyliła szalę na kostzrewę oraz sprawność podana przez producenta. Oba kotły są dobre i nie sądzę, że zobaczysz jakomś różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegos czasu sledze te strone i bardzo mi sie podoba. Wlasnie stoje przed wyborem pieca, po dluuugiej lekturze internetu, zaciaganiu jezyka itp. najbardziej zainteresowaly mnie piece Warmet i Logica. Logica drozsza, w piecach Kostrzewy podobno "ciezko" sie pali. Logica duze wymagania co do komina (akurat spelniam je).

Prosze o zdanie uzytkownikow jednego lub drugiego pieca, oraz wszystkich ktorzy maja pojecie w temacie ogrzewania.

Dzieki, POzdr

 

 

Ja kupiłem Logice i jeżeli jeszcze raz miałbym kupować to tylko Logica. Przerażały mnie opinie ludzi którzy siedzą tygodniami nad sterownikiem że coś nie działa, że piec pali się góra 6 godzin i takie tam. Kupiłem logice podłączyłem do prądu 3 godziny zabawy z sterownikiem - podkrelśam zabawa. Rozpalam z rana, przychodz na drugi dzien godzina 10 a tam 1/5 węgla jeszcze się pali - i jestem na Siebie zły że dłużej sobie nie pospałem. Kocham ten piec jedynie co mnie wkurza to deliklatnie unoszący się dymek z pokrywy bocznej przy 100% załączeniu wentylatora ale już to wyeliminowałem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi.

MalyMiki paliles w Logice czym innym jak weglem? oczywiscie zastepczo, jak wtedy wyglada spalanie. jak czesto usuwasz popiol? i czy jest go az tak duzo (slyszalem ze jest go sporo, ale to pewnie zalezy od jakosci wegla).

 

Jeszcze jedno, czy w poza okresem grzewczym korzystasz z funkcji przygotowania cieplej wody urzytkowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy go kupiłem to na początku paliłem drewnem. Jeden załadunek drzewem starczał na 16 godzin - niestety szybko drewno się spala.

 

Teraz pale węglem Orzech i przy pełnym załadunku starcza na 36 godzin. Wiaderko popiołu wyciągam raz na 3 dni. Wszystko zależy od tego jakiej jakości ma się węgiel. Tempreratura 60 stopni.

 

Jeżeli chodzi o wode użytkową to mam już tak zrobione że latem będę palił piecem tylko do ogrzania wody użytkowej. W sterowniku jest opcja do grzania wyłaczanie wody użytkowej więc skorzystam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 160m2. Dół cała podłogówka + jeden kaloryfer, góra tylko 3 kaloryfer 800x1000 !. Nikt mi z znajomych nie wierzy ale taka jest prawda. U mnie jest doskonale ocieplony dom i przede wszystkim powierzchnia na której jest postawiony. Piaszczysty teren, sprawia że nie ma dużych w dół. Wszystko zależy na jaki węgiel sę trafi. Wczoraj dostałem nowy węgiel i już straty są nawet do 8 godzin. Dzisiaj włożyłem 30kg węgla i troche drewna (godzina 12) jutro sprawdze jak ma sie sprawa. Temperatura ustawiona na 50 stopni więcej nie ma sensu bo jest po prostu za gorąco - a termostatu pokojowego jeszcze nie podłączyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to robisz 16godzin na drewnie to po co kupować węgiel. Nawet piec z podajnikiem nie potrzebny :) Z danych producenta wynika, że Logica jest słabszym piecem, mniejsza sprawnośc cieplna. Aż się boję pomysleć co by było jakbyć kupił warmeta. Ja mam bezpośrednie porównanie Kostrzewy u nie i Logiki u sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem węgiel po to ponieważ dłużej się pali i nie musze zaglądać do kołtowni. Przykładowo teraz jest na dworze około 2 stopnie. Do pieca ładuje 35kg węgla czyli tyle co się zmieści na max. Ustawiam piec na 50 stopni i mam 29 godzin Palenia. Dodam, że wszystko się spala doskonale zostaje niewiele niedopałków, które i tak spale gdy załaduje następną porcje.

 

Sukces ekonomicznego spalania to doskonały system ocieplenia w domu oraz dobra instalacja no i oczywiście dobry opał. Nie wiem gdzie wyczytałeś że logica to słaby piec ?.Moim zdaniem to mercedes wśród pieców całodobowych. Długo się zastanawiałem nad zakupem szczególnie chodziło o cenę, ale stwierdziłem że wole dać 1tys więcej i mieć 0 problemów i tak właśnie jest.

 

Sterownik jest doskonały w tym piecu a obcykanie i ustawienie tych najlepszych rezultatów zajęło mi 2 dni. Jeżeli miałbym jeszcze raz kupować to zrobiłbym to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj Sławek. W tym piecu proponuje palić orzechem z dodatkiem drzewa - doskonała kombinacja. Bardzo dokładne usawienia sterownika przedstawie jutro jak będę u siebie w domu. Jednak już teraz moge podać ustawienia które są bardzo istotne od poprawnego i co najwazniejsze ekonomicznego splania w tym kotle

 

Siła podmuchu 60 %

Czas przerwy między kolejnymi podmuchami to 12-14 minut

Czas trwania przedmuchu daj sobie na 15 sekund

Minimalna temperatura kotła ustawa na 48

Spadek temperatury w piecu po jakim załączy się wentylator - daj sobie na 4

Temperatura załączenia pompy CO ustaw sobie na 48 - nie pamietam jak sie to dokładnie nazywa <_<

Temperatura w bojlerze - ja mam ustawione na 55. ale wszystko zależy od tego co kto lubi

 

Proponuje w dzień utrzymywać temperature 58 stopni natomist w nocy ustawić sobie 52. Możesz też czopuch przymknąć na 2/3 - jedyny mankament tego że przy przedmuchach może leciutko uchodzić dymek z dziurki gdzie włożony jest regulator przepływu spalin - ale jest to mało widoczne i trwa zaledwie 1.5 sekundy.

 

Twój piec jest większy bo ja mam logike 17-21 więc na pewno nie możesz liczyć na takie rezulataty jak ja ponieważ masz większą moc a co z tym idzie więcej zapakujesz do zasobnika. Pamiętaj aby czyścić otworki coomon rail - znajdują się one po bokach w zasobniku. Pamiętaj także że jeżeli palisz od dołu to w popielniku otwórz maksymalnie nawiewniki. Jeżeli będizesz palić dobrej jakości orzechem to będizesz miał naprawdę mało roboty z utrzymaniem czystości w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem ten sam dylemat. Za Cichewiczem stoi gwarancja do 12lat i chyba tyle.

 

Cichewicz:

+możliwość gwarancji 12lat

+solidniejsze zamknięcie dźwiczek

+otwory w ściance wymiennika pozwalające lepiej spalać "od góry", lepsza cyrkulacja powietrza

-wymagany wielki komin

-niska sprawność podana przez producenta

-cnena

-małe dźwiczki załadunkowe

 

Kostrzewa:

-krótka gwarancja

-blacha ponoć 3mm

+mniejsze wymagania co do komina

+większa sprawność

+wkład szamotowy dopalający gazy

+cena

 

Ja wybybrałem kostrzewę ponieważ można ją znaleźć 1000zł taniej niż cichewicza (mówię o 7% VAT czyli z usługą montażu). Głównie cena przechyliła szalę na kostzrewę oraz sprawność podana przez producenta. Oba kotły są dobre i nie sądzę, że zobaczysz jakomś różnicę.

Kostrzewa nie jest zrobiona z blachy 3 mm to jakas kosmiczna bzdura kotły sa produkowane z blach kotłowych 5 mm strona paleniskowa 4 mm strona zewnętrzna o ile dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem ten sam dylemat. Za Cichewiczem stoi gwarancja do 12lat i chyba tyle.

 

Cichewicz:

+możliwość gwarancji 12lat

+solidniejsze zamknięcie dźwiczek

+otwory w ściance wymiennika pozwalające lepiej spalać "od góry", lepsza cyrkulacja powietrza

-wymagany wielki komin

-niska sprawność podana przez producenta

-cnena

-małe dźwiczki załadunkowe

 

Kostrzewa:

-krótka gwarancja

-blacha ponoć 3mm

+mniejsze wymagania co do komina

+większa sprawność

+wkład szamotowy dopalający gazy

+cena

 

Ja wybybrałem kostrzewę ponieważ można ją znaleźć 1000zł taniej niż cichewicza (mówię o 7% VAT czyli z usługą montażu). Głównie cena przechyliła szalę na kostzrewę oraz sprawność podana przez producenta. Oba kotły są dobre i nie sądzę, że zobaczysz jakomś różnicę.

 

 

Niska sprawność podana przez producenta - na szczęście to tylko dane producenta, bo jak dla mnie rewelacja. Cena 4600zł za naprawdę dobry kocioł to nie jest dużo i zapomniał Pan napisać że dostaje się naprawdę dobry sterownik ktory działa bezproblemowo.

 

 

Jak dla mnie jedynymi minusami Logicy a raczej firmy Cichewicz to ... (admin: sorry, ale na takie słowa będzie cenzura :lol: ) kontakt - ponoć sie już poprawił, instrukcja kotła jak i sterownika w formie kserowanej w dodatku krzywo :), mnóstwo błędów ortograficznych na stronie ale widzę że już zatrudnili poloniste. A jeżeli chodzi o piec to dla mnie jedynym niedopatrzeniem jest to że podczas 100% nadmuchu kiedy czopuch jest przysłoniety - to z dziurki regulatora czopucha wydostaje się lekki dymek około 2 sekund ale pewnie to naturalne.

 

I jeszcze jedna rzecz która mi się podoba w tym piecu: kiedy otwieram drzwiczki załadunkowe to nie leci we mnie dym a ja po wyjściu z kotłowni nie śmierdze jak palacz szkolny.

 

Moja wysokość komina to około 7-8 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kostrzewę na 110 m2 14 kW i jestem z tego pieca bardzo zadwolony, jak moja zona rozpali i paili w tym piecu nie robiąc tego nigdy wczesniej to juz jest sukcessss...

 

a co do wczesniejszych wypowiedzi ile idzie opału warto by podawać jaki mamy metraż do ogrzania i jaką mamy temp w pomieszczeniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam kupiony i leży chyba z miesiac :) nie mogę się jakoś do tego zabrać

 

 

Witam. Mały Miki powiedz mi proszę czy ty masz ośmio metrowy komin tak jak producent zaleca. Zastanwiam sie co ja moge zrobic jak moj ma tylko 6metrów.

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Proszę użytkowników tych pieców o uwagi. Co jest za a co przeciw. Jak często trzeba do nich zaglądać, czy są jakieś problemy, konieczność przeróbek? Stoję przed zakupem kociołka i zastanawiam się pomiędzy Cichewiczem Logica a Warmetem 200. Do ogrzania jest dom 115 mk dom w zabudowie szeregowej ocieplony. Wybór trudny tym bardziej jak się nie ma pojęcia o piecach a przecież coś trzeba kupić żeby zimno w domu nie było.

Z forum udało mi się wyczytać, że Cichewicz ma kiepski serwis - są może użytkownicy tego pieca, którzy są zadowoleni z serwisu?

Znalazłem również wątek o Warmet w którym były problemy z jego ustawieniem, użytkownicy starali się go przerabiać i usprawniać. Czy można z tego pieca korzystać bez żadnych przeróbek? Majsterkowicz raczej ze mnie kiepski.

Jako paliwo chcę wykorzystywać węgiel orzech, miał, drewno. Zależ mi na długiej stałopalności, ekonomice spalania i bezawaryjności.

Na jaki okres jest gwarancja w Warmecie i czy trzeba spełnić jakieś dodatkowe warunki aby Cichewicz dał 12 lat na Logicę?

Czytałem o wężownicy w Logice dzięki, której piec ten montuje się w układzie zamkniętym. Ja chcę zamontować piec w układzie otwartym - czy czekają mnie jakieś niespodzianki?

CEZAR założył temat "Warmet 200 Ceramic Vs Logica Cichewicz" więc przydałby się jakiś wynik końcowy: "wygrał", "przegrał", "remis".

pozdrawiam

Edytowane przez cyrkus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrównanie tych kotłów do siebie to pomyłka. Warmet jest dużo lepszy od Logici i tyle. Poza tym Logica to kocioł górno-dolny co wielu poprawia zabudowując górny prześwit i dopiero te kociołki rozwijają skrzydła na tyle ile mogą. Warmety są wydajniejsze, a przy paliwie długopłomiennym Logica zostaje jeszcze dalej w tyle. Na forum jest pełno tematów założonych przez nieszczęśliwych nabywców kotłów górno-dolnych szukających pomocy bo kotły te mają tendencję do słabej ekonomiczności i rozpalania szybko całości wsadu i gotowania wody. Warmety mają 5mm stali wewnątrz i4mm na zewnątrz tak jak większość producentów stopniują grubość stali w zależności od mocy kotła Logica ma taką samą stal i w sobie. Tutaj kolego nie będzie nawet remisu bo Logica to starsza generacja kotła. Dopalanie ceramiczne jest po prostu wydajniejsze i tyle i niech nikt nie opowiada głupot najlepsze konstrukcje na świecie to piece takie jak Warmet który czerpie wzorce z najlepszych, a Cichewicz produkuje za drogie gadżety i uważam że lepsze od niego robią poszczególne kociołki Zębiec, Sas czy Ogniwo. Ps bez przróbek u Cichewicza lepszym dolniakiem jest CICHEWICZ ULTIMA II 1węgiel-2drewno, oraz Vespa 1 drewno-2węgiel, choć na papierze piszą co innego i dopiero przeróbka Logici na typowego dolniaka w pełni da wykorzystać jego potencjał fabrycznie tylko teoretyczny moim zdaniem jak i wielu przerabiających kotły górno-dolne.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Slusznie zostalem wezwany do odpowiedzi :)

 

Wiec tak. Kupilem Waremt 200 ceramic i nie zaluje.

Pale nim dwa sezon, jeden sezon jak dom stal pusty i nie ocieplony, drugi jak juz wszystko bylo ocieplone i juz mieszkalismy.

Nie robilem w nim zadnych przerobek, oprocz tego ze w palenisku ustawilem 4 dodatkowe cegly szamotowe pionowo, zmniejszylo to komore zaladunkowa, ale mi to nie przeszkadza bo i tak nie zasypywalem go do pelna (o tym za chwile) cegly przedluzyly stalopalnosc o 2 godziny. Pale weglem orzechem, w tym roku chce wiecej palic drzewem (sezonowanym).

 

Nie zasypuje go do pelna poniewaz zauwazylem ze jezeli daje mu mniejsze dawki paliwa, a czesciej to pali sie dluzej. Tzn. zakladajac ze wsypuje naraz 25 kg wegla to pali sie okolo 16 - 17 godzi, a jak wsypi dwa razy po 12 kg to pali sie 24 godziny. Takze ja wsypuje rano przd praca wiadro wegla i pozniej wieczorem drugie, do tego dawalem wieczorem dwa polana drzewa. Mam do ogrzania 130m2 plus bojler 140 litrow, 3 osob w domu, na scianach 15cm styro, poddasze 25 welna, podloga 10 styro.

 

Z ustawieniami nie bylo wiekszych problemow... chociaz na poczatku srwisant ustawil mi dmuchawe na 40% (stanowczo za duzo) teraz mam od 11 do 16% i jest ok, wiadomo jak na dworze jest - 20 i mniej to wtedy i dmuchawa musi chodzic mocniej. Mam okolo 60m2 podlogowki (6 sekcji) plus 6 grzejnikow.

 

Trzeba pilnowac przy tym piecu zeby przegroda miedzy wyminnikiem a szamotami byla szczelna, chodzi o powietrze wtorne potrzebne do dopalenia spalin.

 

Ja jestem zadowolony z wyboru.

Narazie tyle przychodzi mi do glowy, jezeli beda jakies pytania to postaram sie odpowiedziec.

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocik wielkie dzięki za opinie i rady, które biorę sobie do serca i głęboko analizuje co ma wpływ bezpośrednio na brak czasu na jakiekolwiek inne zajęcia poza szukaniem informacji na temat kociołków. ULTIMA niestety w moim przypadku odpada. Kociołek bardzo mi się podoba, można do niego podłączyć palnik na pelety co w przyszłości może okazać się zbawienne, ale producent podaje bardzo krótką stałopalność. W moim przypadku nie uda się zachować ciągłości w paleniu ponieważ przez 9h-10h nie ma żadnego domownika więc piec będzie na okrągło wygasał, a w dolniakach nie o to chodzi. Pozostaje chwalony przez Ciebie WARMET 200 Ceramika, który wygląda bardzo kusząco niestety przez temat na forum i komentarze tam zawarte, które są bardzo fachowe i niezrozumiałe dla mnie powstrzymują mnie przed pojęciem ostatecznej decyzji. Logice odradzasz i mam to na uwadze, ale MałyMiki wystawił tak dobrą opinię temu kociołkowi, że już sam nie wiem co mam robić.

Link do tematu, który mnie powstymuje przed WARMETEM znajduje się tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/1497-warmet-sds-ceramik/page__hl__warmet+200+ceramik__st__60

Użytkownicy tego pieca mówią o różnej ilości cegieł szamotowych jedni mają 3 inni 2 a jeszcze inni 6 a najbardziej to mnie przeraża robienie otworów w klapie zasypowiej. Nowy piec dziurawić i to ma poprawić jego działanie. Jestem laikiem i od razu nasuwa mi się pytanie dlaczego producent nie robi tych otworów skoro są skuteczne. Co więcej niektórzy mówią że zrobili otwory i to zaszkodziło i musieli je zaślepiać. Mowa również o zalewaniu pieca, trudności z jego ustawieniem i innych problemach, których w ogóle nie rozumiem.

 

Hej Cezar! Miło słyszeć że jesteś zadowolony i że kociołek się dobrze sprawuje. Mój budowany domek jest podobny gabarytowo do Twojego tyle, tyle że w zabudowie szeregowej. Czyżby WARMET miał wygrać? Użytkownicy Logici nie wypowiadają się coś w temacie.

pozdrawiam!

Edytowane przez cyrkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zalewanie pieca następuje najczęściej gdy zasypujemy mokre paliwo lub zachodzi smołą która potrafi nawet wypływać z pieca gdy dusi go sterownik i paliwo się kisi a nie pali. Widzę, że przydało by Ci się przebrnięcie przez wspaniały temat na forum murator dom pan Last Rico pod tytułem "ekonomiczne spalanie węgla" naprawdę warto gdyż opisuje jak dobrze palić i są tam razem poruszone chyba wszystkie problemy jakie występują przy korzystaniu z pieców nawet z podajnikami, temat na kilka wieczorów ale NAPRAWDĘ WARTO. Kolego ja mając piec Zębiec KWP 21kW na ok. 180 m2 mam stałopalność na poziomie 10-16 godzin a jest to po prostu nowoczesny górniak. Powiem jedno wentylatory są dobre do rozpalania, ale najdłuższe okresy stałopalności na jednorazowym zasypie osiąga się na ciągu naturalnym pomijając palenie miałem/błotem. Mam w nim sterownik ST 81 z PID-em w którym mam nastawy nawet na rodzaje paliwa miał-węgiel-drewno, ale i tak najdłużej palę na miarkowniku mechanicznym. Ps jeśli kolego masz bardzo dobrze ocieplony dom to czy na pewno będziesz palił non stop. Obsługa dobrego górniaka zajmuje 7 min z czyszczeniem, a rozpalanie robimy NA ZASYPIE i piec zostawiamy na ałtomatyce sam powyłącza pompy i następnego dnia gdy zachodzi potrzeba znów rozpalamy i tyle, ale znów potrzeba na to 7 minut. W dolniaku jeśli nie zdążymy to trzeba najpierw rozpalić wytworzyć żar i następnie zasypać i jeszcze przypilnować czy czasem nie zadusi więc 30 minut dlatego jest dużo zwolenników kociołków tradycyjnych, a nowoczesne kotły tak jak Sas UWT czy Zębiec Wenus lub ciut starsze takie jak Zębiec KWK czy Ogniwo S6WC, czy słabszych firm jak Krzaczek SKG PLUS bądź Defro Optima Komfort-( fabrycznie ten model na miarkownik z drzwiczkami w popielniku i dokupujemy lepszy ster z dmuchem), zapewniają ten komfort górniaka z dobrymi osiągami stałopalności. Może zastanowisz się po przeczytaniu tego tematu link- ekonomiczne spalanie węgla polecam najlepszy chyba polski temat w internecie. Pamiętaj, iż na tym forum dużo jest zapaleńców w temacie kociołków i nie rozumieją problemów początkujących są także konstruktorzy którzy przerabiają dla przyjemności kociołki, z super efektami czasem. Je też już majaczę w kotłowni to wciąga i już poprzerabiałem kociołek "ceramizacja :lol: i wtórne podgrzane". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.